Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

    Предлагам тема в която да се пише само и единствено за револвери. Тук всички ценители на тези оръжия да напишат своите знания, лични впечатления, защо са направили този избор, какви постижения и проблеми са имали с оръжията си, как и с какво ги обслужват и т.н. въпроси по темата.

    Лично аз съвсем от скоро съм собственик на револвер – избор който направих след доста чудене, четене, изпробване и ровене в нета. Като цяло информацията, която намерих на български език е нищожна, в руските сайтове е малко повече и затова смятам, че подобна тема ще бъде полезна на всички, които не знаят майчиния език на „каубойците”, но пък потръпват от мисълта да държат револвер в ръце.

    Какво ме накара да направя избора наречен РЕВОЛВЕР (главните букви не са случайни). На първо място търсех промяна и предизвикателство. Бях решил да заменя Валтерчето с нещо ново, по-голямо и по-мощно. Раздялата беше трудна, но всяко хубаво нещо си има начало и край.

    Изискванията, които бях представил пред кандидатите за бъдещ наемател на касата ми бяха доста, затова си написах някои критерии за провеждане на своеобразен SWOT анализ:
    - На първо място изискването беше кандидата да бъде изцяло метален. Полимерите получат по-малко точки, а за „неръждавейка” се даваше допълнителен бонус.
    - Теглото и габарити на оръжието не бяха от особено значение (предвид моите лични), но все пак оръжието трябва да има възможност за скрито носене от време на време.
    - УСМ да бъде DA/SA с открито петле, даващо възможност за ръчна манипулация. По възможност липса на предпазители, декокери и др. неща които не ползвам.
    - Мерните прибори задължително да бъдат регулируеми във всички посоки.
    - Калибър мин. 9х19мм и по възможност с ловни качества, тъй като оръжието ще се носи на такива мероприятия.
    - Оценяваха се също така фактори (няма да ги изброявам всичките), като брой боеприпаси и достъпност, възможност за монтиране на адаптор .22LR(калибъра ми е слабост) или използване на по-евтини боеприпаси за тренировка.
    - И не на последно място възможности за тунинг, сигурност, ергономия, имидж и цена на оръжието.

    Кандидатите бяха доста в определения ценови клас до около 1500лв. В оценяването се стремих да бъда обективен и да не влагам пристрастия. За голяма изненада дори за самия мен на първо място се класира револвер. Въпреки по-малкото точки които получи за тегло, габарити, капаците на пълнителя(барабана), възможност за скрито носене и липсата на адаптор .22LR револвера се класира на призовото място с цели 16 точки преднина пред втория кандидат. Само да вметна, че преди 7 години в подобен своебразен SWOT анализ първенец беше Walther P22.

    И така личния ми фаворит е револвер и се нарича RUGER GP100, 4 инчова цев, калибър .357 Mag (.38 Special), 6 патрона в малко повече от килограм изцяло неръждаема стомана.
    Много добре балансиран, масивен, стабилен и вдъхващ сигурност револвер от квалитетна „хамериканска” марка. Сигурно ще се намери някой да каже, че не е Смит, но аз пък така или иначе съм фен на Колт.

    Като цяло револвера се разглобява много лесно, последователно и не изисква специални инструменти. Рамата на Рюгера е излята от едно цяло парче метал. Цевта е масивна, нарезна, с удължен кожух на гнездото на екстрактора по цялата и дължина, което и придава както по-добър вид, така и оказва влияние на цялостния баланс на оръжието и по-доброто овладяване на отката. Мерната линия е широка, но не вентилируема. Мерните прибори са изцяло регулируеми, могат лесно да се подменят или на тяхно място да се монтира релса за оптически прицел или бързомер. На рамата липсва характерния капак с винтчета за достъп до УСМ, както е при револверите на Смит например. Същия представлява отделен модул, който е заедно със спусковата скоба и може да се сваля и обслужва. Оригинално решение, което принципно не отслабва рамата на оръжието. Всички пружини на револвера са цилиндрични. Такава е и тази връщаща спусъка в изходна позиция и на практика няма как да се счупи. Тя изпълнява и функция на запъвач на пин-а за освобождаване на спусковия модул. Дръжката е широка, гумирана с дървени вложки. Под едната вложка се намира гнездото за помощния пин за освобождавана пружината на ударника.
    Ругера няма предпазители и т.н. излишъци като „модерния” последно време смитовски лост за обезопасяване. Насочваш, натискаш спусъка и стреляш. При ненатиснат докрай спусък дори и при директен удар по петлето, няма да се възпроизведе изстрел, тъй като то няма достъп до иглата. Петлето е голямо и удобно за боравене.

    Освен различни видове мерни прибори, за Рюгера се предлагат и други възможности за тунинг и персонифициране – различни ръкохватки, пружини за намалява усилието на спусъка и т.н. За съжаление такива в България не се намират и затова се наложи да си направя заявка за доставка от чужбина. Иначе като цяло допълнителните части и елементи са на достъпни цени.

    Точността на оръжието също е отлична - демонстрирана естествено от добър стрелец. Аз за сега съм далеко от отличните резултати, но всичко с времето си.

