Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

    Така първо да кажа че ако има подобна тема нека моята бъде изтрита за да не спамя...
    Имам c20ne на калибра и ОФАКБ на калибрата имам газ и както повечето които карат на газ знаят че колата няма такава мощ на газ и като загрее окуцява още ( при мен окуцяването от жегата беше сериозно спортни филтри и т.н ) така четох някъде че за този мотор екуто дава предварение на подаването на искра в зависимост от температурата подадена от темп датчик (този на блока до генератора) и реших дапробвам като вържа един тример 5к ома директно на буксата на датчика.предварително го настроих на 3к ома това е темпрературата около 20 градуса.. на бензин не пожела да запали но на газ веднага стана, нарпавих 1 кръгче и учудващо колата вървеше по добре после усилих тримера на 5к ома и колата тругна мн добре стана още по пъргава направо не даваше да и почешеш педала!!! но на бензин се давеше (екуто пуска повече бензин през дюзите като си мисли че мотора е леден) затова тримера вързах с реле и тои сработва само като сме на газ а на бензин си вземаме от оригиналният датчик информация, цялата работа струваше няма и 4 лева... ако някои иска мога да обясня но сега колата върви еднакво на газ и бензин.
    S10 & Frontera

  • #2
    До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

    Става и тази врътка,не е проблем за мотора,след като си сложил и реле само за в режим "газ".Незнам ЕКУ-то съпоставяйки данните от дебитомера/темп. на въздуха освен дебит/ и темп. датчик на водата какво ще прави.Принципно има такива режими-горещо лято,студен мотор,дано не се ошашка и мине в авариен режим.Не би трябвало,ама...малко време и км. ще кажат.
    Аз му шляпнах аванс-процесор,цялата диаграма на предварението я качва с 9/или 7,има избор с едно мостче за пропан-бутан,метан/ градуса при всякакви обороти.Върви по-добре на газ,отколкото на бензин.Разхода с моите рошави 31' също ми харесва.

    Коментар


    • #3
      До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

      Именно това е евтиният и недодялан вариант на аванс процесор... аз незнаех как да се монтира и затова направих това с тримера и релето, до сега екуто не е минавало в авариен режим... За разхода нямам наблюдения но може и при спокоино каране с добро регулиране на врътката защото като е мн студен мотора дига и свободният ход ( дане се дигат оборотите повече от 1000) може и разхода леко да падне но не съм наблюдавал...
      S10 & Frontera

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
        и реших дапробвам като вържа един тример 5к ома директно на буксата на датчика.предварително го настроих на 3к ома това е темпрературата около 20 градуса.. на бензин не пожела да запали но на газ веднага стана, нарпавих 1 кръгче и учудващо колата вървеше по добре после усилих тримера на 5к ома и колата тругна мн добре стана още по пъргава направо не даваше да и почешеш педала!!! но на бензин се давеше (екуто пуска повече бензин през дюзите като си мисли че мотора е леден) затова тримера вързах с реле и тои сработва само като сме на газ а на бензин си вземаме от оригиналният датчик информация, цялата работа струваше няма и 4 лева... ако някои иска мога да обясня но сега колата върви еднакво на газ и бензин.
        Обясни и снимай ако имаш възможност.

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Аз му шляпнах аванс-процесор,цялата диаграма на предварението я качва с 9/или 7,има избор с едно мостче за пропан-бутан,метан/ градуса при всякакви обороти.Върви по-добре на газ,отколкото на бензин.Разхода с моите рошави 31' също ми харесва.
        Може ли да ми кажеш от къде да намеря и как ди си поставя такъв аванс процесор?
        Последно редактирано от maxxx; 07-08-09, 16:18.

        Коментар


        • #5
          До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

          Да не стават рекламни постове,малко по-късно ще ти пиша ЛС с кординати.

          Коментар


          • #6
            До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

            Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
            Така първо да кажа че ако има подобна тема нека моята бъде изтрита за да не спамя...
            Имам c20ne на калибра и ОФАКБ на калибрата имам газ и както повечето които карат на газ знаят че колата няма такава мощ на газ и като загрее окуцява още ( при мен окуцяването от жегата беше сериозно спортни филтри и т.н ) така четох някъде че за този мотор екуто дава предварение на подаването на искра в зависимост от температурата подадена от темп датчик (този на блока до генератора) и реших дапробвам като вържа един тример 5к ома директно на буксата на датчика.предварително го настроих на 3к ома това е темпрературата около 20 градуса.. на бензин не пожела да запали но на газ веднага стана, нарпавих 1 кръгче и учудващо колата вървеше по добре после усилих тримера на 5к ома и колата тругна мн добре стана още по пъргава направо не даваше да и почешеш педала!!! но на бензин се давеше (екуто пуска повече бензин през дюзите като си мисли че мотора е леден) затова тримера вързах с реле и тои сработва само като сме на газ а на бензин си вземаме от оригиналният датчик информация, цялата работа струваше няма и 4 лева... ако някои иска мога да обясня но сега колата върви еднакво на газ и бензин.
            Здравей колега,
            аз имам Фронтера 98г.с Х22ХЕ мотора.Преди 3-4 месеца си монтирах газова уредба ловато-сам.До сега нямам никакви проблеми,с изключение на няколко "изтрела"-за щастие без сериозни попадения.
            Въпроса ми е този мотор имали такъв датчик и къде се намира,и дали този вариант е приложим на Х22ХЕ мотора.
            ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
            Grand Cherokee 2.7
            GSM 0888148630

