Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против GPS.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За и против GPS.

    Много често, в разговори помежду ни, е ставало дума за предимствата и недостатъците на GPS-устройствата. Моята теза е, че GPS е необходимост, но не бива да му се доверяваме сляпо, най-вече по отношение на избор на път и рутиране. Не забравяйте, че GPS-картите, които ползваме, често не са проверени практически, след направата им, или са настъпили промени по пътищата, които не са отразени в тях.
    Това ме провокира да отворя тази тема.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: За и против GPS.

    Ами прав си. Темата ми напомня дали са необходими миксерите за храна. Те не премахват нуждата от стомах и да ядем твърда храна. Необходимост са ГПСите, но и да се ползват с акъл. Кой беше казал "не става само с ядене, трябва и акъл"
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: За и против GPS.

      За мен GPS-а е много необходим,особенно ако караш по непознати места,та нали особенно на офроуд картата повечето пътища са маркирани от някой от нас.
      Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

      Коментар


      • #4
        До: За и против GPS.

        Тук на работа не можах да гледам клипа със звук, но от това което разбрах, ГПС-а няма вина за идиотската маневра...
        Голяма работа ако изтървеш завоя, нали ще ти преизчисли маршрута...
        Преди време имаше случай, някакъв чул "завий надясно" и влязъл в хола на някаква къща...пак ли ГПС-а е виновен?
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          До: За и против GPS.

          Здравейте, лично аз обмислям закупуването на такава ценна машинка, но, колкото и пъти да сме тръгнали по трак или да търсиме трак, в гората, винаги допираме до някое село и първата срещната бабка или овчари, ни насочват....в... правилния път...

          Коментар


          • #6
            До: За и против GPS.

            Даа, GPS им виновен на кухите лейки. Както всяко друго нещо, което имаш (камък, пръчка, компютър, въртолет), на умния човек ще помогне, на глупака ще служи за оправдание.

            ...пък ако някой каже колко е дълга тойотата, ще ви кажа и с колко е карала хубавицата. Ама отведнъж си личи, че не е със скоростта, която позволява изобщо този завой. Нито пък навременно съобразяване с рутирането.

            Коментар


            • #7
              До: За и против GPS.

              Ми ползвайте го за позициониране , не за рутиране, при неверни карти . "Остър завой на дясно " например като чуя направо ми става смешно, а в повечето случаи идеята за маршут на тамагочито е меко казано странна . От друга страна съм карал по указание на ГПС в Италия, където ме водеше без грешка, и то по места , със размерите на село . Да не говорим и за полезната информация която дава ( ср.скорост, изминат път, надм. височина , час ... та до МP3 plaeyr за приспиване ) . За мен е много полезна и необходима джаджа , макар че не я ползвам често , а съчетана с повишено внимание, и идея за това къде искаш да отидеш , плюс хартиена карта , прави чудеса . И един съвет за ползващите и разчитащите само на ГПС - не е автопилот , и всеки който го ползва трябва да е наясно с предимствата и недостатъците му , за да не остане нрприятно( по-рядко и приятно ...) изненадан.
              Последно редактирано от go6o; 07-08-09, 10:55.

              Коментар


              • #8
                До: За и против GPS.

                Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                Тук на работа не можах да гледам клипа със звук, но от това което разбрах, ГПС-а няма вина за идиотската маневра...
                Голяма работа ако изтървеш завоя, нали ще ти преизчисли маршрута...
                Преди време имаше случай, някакъв чул "завий надясно" и влязъл в хола на някаква къща...пак ли ГПС-а е виновен?
                Абсолютно, пълен кухар е тоя дето просто е завил, явно без да се огледа. Да не гоеорим, че като му казва наляво, той си седи в средната лента...

                Та по темата, ЗА GPS, но без да му се предоверяваме...

                Коментар


                • #9
                  До: За и против GPS.

                  Досега само с ГПС сме пътували... а преди изобщо не сме се ориентирали и сме се губели на всеки завой !!!

                  Не мога да не призная удобството, когато търсиш адрес в голям, непознат или чужд град или когато се опитваш да се измъкнеш с 200 от там и то в правилната посока - но само толкова.

                  Според мен хартиените карти са незаменими и достатъчни + питане където се налага.

                  Ставам свидетел, как някой хора толкова се доверяват на ГПС, задават маршрут и спират да мислят. В крайна сметка накрая изобщо незнят къде се намират, откъде са минали, но!!! пък си знаят координатите хората!

