Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да ви представя новата ми джипка... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • на митницата не гледат ли документите от Германия - там ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пише мощността... /то вече и в нашите талони я пише.../
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • не ми изглежда "изгърбена"

      евентуалнотази е по-амортизирана

      има една супер, ама с десен волан

      естествено, по-добре е да се вземе малко по-новичка, ако ще се кара всеки ден - там вече цените са 15-ина хиляди , но явно стават проблемни за Евро4 и ще им падат цените тепърва
      и без това се очертава да карам галопера поне още година
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        не ми изглежда "изгърбена"
        Вероятно. Но на почти 300.000км., без никакви екстри (за кола от този клас, ако е 70-тка добре) ... Не знам. както ти писах по-горе за тези пари бих взел Патрол.

        Коментар


        • тази се продава от 3-4 месеца, но сега са свалили цената /беше 10500Е/ - знам я, защото е в Мюнхен /дори я мернах на живо през оградата миналия месец/

          а Патрол ГР 2.8ТД определено не ме влече - за малко да купя един още преди тойотата, ама... единствено новичките 3.0Д 158кс
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
            тази се продава от 3-4 месеца, но сега са свалили цената /беше 10500Е/ - знам я, защото е в Мюнхен /дори я мернах на живо през оградата миналия месец/ ...
            Не бих взел кола на 430.000км., та макар и ТЛК80 (с ДвигатеЯТ). Ако стане нещо с мотора оставаш с едни пари назад и с едно купе. За разлика от L-моторите, за него части само в ТМ-Ауто.

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
            ...а Патрол ГР 2.8ТД определено не ме влече - за малко да купя един още преди тойотата...
            И на мен принципно не ми харесва най-вече поради това, че е доста нисък (мое мнение) а и мотора (2.8тд) за дългата база ми е под въпрос. Но останалото му е чудесно, пък и с 4" инча лифт (карах такъв) е впечатляващ.

            Коментар


            • Re: Да ви представя новата ми джипка...

              От доста време се каня да споделя с вас някои новости и подобрения по колата, но все не ми остава време. И така, след като я взех (май беше през ноември, 2006г.), в средата на януари я оставих при Фулдата за известно време..

              В общи линии, следните са ремонтите, които Митко направи по колата, за което изказвам изключителна благодарност, както и на Венци и Пламен Петрови. За съжаление не разполагам с богат снимков материал..

              1) Двигател - 4.0л., 6-цилиндров 3F-E.
              След известно ровене и четене из интернет (най-вече Венци), главата беше подстригана с 2mm за пригаждане към околийския бензин А95. Заедно с това бяха сменени:
              - на гарнитури (комплект)
              - палец и капачка, свещи, инжекторите ги изчистихме с ултразвук (3 от 6 бяха доста извън нормите)
              - ламбда сонди (2бр.)
              - дебитомера беше демонтиран (благодаря на Чудото), беше възстановен (по-точно магнитния слой, който даваше грешни/ или никакви данни от един момент нататък), монтиран обратно и вкаран в съответните параметри
              - след качването на главата обратно - реглаж на клапани и всичко както си е по книга.

              Целта беше не само колата да се пригоди за А95 бензин (ще слагам и газ), но и да се прегледа и острани всичко, което касае вървежа, както и разхода (не на последно място). Тойотата харчеше 25+/100 без да дава кой знае какво.

              След цялата манипулация - резултата за мен е повече от задоволителен! Тойотата в момента върви адски приятно, в ниските е звяр и разхода отиде надолу и гравитира около 20/100 (смесено), което ме задоволява напълно

              2) Окачване и гуми.
              - Митко прегледа всичко отдолу, масла и течности са сменени навсякъде. Особено предния мост бе основно ревизиран, в предния диф имаше нешо подобно на пресечено масло, туткал и повръщано от динозаври. Затова целия долу, един ден игра около пароструйката, подмяна на кичета, семеринги и разни други дребни и обратно горе. Прилагам две снимки.
              - Оптред са подменени кормилни накрайници, иначе тампони (полиуретанови) навсякъде, 2 инча окачване на TJM + кастор кит за предния мост.
              - Джантите, оригинално беше с 15" Тойотовски (+10) и гуми 31" ги смених с 16" CMS (black edition ) и гуми BF Goodrich AT 285/75/16 (33"). Гумите бяха сменени дори преди смяната на окачването и не опираха никъде. Резултата от по-големите гуми се отрази по-скоро в по-инертно спиране на джипа, отколкото в спъване и липса на ряз. Да, малко по-тромава е, но незначително и то в диапазона 0-60км./ч.