            Коментар


            • #7
              До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

              Абе то датчика го има, ама има и още един дето му викат кнок сензор или детонационен датчик! Тоя сащия играе основна роля във регулирането на предварението. При Ц20НЕ мотора го няма, там има две фиксирани криви на предварението за два октана бензин и се превключван ръчно от една букса. Пре твоя мотор и при моя X20SE играта е друга, предварението е плаващо,като компа го вдига постоянно и когато гореспоменатия датчик отчете детонация го заковава или връща малко! При мен има проблем със точно този датчик, прецакан е и аванса ми пречуква постоянно и на газ и на бензин! И то когато леко подавам газчица, като я настъпя до долу не му остава време да изчука!
              Много силно се проявява във големите жеги!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                при мен също пречуква аванса,но на около 3000об. и то за кратко,но има и липса на мощност в ниските обороти(под1800-2000). та идеята ми беше да пробвам начина на колегата да преметна компа.днес поразпитах 1-2 газаджии за аванс-процесор,но насоки не получих,а започнаха да ме убеждават че този мотор може да работи единствено с газов инжекцион,а това означава още един комп.
                абе май ще си карам както до сега
                ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                Grand Cherokee 2.7
                GSM 0888148630

                Коментар


                • #9
                  До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                  C20NE няма механичен "аванс" който според теб чуваш да "причуква". Търси причината за шума другаде. Другите цитирани в темата двигатели също би трябвало да не са с механичен "аванс".
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    C20NE няма механичен "аванс" който според теб чуваш да "причуква". Търси причината за шума другаде. Другите цитирани в темата двигатели също би трябвало да не са с механичен "аванс".
                    Ама чакай сега, кво е туй чудо механичен аванс, какви видове аванс има и направо ми се обърка граматиката!!!!
                    Само механичния ли пречуква!?
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                      Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                      при мен също пречуква аванса,но на около 3000об. и то за кратко,но има и липса на мощност в ниските обороти(под1800-2000). та идеята ми беше да пробвам начина на колегата да преметна компа.днес поразпитах 1-2 газаджии за аванс-процесор,но насоки не получих,а започнаха да ме убеждават че този мотор може да работи единствено с газов инжекцион,а това означава още един комп.
                      абе май ще си карам както до сега
                      Проблема със мощността във ниските го реших като затапих със ламарина ЕГРа, без да откачам вакуума и буксата! Стана като дизел!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        Ама чакай сега, кво е туй чудо механичен аванс, какви видове аванс има и направо ми се обърка граматиката!!!!
                        Само механичния ли пречуква!?
                        То верно голям смях ще падне. Опитвам се да си представа обяснението ти как "причуква" другият "аванс", този който се задава от ЕКУ-то.
                        За механичния аванс - намери си делко от Москвич - "осмица" или "дванайсетак" и внимателно го разгледай.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          То верно голям смях ще падне. Опитвам се да си представа обяснението ти как "причуква" другият "аванс", този който се задава от ЕКУ-то.
                          За механичния аванс - намери си делко от Москвич - "осмица" или "дванайсетак" и внимателно го разгледай.
                          нямаш си представа как чуканищо че изхвърлих и делкото от москвича
                          а сега сериозно-чикането на аванса това са врредните детонации които се появяват при повечко предварение на запалването,колкото доEGR клапана тук някаде имаше такава тема и съм го затапил но ефекта е малък
                          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                          Grand Cherokee 2.7
                          GSM 0888148630

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                            Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                            ...а сега сериозно-чикането на аванса това са врредните детонации които се появяват при повечко предварение на запалването,колкото доEGR клапана тук някаде имаше такава тема и съм го затапил но ефекта е малък
                            Да, така е. Друг е въпросът, че "чукането" на "аванс" си е "чукане" на "аванс", а детонациите са си детонации. Едното не е синоним на другото и няма обобщаващ термин за двете.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да измъкнем още от C20NE на газ без да режем мотора.

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Да, така е. Друг е въпросът, че "чукането" на "аванс" си е "чукане" на "аванс", а детонациите са си детонации. Едното не е синоним на другото и няма обобщаващ термин за двете.
                              А бе то и Xerox не е Xerox и Хилти не е Хилти и много примери има ама хората си ги употребяваме. Аз също казвам че ми чука аванса като знам че механично няма какво да чукне. Принципно ви прав но в случая си е игра на думи а причината е ясна.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X