Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

    И аз намерих нещо интересно в тия historical images. За района на Варна има снежни снимки от 2003, на които ясно си личат контурите на старите турски укрепления северно от с. Каменар, в местностите Боровец и Джанавара и др. На "нормалните" снимки тези неща не си личат.

    Коментар


    • #47
      От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

      От доста отдавна не бях влизал в Гугъл Мапс и останах много очарован. Явно последните месеци са направили доста обновления особено тук за Североизточна България във Варненска област с поставянето на снимки с по-голяма резолюция.

      Коментар


      • #48
        От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

        Пускам каталога на снимките с висока резолюция за България. Може да съм пропуснал някоя снимка в районите където се припокриват по много. Вчера последно намерих една такава около Варна. Някои от снимките се виждат само в historical, а куриозното е, че новата снимка на София от 1 Май 2010, е скрита отдолу и се вижда в historical, а пък старата от 2008 г. е "актуалната" и се вижда официално най-отгоре

        п.п. сега се сетих, че със сигурност съм разглеждал подробна снимка, която сега липсва. Района на Червен Бряг - Луковит - Златна панега - Роман беше покрит с висока резолюция, сега го няма. Значи освен да добавят, се случва и да махат снимки.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от dhv; 07-08-10, 09:18.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • #49
          От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

          Здравей DHV,
          Снимката за района на църквата Ал. Невски дали е включен. Намира се в слоя "Още"след като се направи отметка на GeoEye Featured Imagery и след това се натисне логото на GeoEye - показва се прозорец, след което се натиска иконата на църквата Ал.Невски. В район около църквата почти е ректифицирана ортогонално. За всеки случай един .kmz файл. След като се избере файла се избира логото на GeoEye, изчаква се да се зареди прозорец и в се кликва върху иконата на Ал Невски, след което се отваря цялото изображение на района в GoogleEarth.
          Това е припомняща информация от преди шест месеца в този форум от колегата 100Yanov.
          Снимката въпреки високото качество не е ректифицирана ортогонално за целия район. Може да се види телевизонната кула, която изглежда доста наклонена.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 07-08-10, 12:16.

          Коментар


          • #50
            От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

            Каталози на снимки с висока резолюция може да видите на други организации(Spot Image" и на "Degital Globe") пак в слоя "Още" на " на Google Earth. Подредени са по години.

            Коментар


            • #51
              От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

              Здравей,DHV.
              п.п. сега се сетих, че със сигурност съм разглеждал подробна снимка, която сега липсва. Района на Червен Бряг - Луковит - Златна панега - Роман беше покрит с висока резолюция, сега го няма. Значи освен да добавят, се случва и да махат снимки.

              Посоченият от теб район ме интересува и го "наглеждам" от време на време, но нямам спомен за снимка с висока резолюция там, та ако случайно си свалил нещо такова...сигурен ли си?
              Поздрави

              Коментар


              • #52
                От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                Не съм я свалил, но съм я разглеждал. Преди доста време, помня със сигурност, че разглеждах Реселец и Червен Бряг, както и около Златна Панега. Това е било или в Гугъл, или в Bing Maps, няма друг вариант. Сега го няма и на двете места.

                Сигурен съм, защото и аз следя района около Враца, и тогава се зарадвах, че са пуснали снимка наблизо. Сега като разглеждам, се сещам точно какво имаше тогава. Снимката беше цяла ивица, тръгваща някъде северно от Правец, и стигаше на север чак до Оряхово. И като задълбавам по тази тема, мисля че съм виждал и района на язовир Тополница с висока резолюция, сега и него го няма. За него не съм 100% сигурен.
                Последно редактирано от dhv; 08-08-10, 23:33.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #53
                  От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                  Здравей,dhv.Има нови снимки - Вършец,Монтана,част от Понор планина,Губислав, гара Лакатник и на изток до Зверино.Може да има и другаде, но тези видях,можеш да ги включиш към твоя файл hi-res.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                    Вече обнових каталога. Новите снимки са много повече, освен споменатите. Те са всъщност стари - повечето от 2001-2003, но за пръв път се публикуват. Ъпдейта е голям. По-важните покрити райони са: Дулово - Тервел, Търговище, Костенец - Долна Баня, Сандански, Хасково, Казанлък, Монтана, и още доста.
                    Прикачени файлове
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                      Нещо не се хващат новите със саса..

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                        В SAS Planet трябва да се смени версията във параметрите на картата, иначе няма да се виждат новите. Версията се уцелва с налучкване, в момента е 68. Настройва се с Ctrl+Alt+P, трябва да пише http://khm.google.com/kh/v=68&hl=ru
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                          В SAS Planet трябва да се смени версията във параметрите на картата, иначе няма да се виждат новите. Версията се уцелва с налучкване, в момента е 68. Настройва се с Ctrl+Alt+P, трябва да пише http://khm.google.com/kh/v=68&hl=ru
                          Версията не е най-удачно да се уцелва с налучкване. Един малко по-бърз и надежден метод е да се зареди (в обикновен browser) http://maps.google.com, след което да се погледнe source-a на страницата, като се потърси в него string-а khm. Той се повтаря многократно, но е достатъчно да се погледне първото срещнато място. Няколко позиции след него се вижда актуалната в момента версия :-)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                            Хвала!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                              Добавих към каталога двете последни обновления на Google Earth.

                              Hi rez images.rar
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сателитни снимки (различни сайтове, начини за сваляне, софтуер )

                                Виждам някаква промяна в Гугъл ърт- има обновление западно от село Здравковец, плато Стражата, езерото Беляковец. Не видях другаде, който има по-набито око може да погледне и да сподели за добавяне в горния файл.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X