Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за катер КС-100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за катер КС-100

    Здравейте колеги.Имам въпрос относно съветски военен катер КС-100Д.Размерите му са:дълж.10,90,широчина 2,79,височина на борда0,89,наводнен борд 450мм,газене0,42м.Двигателят е ЯМЗ-238,170к.с.,125,035квт.Данните са по талон.Някой може ли да каже приблизително с каква скорост се движи това чудо

  • #2
    До: въпрос за катер КС-100

    http://www.letniymeridian.ru/pages/nelikvidn/kater.htm

    Гугьл казва 25 километра в час,мотор МАЗ.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за катер КС-100

      благодаря много за информацията.Катерчето на снимките е също като моето с разликата ,че аз съм с двигател от Краз.Предишният собственик твърдеше,че развивал 40 възела и като го пуснах на вода си помислих,че нещо не е наред,а в същото време силно се съмнявах,че 40възла са непосилни за това корито.

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за катер КС-100

        Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
        благодаря много за информацията.Катерчето на снимките е също като моето с разликата ,че аз съм с двигател от Краз.Предишният собственик твърдеше,че развивал 40 възела и като го пуснах на вода си помислих,че нещо не е наред,а в същото време силно се съмнявах,че 40възла са непосилни за това корито.
        С водометно задвижване ли е и твоя. Има доста разлика във вървежа, ако е с винт, или водомет. Дизел или бензин е? Има ли редуктор или е директно на вала? При 170 коня, би трябвало, с подходящ винт да вдига повече. На какви обороти работи винта? Да не забравяме, че периферната скорост при върха на лопатките трябва да е под 3500м/мин. иначе кавитацията в на лице!

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за катер КС-100

          Без да сьм експерт в тая област МНОООООГО ме сьмнява 170 коня да имат силицата да вдигнат 40 вьзла освен ако не е 5-6 метра алуминий или пластика това корито.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за катер КС-100

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Без да сьм експерт в тая област МНОООООГО ме сьмнява 170 коня да имат силицата да вдигнат 40 вьзла освен ако не е 5-6 метра алуминий или пластика това корито.
            За 40 и аз не съм сигурен, но една 5.5м пластмасова с 25 коня вдига 55км/ч(около 35 възла) на глисаж.
            Моята гуменетка 2.8м с 8 коня държи към 20 възла вече, след разните подобрения.
            Та мисълта ми е, че ако я вдигне на глисаж, може и да стане.

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за катер КС-100

              Карам по логика - на това максималната водоизместима скорост е около 8 вьзла на около 30 фита водолиния.Ако вдига 25 километра в час което ме сьмнява,но как да е,това са си грубо 15 вьзла или това трябва да е прескочило водоизместването и да е вече на глисаж или някьде там.Щом си е прескочило макс. водоизместваща скорост няма какво да тьрсим повече,педал до ламарината и вади дадената скорост или в случая 25 километра в час или около 15 вьзла.Толко може,толко свири,от 170 коня на 10 метра ламарина няма какво да се очаква.

              Малко пласмасови са друга бира.С 18 фита надувна и 60 коня мотор на 4800 оборота вьрвя с около 30 и нещо по спомени.

              Е виж друго какво вади Гугьла

              http://usedboats.ru/view.php?boat=41398

              12-14 сьм сьгласен,по-горе АБСУРД

              http://novosibirsk.olx.ru/100-10000-iid-19280881
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за катер КС-100

                мисля ,че наистина максималната му скорост е 20-25км/ч. Прави ми впечатление че най-добре върви при 1200 оборота на мотора,а според мен това са оборотите и на турбината

                Коментар


                • #9
                  До: въпрос за катер КС-100

                  В Яндекса не намерих описание, само обяви за продажби.
                  Видимо масово ги модифицират с водомети, за движение през речните прагове, и тогава скоростта им естествено пада. На винтовите, шпората под винта изглежда също е тунинг.
                  Видях една снимка на ход, изглежда е еднореданен, тогава 15 възела са реални.
                  ЯМЗ-238 не е мотор за КрАЗ, МАЗ или МТЛБ, това си е дизел, и толкова. Има си маринизирана модификация.

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпрос за катер КС-100

                    Ние ги караме като изчислим максималната скорост на водоизместващ режим и извадим 10% от това или грубите сметки долу ще покажат нещо такова.

                    на 12 метра катер като го гледам има около 10 метра водолиния.Тия 10 метра ги обрьщам вьв фитове и се получава 32.8.Взимам тия 32.8 фита което ми е водолинията и ги шибвам в формула за изчисляването на скороста на водолинията

                    7.67 е това ми вади на 10 метра водолиния.От тия сметки излиза,че аз това бих го карал с 7 вьзла без значение от оборотите на мотора.



                    Едно примерче - имаме шанс да ходим от Щатите до Нова Зенландия сьс Селийн 62,мотор Люгер 350 коня.На 1200 оборота харчи около 4 галона на час,на 1400 оборота харчи малко под 14 галона на час,разлика в скороста около 0.8 вьзла или леко да ти трепне рьката и нямаш гориво до другата бензиностанция.Сьщия мотор с 1400оборота на 80 фита лодка би ни закарал без проблем,но на 62 фита не му стига водолиния и почва да се товари при достигане на макс. скорост на водолинията.



                    Много стана,на кратко или го караш с 7 вьзла вечно или пачки летят през ауспуха.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпрос за катер КС-100

                      катерчето ще се ползва основно за разходки,така ,че е добре да върви по най-икономичния начин.Имам още доста работа по него тента тоалетна,нови леари,боядисване и като свърша почвам тестовете

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпрос за катер КС-100

                        На корабите няма кенефи!!! Ще си изпросиш боя някъде, хем ще те ритат злобно. На кораба има галюн!
                        Внимавай как го правиш. 90% и от най-скъпите яхти потъват заради скапан обратен клапан на те това нещо.

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпрос за катер КС-100

                          дал съм поръчка на специалисти,а те знаят какво да вземат пък дали е кенеф,дали е галюн все ще се сере у него.благодаря за съвета досега не съм монтирал такова нещо и ще гледам да внимавам

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпрос за катер КС-100

                            днес открих един сериозен проблем.Предният семеринг на салника прокапа и реших да го сменя.След разглобяването видях,че и двата лагера са в окаяно състояние,продължих обстойно да преглеждам назад,винта е видимо добре,но най-много ме притеснява луфта м/у оста и последната втулка.Проблема е,че незнам колко трябва да бъде,а в момента е около 5-6мм.Когато катерчето е на ход се улавят вибрации и мисля,че идват точно от разбитите лагери и луфта във фтулката.Някой знае ли нещо по въпроса.

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпрос за катер КС-100

                              Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
                              днес открих един сериозен проблем.Предният семеринг на салника прокапа и реших да го сменя.След разглобяването видях,че и двата лагера са в окаяно състояние,продължих обстойно да преглеждам назад,винта е видимо добре,но най-много ме притеснява луфта м/у оста и последната втулка.Проблема е,че незнам колко трябва да бъде,а в момента е около 5-6мм.Когато катерчето е на ход се улавят вибрации и мисля,че идват точно от разбитите лагери и луфта във фтулката.Някой знае ли нещо по въпроса.
                              Здравей!Имам същия катер КС-100А,вибрациите са точно от там!Това е гумен лагер,който може да се въстанови с вулканизиране на нова гума в мет. втулка,луфта трябва да е не повече от 0.1мм.!Ще проверя и ще пиша каква трябва да е твърдоста на гумата,това е много важно!Имам оригиналния паспорт на катера,ако нещо те интересува,пиши!Позддрави!
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X