Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

    За проба и аз изключих ЕГР-а.Колата взе да върви повече,но и разхода осезаемо се вдигна-поне с 1,5-2 литра.Включих си го,явно работи с цел икономия(екология).
    Колега ЕГР клапана на 16 винтиловата се намира от зад на входящите колекторни тръби-към купето.Свързан е отстрани на колектора.
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #32
      От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

      Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
      За проба и аз изключих ЕГР-а.Колата взе да върви повече,но и разхода осезаемо се вдигна-поне с 1,5-2 литра.Включих си го,явно работи с цел икономия(екология).
      Колега ЕГР клапана на 16 винтиловата се намира от зад на входящите колекторни тръби-към купето.Свързан е отстрани на колектора.
      Как го изключи?....От буксата или го изолира с алуминиева гарнитурка.Ако е от буксата,сигурно ти е светнал "чека" и от там компа ти е вдигнал разхода,но ако само го изолираш,без да го откачаш от буксата,компа няма как да разбере че има интервенция и двигателя си работи нормално,само дето няма кой да вкарва сажди в смукателния колектор и да замърсява всичко около него.С една дума за "по-възрастни" двигатели,изолирането на ЕГР-клапана е полезно....
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #33
        От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

        Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
        ...компа няма как да разбере че има интервенция и двигателя си работи нормално...
        Компа има как да разбере. От разходомера за количеството въздух. А по натам от по голямото количество въздух може и да пусне повече гориво.

        Коментар


        • #34
          От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

          Сигурно си прав...,но откакто съм изолирал ЕГР-а на мойта,не съм забелязъл фрапиращи разлики в разхода,динамиката и работата на мотора.А..и като се сетя и къде е "заврян" клапана,не искам и да си помислям повече да пипам там...
          Последно редактирано от vadoiv; 27-02-11, 18:42.
          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

          Коментар


          • #35
            От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

            Бях пуснал тема с един сайт с много добре обяснена работата на инжекциона и системите му при витара, както и всички проблеми и решенията им.
            Който го интересува, да чете.
            Накратко - при премахването на ЕГР освен, че се увеличават емисиите на NO, се увеличава работната температура на горенето(съкращава се живота на клапаните) и се повишава разхода. Аз съм забелязал последното и затова си възстановявам системата. При премахване на катализатора, се съкращава времето до запушване на клапана на ЕГР и работата на цялата система вече не е правилна.

            Коментар


            • #36
              От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Бях пуснал тема с един сайт с много добре обяснена работата на инжекциона и системите му при витара, както и всички проблеми и решенията им.
              Който го интересува, да чете.
              Накратко - при премахването на ЕГР освен, че се увеличават емисиите на NO, се увеличава работната температура на горенето(съкращава се живота на клапаните) и се повишава разхода. Аз съм забелязал последното и затова си възстановявам системата. При премахване на катализатора, се съкращава времето до запушване на клапана на ЕГР и работата на цялата система вече не е правилна.
              EGR работи само в преходни и ниски режими. Тогава двигателя не е натоварен и е невъзможно от това да се скъси живота на каквото и да е, еле пък на клапани. Във високи режими (при голямо натоварване, включително и топлинно) EGR-а трябва да е затворен, и двигателя си работи както и без EGR.

              На много автомобили има един и същи двигател, с вариант със и без EGR. При двигателя, дето обсъждаме тук, има ли такива варианти?

              Вероятно поради някакви специфики на тоя двигател, или управлението му, се получава повишения разход.

              А виж катализатора може да влияе на много неща, например на това, което отчита ламбда сондата, на това как се пълни двигателя и т.н. В такива случаи се слага някакъв заместител на мястото на катализатора (подходящо по размер и качества гърне) и нещата си идват на мястото.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                Правил съм си труда да чистя магистралата на ЕГР-а, ефекта беше нулев. На моята си беше запушен по колекторите, така че просто изхвърлих всичко и нищо не се промени. Когато всичко друго ми е наред, гори 9-10/100 газ. Когато не е ... колкото - толкова, но определено няма връзка с рециркулацията.

