Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

    Честита Баба Марта на всички! Може би ЕГР-системата при J20A ,работи на друг принцип и затова,след изолирането му, при мен почти не се усеща разлика в работата на двг,а напротив имам чувството че ,има повече "рез" и пъргавина.А за разхода, в града гори колкото си иска,но на извънградско гори точно 10/100 газ!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #47
      От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

      абе голяма самодейност развихме . то стана като читалище . колегата NIKMAN ви казва как се прави , ако EGR ви е тотално скапан т.е. не затваря (ел. дв.- винт- конус) .ако не го направите по правилата шашкате компютъра. то другото да ви наред , а не EGR-ра да е виновен. той е проста система за подобряване на екологията.
      899180483

      Коментар


      • #48
        От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

        Да се включа и аз. На моето Митсубиши дизел има ЕГР клапан и аз естествено се заинтересувах от предназначението и действието му и извърших съответните интервенции. Подкрепям Спарки, че действието му е изцяло екологично, макар, че Ясен е на друго мнение. Само, че аз знам и така са ми казали, което се потвърждава от схемата за включване, че ЕГР-а действа при средни и високи обороти. При ниски е затворен и не участва в процеса. По тази логика вкарването на изгорели газове, в крайна сметка в цилиндрите, влошава качеството на горивната смес откъм мощностни и скоростни характеристики на двигателя. Печели само екологията. Премахването/изолирането му не пречи на двигателя по никакъв начин и теоретично повишава мощността и икономичността. Но това трудно се констатира "на ход" именно поради това, че действието му е при средни и високи обороти когато двигателя дърпа и харчи по друг начин, и без съответна апаратура... Дали ще имаш няколко коня и кяколкостотин грама гориво разлика при върхови натоварвания... Мисля, че повече е психика. Поне при мен осезаема разлика не констатирах, затова го оставих да си живее
        Между другото според хора на които вярвам при премахване на ЕГР-а трябва технологичните отвори да се "затиснат" с планки дебели поне 4 мм. Не знам защо толкова.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #49
          От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Да се включа и аз. На моето Митсубиши дизел има ЕГР клапан и аз естествено се заинтересувах от предназначението и действието му и извърших съответните интервенции. Подкрепям Спарки, че действието му е изцяло екологично, макар, че Ясен е на друго мнение. Само, че аз знам и така са ми казали, което се потвърждава от схемата за включване, че ЕГР-а действа при средни и високи обороти. При ниски е затворен и не участва в процеса. По тази логика вкарването на изгорели газове, в крайна сметка в цилиндрите, влошава качеството на горивната смес откъм мощностни и скоростни характеристики на двигателя. Печели само екологията. Премахването/изолирането му не пречи на двигателя по никакъв начин и теоретично повишава мощността и икономичността. Но това трудно се констатира "на ход" именно поради това, че действието му е при средни и високи обороти когато двигателя дърпа и харчи по друг начин, и без съответна апаратура... Дали ще имаш няколко коня и кяколкостотин грама гориво разлика при върхови натоварвания... Мисля, че повече е психика. Поне при мен осезаема разлика не констатирах, затова го оставих да си живее
          Между другото според хора на които вярвам при премахване на ЕГР-а трябва технологичните отвори да се "затиснат" с планки дебели поне 4 мм. Не знам защо толкова.
          EGR-a действа при ниско и средно натоварване, без пряка връзка с оборотите.

          А функцията му в стар дизел е предимно комбинацията между саждите от изгорелите газове и маслото по колектора да може възможно най-качествено да напълни колектора с гняс. А то е гняс велика! Няма друга като нея.

          Планките - обикновена едномилиметрова ламарина, желателно алуминий или неръждавейка, върши чудеса. От по-дебело няма смисъл, ако върху нея си седи клапана. Ако не (ако се махне клапана въобще), то тогава наистина трябва нещо дебело, за да не се деформира от налягането от турбото в колектора.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            EGR-a действа при ниско и средно натоварване, без пряка връзка с оборотите.

            А функцията му в стар дизел е предимно комбинацията между саждите от изгорелите газове и маслото по колектора да може възможно най-качествено да напълни колектора с гняс. А то е гняс велика! Няма друга като нея.

