Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

    Моята детска мечта е Колт Питон 6''. За съжаление наистина е спрян от производство от 1985г., но и наследниците му (другите змии и мечки) заслужават внимание.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #17
      До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

      Oхоооо надушихме се и тука револвераджиите.

      Паунов - идеята на спиралната ругерска пружина е следната - дори тя да се счупи - револвера ще продължи да стреля. Добро решение, въпреки, че не съм чувал смитовската пластинчата да се чупи, все пак спиралната изглежда по-сигурна.
      Ругерските дръжки според мен са си номер 1. Аз оригиналната не бих я сменил.
      Относно волфските пружини - имай в предвид че намалява и силата на удъра в/у капсата. Не се препоръчват, ако оръжието н есе ползва за спортни цели само. Аз напоследък брах ядове с една такава - с годините се беше скъсила с около 1/4 и почна да прави проблеми. Затова върнах оригиналната смитовска.

      И в заключение тук го знаем, но пищова е проза, а револвера е поезия

      Коментар


      • #18
        До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

        Абе колкото повече чета, толкова повече ми се иска да си взема и едно рево.Е то винаги си ми е било страст Смита 686 мноого ми харесва, но ругера, като на колегата паунов не бих му се начумерил изобщо. Поздравления колега, .357маг си е класика
        Само да попитам как е със скритото носене, какви кобури ползвате, предполагам предимно кожени

        Коментар


        • #19
          До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

          Дядо Мраз дойде при мен малко по-рано.
          Донесе ми заветната ръкохватка, пружините и един спийдлоудър, който не става за моя пищов. Ръкохватката веднага я смених с тази на Hogue. Чувствам оръжието значително по-удобно отколкото преди. Вярно с ламината изглеждаше значително по-добре, но ми се пързаляше в ръцета. По тази причина временно бях нахлузил един гумен "кондом" на Сийгер, но вече няма нужда от него.

          Пружините все още не съм ги изпробвал. Благодаря на Jose за препоръките ще ги имам предвид. Чувал съм че създават проблеми при употреба на боеприпаси с по-твърд капсул (обикновено чешки), но не знаех, че отслабват във времето. Аз така или иначе вече свикнах с твъдостта на спусъка. Отначало ми се стори доста тежък, но вече не ми създава никакви проблеми. Дори си мисля дали въобще да го пипам. По-скоро искам да направя проби как ще бъде с едните и как с другите пружини. Затова си взех целия комплект от 5 броя пружини с различна твърдост.

          Относно скритото носене - ами зор си е. 4 инчова цев и 1,2кг на кръста се носят трудно, дори и за по-едър човек като мен, но се свиква. Кобура е кожен на Vega Holster, много го харесвам. Стягам колана на гащите с една дупка и става номера.

          Ето и малко снимки:
          Прикачени файлове
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #20
            До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

            Честит ъпгрейд, като постреляш с новата дръжка и пружина, да не забравиш да споделиш

            Коментар


            • #21
              До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

              колега PAUNOFF,определено с новата ръкохватка твоето рюгерче ми хареса още повече.надявам се че ще го донесеш тази седмица в ОСО-то,за да го пробваме

              Коментар


              • #22
                До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                Както си го "наточил" донеси го за изпитания на 23

                Коментар


                • #23
                  До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                  Да бе, да му изтъркате нарезите, завистници
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                    Преди десеттина години се увлякох по стрелба с лък. Та тогава изръчвайки форумите за информация, попаднах на интересен за мен факт. В някои северни страни, при ловуване с лък, или арбалет, е задължително носенето на КНО, за доубиване на дивеча... Мисля, че в един канадски форум, някакъв юнак се заяде с ловците, ползващи лъкове, че като били толкова примитивни, да били ползвали ловджийския нож за доубиване. Друг просто го попита, дали би доубил с нож, ранена гризли...

                    Ккато и да е, аз не съм ловец, но съм бил свидетел, как ранена дива свиня напада и четейки темата, си мисля, че вски ловец би трябвало да си носи КНО в гората, а в случая, револверът, с големичък калибър, май е най подходящото.

                    Не съм привърженик на револверите, а още по-малко фен на марките. Аз оценявам оръжията по функционалност и по технически решения (последното може да се нарече професионално заболяване, или ако щете диагноза ). Това не ми пречи да призная, че револверите имат в някои отношения предимства, пред пистолетите.

                    Накрая ще добавя, че и при КНО е като при всичките ни играчки, важното е да ни пасват и да си ги харесваме.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                      Смених пружините на Ругера. Поставих най-меките възможни от комплекта на Wolf, на мястото на оригиналните - съответно 8lb на спусъка и 9lb на ударника.
                      Ами разликата не е просто чувствителна, ами зашеметителна. Всички на стрелбището усетиха разликата. Спусъка не дава да го барнеш. Стана доста лек и чувствителен и като по учебник на прецизна изстрела ме изненадва. В режим DA механизмите вървят леко и плавно, което на практика събра попаденията ми при бърза дублетна стрелба. Много съм доволен.
                      Удара върху капсула е достатъчно силен (засега) и няма проблем с боеприпасите. Пробвах с S&B (два вида), Magtech и ППУ. На практика няма видима разлика в отпечатъка по капсула, но ще видим до кога. Имам си едно на ум.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #26
                        До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        Спусъка не дава да го барнеш. Стана доста лек и чувствителен .
                        Браво, колега, остава много да внимаваш когато си на СА

                        Коментар


                        • #27
                          От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                          Понеже ми отказаха разрешително тръгнах да търся алтернативи ето какво намерих:
                          http://www.cabelas.com/product/Shoot..._SEQ_104503680
                          Интерсува ме дали някой има нещо такова,какво е качеството на тези оръжия и най-важното мога ли да си гърмя свободно с този револвер.

                          Коментар


                          • #28
                            От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                            "Алтернативата" не е лоша, но малко ме притеснява жълтия текст под снимката
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                              Първоначално публикуван от Barrett Преглед на мнение
                              Понеже ми отказаха разрешително тръгнах да търся алтернативи ето какво намерих:
                              http://www.cabelas.com/product/Shoot..._SEQ_104503680
                              Интерсува ме дали някой има нещо такова,какво е качеството на тези оръжия и най-важното мога ли да си гърмя свободно с този револвер.

                              Това са реплики на исторически популярни оръжия, които се произвеждат и свободно търгуват в САЩ. Изработват се от материали идентични с оригиналите и по технологии максимално близки до автентичните - т. е. това са си годни действащи оръжия. Цените им там са съвсем поносими, тук се внасят единични бройки, които се продават на около десеторни цени. Да ги внасят и продават имат право само търговци със съответния лиценз. Понеже такива реплики има на най-различни образци, то някои от тях (преднопълнещи се, капсулни, кремъчни и др. под.) могат да се купят и на свободен режим.
                              Този револвер обаче, дори да ти го внесат по индивидуална поръчка, си изисква всички възможни тапии.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Ккато и да е, аз не съм ловец, но съм бил свидетел, как ранена дива свиня напада и четейки темата, си мисля, че вски ловец би трябвало да си носи КНО в гората, а в случая, револверът, с големичък калибър, май е най подходящото.
                                Аз за това си нося като ходя на лов ТТто . Въпреки че по нащо законодателство принципно ловът е разрешен само с ловни пушки и карабини .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X