Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко грижа за Патрол Y260 /смяна на консумативи/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко грижа за Патрол Y260 /смяна на консумативи/

    Както вече се похвалих взех Nissan Patrol Y260 2.8 TD Дълга база, 1992 г, 173 000 км. Въпреки че по принцип съм голям разсипник на техниката и за съжаление или не карам колата си доста повече от колкото се грижа за нея, случаят явно е по-специялен. Нисана е в толкова добро състояние, че заслужава малко внимание за да не го съсипя от сега, а да го карам дълго и щастливо, както вие ми пожелахте. За целта иамм нужда от мало съвети. Ето какво предстои:
    1. Смяна на предно стъкло - спешно заради КАТ. Кобра имат прилични цени, но съм чувал и лоши работи за тях (дори че слагат секурит на предно!). Други идеи?
    2. Има една-две драскотини, които ще бъдат оправени и тогава ще се погледне и за други ръжди. стори ми се че под мокета на багажника има гнило. Трябва ли да се взимат някакви мерки за антикорозиона защита отдолу (шаси и др) и ако да, какви?
    3. Смяна на всички масла и течности - да беше нормална кола - лесно, ама тук като изчетох колко са видове, ментата и чудеса и се видях в приключение. Искам да се сменят и в Дифовете (задния е ЛСД май за там е още по специялно), СК, РК, ДВГ, охладителна с-ма. Може ли да ми препоръчате място където ще ми сложат каквото трябва навсякъде и няма да ме ограбят. Тъкмо и като запали и врътнре човек който разбира ще ми каже и ако има някакъв проблем. Видях че някои от Вас са професионалисти и иамт сервизи. Казвайте къде да ида/дойда.
    4. След изпълнение на горната точка искам да сложа отдушници на Дифовете и РК ако се налага. За сега не мисля да минавам дунава с машината, но все пак да не отидат хубавите масла в първата локва до колене. Трябва ли нещо специялно или силиконов шлаух до купто е достатъчен.
    5. Ангренажния ремък е на 25 000 км според бившия собственик и му остават още толкова - да вярвам или да сменям?
    Предварително благодаря за акъла. Ако може и съвсем грубо някой да каже колко струват всичките масла и ремъка ще съм много благодарен, че след покупката бюджета е доста оскъден вече.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Здравей icerunner,

    Преди да пиша по твоите точки, трябва да ти кажа, че ако една джипка се кара така, както много хора карат колите си ("абе карай", или "за 5 години съм сменил една капачка, половин накладка и две гумички"), в последствие резултата ще е 4-та категория провизия (или 100% загуба)

    1. Нямам представа
    2. Добре е да с еогледа колата, но най-добре на пролет, сега вече е късно, освен ако нямаш топъл гараж, в който ще спреш Нисана за известно време. Тогава (на пролет) е най-добре да се огледа отдолу, отвътре (след като се махнат мокети и т.н.) и да се обработи подобаващо. За обработка отдолу, добре е да се прави на стенд или канал, но с повече мерак става и на двора. Материали вече има всякакви.

    За драскотините - тепърва по колата ще има драскотини. Ако така или иначе я ползваш по предназначение, това с драскотините трябва да го прежалиш...

    3. Това е абсолютно задължително. Едно от местата е сервиз МотоЕксперт, където търсиш Митко Фулдата. Той може да ти посочи и правилните масла (особено за LSD-то, това е важно), да я огледа отдолу и да ти каже като цяло..
    4. Дифовете си имат отдушници и мисля, че при този Нисан (поне при моя беше така) са изведени опред в моторния отсек - под стъклото. Така, че просто провери при теб как е, но това се прави лесно.
    5. Ако в момента броиш всеки лев, смени маслата първо, но ремъка също е важен.

    За консумативите:
    Масло двигател ти трябват 9л. (ще остане малко).
    Масло скорости - 4л. GL-4 75W90
    Масло раздатка - 2л. GL-4 75W90
    Масло диференциали - около 5л. (общо за двата). Отпред може да е GL-4 75W90, отзад (за LSD-то) е друго, Митко ще ти го каже. На мен (за същия Нисан) той ми сложи BP Energear Hypo 85W140 (2л.)
    Антифриз - 5л. концентрат
    Филтри - маслен, въздушен, горивен

    Аз ползвах масла на Valvoline (имам достоверен източник) и съм изключително доволен. Дори в момента на Тойотата слаагам такива. Дотук моята сметка беше около 400лв., но имайки предвид, че пазарувах от познати и съм ползвал отстъпки.

    Останалото беше при Митко (МотоЕксперт) и то е:
    Смяна масла, антифриз, спирачна течност, масло за сервото, филтри, гресиране - общо към 110лв., като се има предвид, че маслото за заден диф, курмилна кутия и спирачна течност съм взел от него..

    Не е казано, че всичко трябва да стане на куп. Приоритизирай (някакси) и така. Надявам се информацията да е била полезна.

    Успех!

    Коментар


    • #3
      Маслото в двигателя е 6,7 л.Вчера съм закупил следните неща:
      Масло - Мотул 8л+ филтар-160лв
      Ремък+два броя ролки-210лв
      Скъпичко е ,но с тези неща компромис не правя.Успех и късмет

      Коментар


      • #4
        Благодаря за информацията. Май не е чак толкова страшно. Мотоексперт дето е на черни връх близо до околовръсното ли да търся. А за Митко Fulda от тука само хубави работи съм чувал, ама ще ми кажете ли като ида в сервиза с този nickname ли да го търся Тъкмо ще ми разкаже и на броните и лебетките
        А това с отдушниците направо ме радва. За драскотините аз проблем да ги преживея нямам никакъв. Мога да си го карам във всякакъв вид и пак да ми харесва, просто не искам да се отнасям немърливо от началото.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            Сервиза е точно този. От околовръстното катериш към Драгалевци, в ляво. Митко Фулда го знаят всикчи каот Митко Фулда...

            Коментар


            • #7
              10x
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X