Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

    Здравей DHV,
    Свалих сателитните снимки(само че от твоя сървър), разархивирах ги в директория, както сте описали, но явно трябва да се променят и настройките в SASPlanet. Чрез SASPlanet не мога да видя една карта. Обясни ако обичаш,трябва ли нещо да се променя .
    Поздрави

    П.П Всъщност стартираха се след като изтрих пътя в Parametres\Map Parametres\URL и увеличих мащаба на х17.
    Последно редактирано от tabak; 15-11-09, 16:08.

    Коментар


    • #17
      До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

      Здравейте,

      Искам да попитам дали някой може да даде работещ линк към програмата Erdas Imagine и ако може да сподели мнение относно нейното приложение при обработка на сателитни и аероснимки, GPS, съчетаването и със програми като САС.Планета, Digital Globe, Google Earth и други източници на сателитни и аеро снимки. Полезна информация ...

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 30-11-09, 22:05.

      Коментар


      • #18
        До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

        Здравей,DHV

        Преди време беше почнал да качваш прекалибрирани снимки от SPOT, но после стана дума за натуралният кеш от САС Планет и нещата се изместиха в друга посока. Възнамеряваш ли да продължиш тази хубава инициатива? Моето мнение е, че би било добре освен МАП и огф файла към една карта 25К да има и една сателитка, но, разбира се, ти си решаваш.

        Поздрави

        Коментар


        • #19
          До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

          В момента ползвам кеша в GPSMapEdit, по-удобно е. Така може да се зареди и топографска карта, и става много бързо превключването между снимката и картата, едновременно мога да виждам и двете. Калибрираните снимки ги изтрих от сървъра, защото нямаше място тогава. При мен ги пазя всичките.
          Изваждането на снимките отнема доста време, особено ако им коригирам калибровката. Дори и да не пипам калиброваката, трябва да се редактира името на всяка карта, защото иначе всикчите се казват "Created by SAS Planet".
          Сега всеки може да изтегли целия кеш, и от него да се извади произволна област с калибровка, и то не само за Ози, а и за други ГИС приложения.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #20
            До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

            Благодаря. До колко максимално се разминават снимките с реалните координати? В смисъл-до колко си струва да се прекалибрират?

            Коментар


            • #21
              До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

              По-нагоре съм го споменал - разминаването е съвсем незначително. Около 2 пиксела, което прави не повече от няколко метра (около 5м). И е почти еднакво за цялата територия на България.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #22
                До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                Благодаря.
                Последно редактирано от 100yanov; 06-12-09, 20:53.

                Коментар


                • #23
                  До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                  Който иска да следи всички последни ъпдейти на снимките в Google Earth - намерих едно много полезно kml файлче показващо всички нови снимки.


                  Latest Imagery.rar

                  Във връзка с това - ето и списък на последно обновените снимки за България (от последните 30 дни):
                  Плевен, Ловеч, Габрово, Шумен, Добрич, Силистра, Пазарджик, Самоков, Кюстендил, Варна частично, близо до Бургас, и един район по гръцката граница.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                    Между другото последните тези снимки са от спътника GeoEye които са даже с по-добра резолюция от досега съществуващите снимки.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                      Да, с по-добра резолюция са, но като качество - Гугъл направо им разгонва фамилията. За да ги изравнят с останалите снимки като цветове и яркост, им прилагат какви ли не филтри. На места контраста е унищожил половината детайли.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                        Между другото в момента BingMaps си обновиха доста снимките особено около Черноморието и засега са по-актуални и от на Гугъл и с по-висока резолюция на места.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                          Здравей Icpart,
                          Понеже и снимките са растери преди време беше попитал дали от растери може да се генерира DEM. Прави го Civil3D, с изображения на GOogle Earth. Естествено не директно, но генерира хоризонтали. Колко са точни, аз не мога да кажа. След това с GMapper си генерира DEM.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                            Здравей ... дали от растери може да се генерира DEM. Прави го Civil3D, с изображения на GOogle Earth. Естествено не директно, но генерира хоризонтали...
                            Хм това е интересно . Но може ли разяснение, как става това. Кое тук носи информацията за висоина . В GRID изображенията различните цветове (или нюанси) отговарят на съотвента височина, но в една сателитна снимка от GOOGLE...
                            Данеби да става дума за 3D повърхнината която използват в Google Earth, защото тогава следва въпросът - А как да си я смъкна и аз

                            Коментар


                            • #29
                              До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                              Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                              Хм това е интересно . Но може ли разяснение, как става това. Кое тук носи информацията за висоина . В GRID изображенията различните цветове (или нюанси) отговарят на съотвента височина, но в една сателитна снимка от GOOGLE...
                              Данеби да става дума за 3D повърхнината която използват в Google Earth, защото тогава следва въпросът - А как да си я смъкна и аз
                              мисля че говори за гоогле-мапс, когато ми дадеш "терен", т.е. хоризонталите.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                                Не, става въпрос за GoogleEarth. От къде черпи информация не знам, но не е от ГооглеМапс. Вглючва се ГооглеЗемя и се стартира процеса на създаване на хоризонтали в Civil3D(т.е на повърхнина, но от хоризонтали). Последователността е : File\Import\Import Google Earth Surface.. . И чакаш около час и половина за изображение например от височина 10-20 км. Например говоря за резолюция с качеството на изображението, каквото е около "Триград".
                                Така изглеждат за част от района на Триград
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от tabak; 05-02-10, 16:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X