              3) Накрая за разкош й закачихме и един шнорхел (Airtec на TJM).

              Ами това е засега.
              Ще направя малко снимки тези дни и ще ги кача тук. С новото окачване и гуми, колата придоби невероятна стойка

              Следват още доста неща по нея (най-вече напилки и не толкова ремонти, надявам се ), но тепърва предстоят.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                С новото окачване и гуми, колата придоби невероятна стойка
                Хубава й е стойката, ама хващай и я подкарвай. Че с тази стойка не е за асфалта ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Хубава й е стойката, ама хващай и я подкарвай. Че с тази стойка не е за асфалта ...
                  Верно е! Само едни ванти да й сложа да не ми влизат клечки между зъбите и идвам и аз (най-накрая)...

                  Коментар


                  • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Само едни ванти да й сложа

                    С тая дебела ламарина на калниците това не трябва да ти е проблем.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      С тая дебела ламарина на калниците това не трябва да ти е проблем.
                      Отпред ще ги хвана като при теб и при Патрола на Иван Маринов (с планки в процепа между капака и калника). Но отгоре не знам, базажник скоро няма да правя, а страничните лайсни/улей на покрива ми се струват малко афиф - Алекс леко поизвади дясната (на неговата) от едни клонки ..

                      Коментар


                      • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Верно е! Само едни ванти да й сложа да не ми влизат клечки между зъбите и идвам и аз (най-накрая)...
                        Аз като по софт разходкажия , не съм открил още вопиющата нужда от ванти, напротив с ужас си представям как му откъсвам ухото на някой заблуден пешеходец , та затова те съветвам да не чакаш вантите, а да караш!

                        Коментар


                        • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Първоначално публикуван от Yaro
                          Верно е! Само едни ванти да й сложа да не ми влизат клечки между зъбите и идвам и аз (най-накрая)...
                          Аз като по софт разходкажия , не съм открил още вопиющата нужда от ванти, напротив с ужас си представям как му откъсвам ухото на някой заблуден пешеходец , та затова те съветвам да не чакаш вантите, а да караш!
                          Знам за твоето мнение по въпроса..
                          Айде, казвай събота какво правиме (в неделя преяждам с козунаци ).. А ти си толкова софт, че малките рилски енти, свиват 'ръчички' (клони) само като зърнат муцуната на ТЛК-то...

                          Коментар


                          • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Аз като по софт разходкажия , не съм открил още вопиющата нужда от ванти, напротив с ужас си представям как му откъсвам ухото на някой заблуден пешеходец , та затова те съветвам да не чакаш вантите, а да караш!

                            Мога само да се присъединя към съвета. Грехота е ТЛК с такава стойка да не се кара ...
                            А вантите наистина се добавят и в последствие. Аз се сещах за тях най-вече като почнат да чукат клоните по челното стъкло. Доде накрая на Боби (CJ_7) не му писна да слуша "Ей, трябва да сложа тия ванти" и рече "Я дай да ги направим!"


                            Сега стъклото е по-защитено. Но, както е добре известно, пълно щастие няма. Поради което вдигането на капака стана по-сложна и бавна операция ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              ...Сега стъклото е по-защитено. Но, както е добре известно, пълно щастие няма. Поради което вдигането на капака стана по-сложна и бавна операция ...
                              И при мен ще е така.
                              Ха , а ако си бях запазил Дифендъра, сега щях да сложа ванти и да си отварям капака без проблем... Знаех си аз...

                              Коментар


                              • Re: Да ви представя новата ми джипка...

                                Вчера направихме кратка разходка с Алекс из Плана. Искам да споделя чудесните си впечатления от новото окачване (TJM), досега не бях изкарвал Тойотата с него извън пътя. В общи линии това е първата моя кола, която карам с истинско окачване и определено твърдя, че колата става една друга. Абе супер е! За моето каране колата се държи доста контролирано на черен път, като прибавим и чудесната артикулация, какво друго ми трябва като се замисля?...

                                Идеята беше разходката да не бъде кратка (само в Плана), но хидравликата на Алекс пак реши друго. Слава богу, намерихме бързо Гого Флекса и сега всичко трябва да е ОК..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X