Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор К126

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

    Благодаря на всички,много добре ме насочихте
    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

    Коментар


    • #17
      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      К-126ГМ- ти трябва
      К 126 ГУ ми трябва. С ДВГ УМЗ4178.10 съм. Всъщност те едва ли имат някаква разлика.

      Замислям се сериозно вече за нов карб. За К151 искат много парички и сигурно ще е К126. Някой сменял ли е К151 с К126. Как пасва лостовата система за газта. Имам и подозрение че шпилките за захващане ще ми дойдат дълги ама това е бял кахър. Та какви изненади мога да очаквам при смяната?
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #18
        До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        К 126 ГУ ми трябва. С ДВГ УМЗ4178.10 съм. Всъщност те едва ли имат някаква разлика.
        Почти никаква, ГУ поне не помня какаво точно му беше по особеното, но ще проверя тия дни може и да се прамята някой по гаража дали е с нещо по различен.
        Старите Г са с по голяма клапа на "смукача" която закрива и двете камери, гарнитурата на поплавковата камера е различна спрямо Гм, за жигльори и дифузьори незнам.

        Имаше еднин ремонтен комплект който бях зимал преди време и пишеше точно за К 126ГУ... и съм остал с впечетление че е за ЗМЗ мотори

        На единия съм с К126гм дето си е с 417.1 мотора и съм общо зето доволен, на другия с ЗМЗ 402.1 мотора пак с К126гм и също ми харесва... избора си е твой

        И последно на газ ли караш или не, че не разбрах?
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

          Имам два броя К126Г(това пише на тях, без други добавени букви).
          Единият е с цяла клапа на смукача, а на другият е само на първа камера.
          И на двата гарнитурата е еднаква, т.е. от тези които имат разделение(уплътнение) между двете камери.
          Но съм виждал гарнитура, която няма уплътняване м/у първа и втора камера, тя за кой модел е незнам..?
          Обаче всичко останало им съвпада с изключение на едни дупчици до въздушните жигльори - при едната са кръгли, при другата триъгълни, но съвпадат и вършат работа и двата модела.

          Коментар


          • #20
            До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            .
            Но съм виждал гарнитура, която няма уплътняване м/у първа и втора камера, тя за кой модел е незнам..?
            Обаче всичко останало им съвпада с изключение на едни дупчици до въздушните жигльори - при едната са кръгли, при другата триъгълни, но съвпадат и вършат работа и двата модела.
            Такава е на К126П- Москвичовите които пак пасват, този с малката клапа е Гм, м е ударено а не отлято като другите цифри и букви и почти не си личи на някои
            По горе май съм се объркал с точно такава гарнитура
            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
            На газ на газ.
            ........Ще пиша
            Тогава ти трябва да е и с палсмасов поплавък, че тоя Волговия и аз го карам на газ само, ма като трябва бензин нивото винаги е различно и ме навежда на мисълта че полавака от мнгото друсане се разрегулира Незнам но така си го обяснявам. От какво е помпата?
            Успех!
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              От какво е помпата?
              Незнам. Почти нова е. Някаква японска. Изпадна ми случайно.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #22
                До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                И така вече съм с нов К126ГУ. Монтирах и ел. помпата. Всичко работи нормално. Имам и снимки. Ще ги кача малко по-нататък че го закъсах с времето напоследък както ще опиша и всички закачки които реших.
                Имам обаче следния въпрос.
                Как се регулира нивото на К126? Има си линия на нивото, това е ясно. Самото сравняване с тази линия как става? Като махнеш капака на карбуратора заедно с поплавъка или с прозрачен шлаух на принципа на скачени съдове със затворен карбуратор?
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #23
                  До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                  Никой ли незнае бе?
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                    Сашо,тоя джип не върви ли на газ,или си толкова баровец?Свали му капака сипи бензин виж до каде е нивото и регулирай пластината на подплавака.Успех.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                      До сега не съм регулирал такъв но на К131 еднокамерния, след като се разглоби и се обърне горната част си има в ръководството за ремонт колко трябва да е височината на поплавака. Тук няма ли такива размери някъде?













                      На К131 съм сложил игла от Варбург.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #26
                        До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                        Ако нямаш прозорче го прави на равно с линията при захлупен карб на принципа на скачените съдове.
                        Ако имаш прозорче го прави да бъде една идея под средата на прозорчето и карай спокойно.
                        Аз винаги така съм ги регулирал.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Глава от 451 с кръгли колектори и двукамерен карб ??

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Ако нямаш прозорче го прави на равно с линията при захлупен карб на принципа на скачените съдове.
                          Ако имаш прозорче го прави да бъде една идея под средата на прозорчето и карай спокойно.
                          Аз винаги така съм ги регулирал.
                          Прозорче няма, но има линия за нивото. На снимката се вижда.
                          Смятам да го регулирам на затворен капак с прозрачно маркуче/скачени съдове/.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1248673193
                          Прикачени файлове
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #28
                            Карбуратор К126г

                            От къде се взима вакум за вакумния регулатор при карбуратор К126Г. Гледах, гледах и никъде няма ни дупка ни щуцер.
                            Последно редактирано от Жоро Донечки; 11-03-10, 11:38. Причина: 126
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #29
                              До: Карбуратор К126г

                              Първоначално публикуван от kra_kra

                              За карбуратор К126г става въпрос.

                              Ако може и снимчица.
                              Да бе да! Как да няма?

                              Снимка 1 - за вакуум регулатор
                              Снимка 2 - за вакумен изпарител
                              Снимка 3 - в готов вид
                              Прикачени файлове
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Карбуратор К126

                                Благодаря много, това ми трябваше.




                                Така си мислех понеже в книгата е дадено така, но при мен има завита тапа, а като видях тази снимка с насочена натам отверка веднага ме налегнаха съмнения.
                                Последно редактирано от kra_kra; 11-03-10, 13:01.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X