    Ето го и него Ruger GP100:
    Прикачени файлове
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

  • #2
    До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

    Отличен избор! Това е оръжие, което можеш да оставиш и на внуците си и пак ще е актуално. Аз харесвам този, но във варианта с черен метал и капаче пред барабана (за да не виждат лошите, че е зареден с халосни). http://www.isd-bg.com/product.php?product=93

    Коментар


    • #3
      До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

      Преди няколко години ръководен от почти същите мотиви, продадох многозаряден пистолит и минах от тъмната страна
      Отидох за Таурус и се прибрах с RUGER. Беше си като любов от пръв поглед, просто трябваше да го хвана в ръка и ... край. Също GP 100, 3 инчова цев, оксидиран и с не регулируеми мерни прибори.

      Коментар


      • #4
        До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

        И аз преди година тръгнах да си купувам револвер и стиснах доста лами, астри, даже един таурус в делта форс за малко не стана мой. Има - няма към 500 лв. му искаха. Същият рюгер го гледах, но нещо не ми стана по ръката. Накрая взех смит 686 плюс,357 маг, със седемзаряден барабан. Това е истината за мене. И си го изплатих за щест месеца. Револвера е от неръждаваема стомана, гумирана ръкохватка и с 6 инча цев.
        Да ти е честит и никога да не се налага да го използваш срещу човеци!
        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

        Коментар


        • #5
          До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

          Мерси за пожеланието!
          Смита ти е паснал на ръката по-добре заради ергономичната дръжка. На моя Рюгер дръжката я отчитам като недостатък, който ще поправя в най-скоро време. Чакам "доставчика ми" да си замине за чужбина, за да му поръчам като за начало дръжка Hogue Rubber Monogrip, пружини Wolf и нова мушка. Въпреки, че пищова е по-красив с дървените вложки, дръжката не ми е достатъчно удобна и затова за сега ползвам гумен уплътнител на Сийгер.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

            Саше, револвера си е перфектен....стрелял съм с доста подобни с двата калибъра....но 357 ме изненада много приятно.....хубав баланс почти не усетих изстрела...отката де пък и видя резултата...честит да ти е и само хубави преживявания с него
            LZ3YG

            Коментар


            • #7
              До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

              С револверите винаги ме е притеснявало следното:





              Иначе съм привърженик на:



              http://www.ruger-firearms.com/Firear...=5719&return=Y

              Много приятно револверче 357 маг. Кеф.
              Последно редактирано от alex_markov; 03-09-09, 16:39. Причина: допълнение

              Коментар


              • #8
                До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                Това е нещо нормално при малоумно релоадвани патрони. Американците ги обичат тези неща и затова си носят каски.

                А иначе 101-цата е едно много приятно оръжие, което въпреки по-късата цев дава много прилични групи на 25м. Освен това е и много удобно за носене.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #9
                  До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                  Браво за избора!Със здраве да си го носиш!
                  Аз съм със S&W 357 ,пет заряден,двуинчова цев.Стрелял съм с какво ли не..../ пистолети/,но от Смита останах очарован.Спорил съм много на тази тема и то с хора,които определено разбират от това.На времето имах един красавец-ЧЗ85....разкошен и като влязах в спор,човека с който спорех ми каза да си отговоря на няколко въпроса....после да споря.
                  1.За каква цел ми е оръжието....ако е за война-картечница,
                  2.Ако не уцеля мишената на 25м.....на 100,200,300....става невъзможно,
                  3.Не уцеля ли с пет патрона-и с 205 пак ще е същото,
                  4.За колко време мога да извадя пистолета си и да произведа изстрел?
                  ...............оказа се много прав.Револвера е оръжието!

                  .......вече не споря!

                  Коментар


                  • #10
                    До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                    Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
                    1.За каква цел ми е оръжието....ако е за война-картечница,
                    2.Ако не уцеля мишената на 25м.....на 100,200,300....става невъзможно,
                    3.Не уцеля ли с пет патрона-и с 205 пак ще е същото,
                    4.За колко време мога да извадя пистолета си и да произведа изстрел?
                    .Револвера е оръжието!

                    Въпроси 2, 3 и 4 са подвъпроси на въпрос 1. Револвера е оръжието за какво?
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Въпроси 2, 3 и 4 са подвъпроси на въпрос 1. Револвера е оръжието за какво?
                      Колега Василев-"револвера е оръжието"-за мен говоря....избрах си револвер нали всеки има право на собствен избор...е аз направих моя

                      Коментар


                      • #12
                        До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                        Колега, аз питам с каква цел си го купил, и за какво го ползваш.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                          Здравеите! Aз не притежавам този тип оръжие но ми харесва това:
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Colt_Python

                          Коментар


                          • #14
                            До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                            До колкото съм запознат Колт Питон не се произвежда.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #15
                              До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                              Точно така,до скоро се произвеждаха по-новия вариянт Кинг Кобра,но отзивите не бяха като за Питона.Питона ще остане като еталон при револверите.Много фирми продават копия на този револвер.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X