Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

    Здравейте , от доста време чета форума, но не съм писал. Имам си една мечта, да си купя Гранд ZJ 5.2 . Навремето на бригада в СаЩ това ми беше служебната кола и бях възхитен. Говори се че от нова година ще пада акциза. Дали си струва да се изчака до тогава и да се земе един красавец от Германско, или ще измислят някоя друга спънка да не могат хората да си регистрират лесно тука такава ламя. Гледам в мобилето има един като слънце за 5к лв. , но се вижда че не е регистриран. Дали ако човек го вземе и си го остави в гаража до нова година ще можа да го регистрира без акциз?
    Въобще какво бихте ме посъветвали за покупка на Гранд Зй 5.2

    П.С. Влюбен съм в тази кола , по ми харесва и от WJ даже..........
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

  • #2
    До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

    Че ще пада, ще пада, обнародваха го, ама дали можеш сага да си го вземеш пък да си стои просто така в гаража без регистрация, не съм сигурен. А за 5к. стои супер. Последната информация е, че мислят за това под каква форма да облагат автомобилите, такса за емисиите или някаква пътна такса. Едно май е сигурно, идеята е за старите да се плаща повече.
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

      Бъди сигурен, че падането на акциза ще важи за коли внесени след нарочената дата..... Демек, всичко, което в момента в Бг, ще му се търси акциза....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Бъди сигурен, че падането на акциза ще важи за коли внесени след нарочената дата..... Демек, всичко, което в момента в Бг, ще му се търси акциза....
        Не е така колега.Как ще се докаже кога е вносът.Сега няма граници,ако минеш Унгария,Румъния никой не те пита какво внасяш, колко к.с и т.н.
        Може да се купи сега и след нова година да се регистрира.Но ако се купува трябва да се проверят доста неща.От къде е влязло МПС-то, правена ли е експедиция на товара ако е превозвано с автовоз и т.н............

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Бъди сигурен, че падането на акциза ще важи за коли внесени след нарочената дата..... Демек, всичко, което в момента в Бг, ще му се търси акциза....
          А може и да не е баш така, защото вече осъдиха държавата да върне акциза. Нали за това се прие спирането му. Доколкото четох ще е за коли внесени след 2007 (откакто сме в ЕС-то). Макар, че в обнародвания текст нищо не пишеше за връщане на пари от вече внесените коли
          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
          lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

            Понеже аз също съм силно ( около 20к силно) заинтересован от въпроса , ето от Държавен вестник последните изменения . Бях се хванал да ги чета , ама е пълно с препратки към други броеве и се отказах. Имам две коли внесени преди промяната на закона , чакат на митнически склад ( де юре те не са внесени , не са обмитени - все едно са пред границата). Ако ги регистрирам след 01.01.2010 няма да дължа акциз , а само мито 10 % и ДДС 20% върху стойността , посочена във фактурата + транспорта.
            Имам и една вече регистрирана , за нея най-вече исках да прочета дали ще го връщат акциза , ама се озорих със закона , нямам нерви да го проумея. Спред счетодителката ми , не че е много компетентна , не мога много да разчитам на връщане. Пък ще е толкова хубаво...
            Ако някой знае повече - да казва.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

              Здравейте,обикновенно новите корекции влизат в сила от определена дата и "държавата" ще гледа по всякакъв начин да ни цакне с парите (особенно в тая криза и недостиг на средства),моето мнение е да се изчака да влезе в сила и тогава да се вкарват много сериозни машини,защото ще се хванат за датата през която е минал митница или пък дата на напускане от съответната държава итн... и пак ще прибират пари

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Бъди сигурен, че падането на акциза ще важи за коли внесени след нарочената дата..... Демек, всичко, което в момента в Бг, ще му се търси акциза....
                Всъщност, да!
                Това което е в България би следвало вече да е обмитено.
                Въпроса е дали е било редно да се изисква налога и не е ли той в разрез с Европейските закони.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                  Пак ви казвам - ако е на митнически склад , то все едно НЕ Е в България. Плаща се около 150 лв на месец за склад и банкова гаранция.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                    Купете си колите след 01.01.2010. Да не стане после: да би мирно седело, не би чудо видело.
                    Щях да си купувам евтин корвет след 1 януари. Ама ще купувам земя и паричките заминаха нататък, даже все още обмислям варианта да си продам джипката за да си доплатя земята. Ако има мераклии можем да помислим по въпроса.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                      При всички случай взетия вече акциз няма да се връща. Мисля, че кола която е влязла в България преди 01.01.2010 г. дори да се регистрира след тази дата, ако не са платени митническите такси , ДДС и акциз, подлежат на плащане. Изключение има само ако колата е в митнически склад. Както колегата писа, когато стока е в такъв склад тя практически не е влязла официално в България. По добре изчакайте 01.01.2010.
                      Любомир Бончев 0889216605
                      Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                        Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                        Здравейте , от доста време чета форума, но не съм писал. Имам си една мечта, да си купя Гранд ZJ 5.2 . Навремето на бригада в СаЩ това ми беше служебната кола и бях възхитен. Говори се че от нова година ще пада акциза. Дали си струва да се изчака до тогава и да се земе един красавец от Германско, или ще измислят някоя друга спънка да не могат хората да си регистрират лесно тука такава ламя. Гледам в мобилето има един като слънце за 5к лв. , но се вижда че не е регистриран. Дали ако човек го вземе и си го остави в гаража до нова година ще можа да го регистрира без акциз?
                        Въобще какво бихте ме посъветвали за покупка на Гранд Зй 5.2

                        П.С. Влюбен съм в тази кола , по ми харесва и от WJ даже..........

                        Здравейте колеги не ми е ясно това с митническия склад но не ми се е налагало да го научавам. Та по въпроса на joro cska ако си закупиш колата от тук ти следователно ще имаш договор, а имаш ли договор до 1 месец трябва да я регистрираш в данъчното без значение дали ще я караш или не. Може да не я регистрираш в кат като кажеш че не е в движение но в данъчното трябва. Мен ме глобиха така за не регистрация на кола която не бях карал само притежавал на хартия. Вече при регистрацията в данъчното не знам как стой въпроса с "акцизите".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                          Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
                          ...а имаш ли договор до 1 месец трябва да я регистрираш в данъчното...
                          Два месеца!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                            Благодаря за мненията. Явно най- добре е да се изчака до нова година и после от германско . Те там са и по читави от тези които се предлагат тук.
                            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                            тел. 0897818449

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                              добре,...ами ако колата е в вече в Бг ,но не е отписана в Англия(както е в моя случай) с документ за експорт? а и си е на мое име от 3 години и не мисля да я препродавам с търговска цел. как точно се установява кога е влязла колата в Бг ,че не помня как беше преди 2 години като минах "дунав мост " на Русе....? записаха ли нещо не ли ......
                              TЛК 80-4.2ТД
                              ТЛК 73-2.4ТД
                              ...................

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X