                Не знам от какво ви горят клапаните, но не е нито заради егр, нито заради газова. Когато въобще се стигне до преждевременно износване/прогаряне на клапани, гарантирам, че проблема е другаде.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                  Моите не горят
                  Системата я продухах с въздух от компресора, поотпуши се.
                  Витара 16 кл с механичен дебитомер не може да гори 9-10. Ако е моно - да.
                  Нормално градско гори 13.5, със запушен ЕГР - 16.5.
                  Сега е изчистен, сложих временно регулатора от буса и засичам разход.
                  Ако го изолирам и клапана е само затворен, разхода е пак 16,5.
                  И проблема не е в газовата, като е на бензин от ауспуха мирише на неизгорял бензин.

                  Коментар


                  • #39
                    От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    И проблема не е в газовата, като е на бензин от ауспуха мирише на неизгорял бензин.
                    Значи преобогатява. Явно компютъра очаква нещо определено в ниските режими, когато работи ЕГР-а. Абсолютно потвърждение на думите ми от по-горе.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                      Ванка, ако от моноинжекцията клапана ти върши работа, ще ти подаря един. Мисля, че тоя, с откритата мембрана е същия, но не съм 100% сигурен.
                      Все пак, за да ти дава такава разлика, според мен се обърква и нещо друго, не е само до ЕГРа.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                        Да, компютъра влиза в авариен режим и подава богата смес винаги. Освен това бута и центровката. На газ нямам идея защо се вдига, но е факт. С 10 лв(малко под 8л) минавам 50 км. Вчера като сложих работещия регулатор, беше на 40 км от зареждане с 10 лв. Свърши на 58. Разхода ми винаги е еднакъв с еднакво количество +-1км.
                        Тефчо, проблема при мен не е толкова клапана, колкото регулатора на ЕГР-а. На моно и на пълна са еднакви. Но не бих отказал и клапана.

                        Коментар


                        • #42
                          От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                          Аз на моята махнах катализатора преди около месец и ми вдигна разхода на 14л газ на 100км но може и да си е нормално при тези минусови темперетури тези дни ще махна и ЕГР-а да видя дали ще има разлика.
                          [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #43
                            От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            ... не е толкова клапана, колкото регулатора на ЕГР-а. На моно и на пълна са еднакви. Но не бих отказал и клапана.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EGR.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5257081

                            Ей това ти предлагам, както си е комплекта. Клапана бачка, но не съм си играл да го чистя на сериозно.
                            Преди малко гледах на едно приятелче 16V-то, G16A, на вид са същите.
                            Ако ти вършат някаква работа, прати ми на лични име, адрес и някакъв телефон и близките дни ще ти ги пусна на куриер.

                            П.П. @Билян Дойчев: откачи вакуумчето от ЕГР-а и виж дали отвора изобщо го има. Ако е задънен, а предполагам, че е - спокойно може да го махнеш. Ако решиш да го чистиш, цирка е невероятен - канала започва от изпускателния колектор, през главата, през смукателния колектор и чак тогава клапана. В общи линии, ако няма да правиш сериозен ремонт, забрави. ... е, всеки сам си решава
                            Последно редактирано от tef4o; 28-02-11, 17:45.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                              Утре ще го проверя ако е запушено направо го махам.
                              [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

                              Коментар


                              • #45
                                От: EGR-клапан и неговата функция в двг. на ВИТАРА

                                При пробата го изолирах като сложих цяла(непродупчена) дебела (0. клингиритова гарнитура между клапана и колекторите.При това цялата система работи,клапана си се движи,но няма преминаване на въздух през клапана.Не светва лампа check engine.Карах така една седмица и впредвид повишения разход си върнах старото положение-махнах плътната гарнитура.
                                Поздрави!
                                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X