                  И веднъж чух нещо от сорта - ако не се бяхме загубили по ГПС-са ние сами нямаше да можем да си направим такова приключение !!!
                  Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: За и против GPS.

                    Аз определено съм за ГПС-а,особенно като се има предвид,че в не малка част от случаите те води(вярно,или не) на места,които в противен случай изпускаш.Това,че прави грешки(поради неточност в картите),по-скоро би следвало да се гледа от към смешната му страна.....

                    Поздрави,
                    търся си подписа....

                    Коментар


                    • #11
                      До: За и против GPS.

                      Първоначално публикуван от Maria R1100GS Преглед на мнение
                      ако не се бяхме загубили по ГПС-са ние сами нямаше да можем да си направим такова приключение !!!

                      да, може би тук е мястото да цитирам сентенцията, за съжаление не помня чия беше - на колега от форума..

                      " Да се загубиш с GPS е някак си изискано, не като един простак с хартиена карта "

                      не знам чий е копирайта, и се извинявам за безименния цитат, ама много ми хареса

                      Коментар


                      • #12
                        До: За и против GPS.

                        Аз също съм "за" GPSа , но когато се движа по непознати пътища си гледам и табелите.
                        Най-голямото удобство на GPSа е ,че ти показва по всяко време къде се намираш (позиционирането) и съответно ако е точна картата за мастото където си, не ти трябва хартиена карта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: За и против GPS.

                          И аз не съм от феновете на тези електронни устройства, макар че самолетите и всякакви други летящи устройства използваха GPS-ите, много много преди да започнат да се слагат по колите и моторите...
                          Изобщо внимавам много живота ми да не стане зависим от всякакви електронни джаджи, в това число компютри, и телефони, които използвам крайно внимателно и сравнително рядко.
                          И когато тръгна някъде на пътешествие без значение дали с кола, мотор, или пеша, изобщо не ми липсват, нито компютър, нито GSM, нито пък GPS.
                          Както казваше един приятел- "Как е живяла баба ми без интернет, без GSM, и без GPS...? Изобщо не мога да си представя?!?!"
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            До: За и против GPS.

                            Напълно реален проблем. А преди няколко години даже искаха да направят масово проектор на челното стъкло, с мърдаща траекторна лента. Крайното безумие.
                            Миналата година в Питер, заради една разкопана улица щеше да ни сгази Краз. Чудото Ай гоу естествено се обърка, и започна да ни връща с гнусен глас в началото на маршрута. В град с размерите на София това не е проблем. В наистина голям вече е, дори само по горивния остатък, не единствено по време. Когато в колата има трима щурмани с такава квалификация, това е смешно. Затова и го оставихме да си говори. Но се смеехме все по-силно, докато вече не можехме да караме, и за едната бройка да идем под камиона
                            Блондинката - блондинка, но такива объркващи погрешни команди не случайно някога бяха забранени на шофьорските изпити, например. Винаги са се използвали единствено при подготовката на редки специалисти с твърде специални професии. Космонавти, пилоти, моряци, командоси, оператори на опасно, или особено мощно оборудване. И те не винаги се справят. За мирен човек е изключено и теоретически. В крайна сметка, ако бяха попитали физиолозите, а не рекламните дебили, щяха да знаят че това е единствено руска рулетка, не помощ за шофьора.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За и против GPS.

                              Е кво? Единия ми е говорещ, другия - не. Говорещия го мятам на пасажерската седалка да ми приказва, а аз си гледам пътя. Въпрос на настройка. Това че някой е решил че самия GPS може да кара сам колата, не прави устройството излишно, при нормална експлоатация. И най-вече - ако имам съмнения за коректността на GPS инструкциите, директно го отсвирвам и карам натам, накъдето смятам аз че е правилно. По някое време се усеща.

                              А самия GPS съвсем не е виновен. В 99% от случаите недоразуменията се случват заради неточности в картата, или остаряла такава. Пък на който му пречи - навигацията може и да се изключи, в крайна сметка.

                              А преди 10-15 години се оправяхме и без GPS, и без GSM. Пък оцелявахме някак. Дори не съм сигурен дали не беше по-добре от сега. А хартиени карти на София, на България и на Европа, така или иначе си стоят в джоба на вратата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X