            Планките - обикновена едномилиметрова ламарина, желателно алуминий или неръждавейка, върши чудеса. От по-дебело няма смисъл, ако върху нея си седи клапана. Ако не (ако се махне клапана въобще), то тогава наистина трябва нещо дебело, за да не се деформира от налягането от турбото в колектора.
            За гняста си прав макар, че при мен не беше велика. за другото мисля да си остана на моето мнение
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #51
              От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

              Имаш правото да си останеш на каквото искаш мнение, разбира се. Аз само ще приложа извадка от сервизно ръководство на дизелов двигател:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EGR.png
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5257298
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                Дааа
                Таблицата ти е убедителна.
                Все пак наблюдавайки го как отваря при мен, с вакуум, консултациите с хората от другия ми форум които са по-напред от мен в дизелите, аз за пръв път се сблъсквам с ЕГР-а и елементарната логика според мен - няма смисъл да работи при малки натоварвания, хем от екологична гледна точка, хем налягането на газовете не е високо...
                Ще се консултирам пак
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #53
                  От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Дааа
                  Таблицата ти е убедителна.
                  Все пак наблюдавайки го как отваря при мен, с вакуум, консултациите с хората от другия ми форум които са по-напред от мен в дизелите, аз за пръв път се сблъсквам с ЕГР-а и елементарната логика според мен - няма смисъл да работи при малки натоварвания, хем от екологична гледна точка, хем налягането на газовете не е високо...
                  Ще се консултирам пак
                  Точно обратното! Ама вместо да гадаеш и да се консултираш със знайни и незнайни майстори, то ти го пише в сервизното ръководство на возилото.

                  За смисъла - информация бол.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                    И утре е ден..
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #55
                      От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                      Само да вметна - за ниски режими на дизел с EGR има добавена дроселова клапа. Та тая клапа в ниски режими е затворена (предпоследната колона от таблицата), а в колектора е вакуум, тоест - смуче си изгорелите газове, понеже нямат достатъчно собствено налягане, че да си се наблъскат сами там.

                      Та, не е зле да попиташ майсторите, за какво е тая клапа. Ще ми е интересен отговора.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                        Сега остава да разчоплим, що така се вдига разхода на Витарниците от тоя ми ти ЕГР...
                        Тия дни ще загледам по-внимателно 16 клапановата Витарка.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #57
                          От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                          Клапата съм я видял и как работи. Така е. Оставям за утре
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Сега остава да разчоплим, що така се вдига разхода на Витарниците от тоя ми ти ЕГР...
                            Тия дни ще загледам по-внимателно 16 клапановата Витарка.
                            Компа се шашка явно. От какво обаче - нямам идея. Горе някой спомена че влиза в сервизен режим. Свети ли Check engine? Ако да, трябва да се търси от какво свети.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                              Нещо много се изместихте от темата. Митсубиши и Нисан май са на друго място. Тук коментираме за бензиновите Витари.

                              Тук http://www.kick-fix.com/EGR-choice.html е много добре описано как се проверява и чисти ЕГР. Също пише, че разхода скача при неработеща система - това, което и аз забелязах.
                              Тестване на системата за незнаещите английски:
                              За 8кл и старите 16 кл.:
                              При загрял двигател на празен ход откачаме вакуумния маркуч към ЕГР клапана и създаваме вакуум. Може и с уста, голяма спринцовка или вакуум помпа. Може и да се бутне мембраната на ръка. Оборотите трябва да паднат до към 500.
                              След това закачаме маркучите по местата им, даваме газ - 2000 об и следим дали мембраната на клапана се движи. На по-новите модели километража не трябва да показва 0, т.е. задния мост във въздуха и колата на скорост.
                              Ако и тук всичко е наред, системата работи.
                              По-късно съвети за почистване.

                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Ivan_J; 02-03-11, 08:26.

                              Коментар


                              • #60
                                От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                                Позяпах линка, който си дал и ми стана интересно, как точно ЕГРа охлажда клапаните? Или аз нещо не схващам, или пича е писал малко наизуст.
                                от там нататък - поне ми светна, защо не можем да се разберем за функциите на ЕГР - явно тия, които са ми попадали и са имали подобен проблем, просто не им пука за тая система, затова и изолирането не води до никакви последствия.

                                На мириканските модели, а предполагам - и на по-новите японки и испанки, явно си има значението, дотолкова, доколкото компа си прави труда да проверява (ако писаното в линка е вярно) има ли ЕГР и работи ли той.

                                И ако правилно схващам, проблема идва от неправилни показания на датчика за абсолютно налягане. В смислъл - компа смята постъпилите данни, като се съобразява, че в тях се вписва и отворения ЕГР, който на практика е затворен или просто задънен с мизерия. От там се лъже, че двигателя вижда повече зор, от колкото е реалното и съответно набива повечко гориво, за да компенсира.
                                Ако наистина е така (може и аз да не съм разтълкувал правилно написаното), по-добре ЕГРа да се почисти и да си работи. Или да се сложи някаква елементарна залъгалка и компа да не се шашка.

                                Тия дни ми е малко натоварено, но след седмица-две съм готов да приема един доброволец, мисля, че ще може да се изфабрикува някаква съвсем проста електроника, която да елиминира проблема, без да се налага да се разглобява половината мотор за почистване на каналите.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X