Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

    Дефицит. Не се чупят често, затова и няма складова наличност....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Дефицит. Не се чупят често, затова и няма складова наличност....
      АХА, това обяснява доста неща.... Ще взема да се замисля Ако имат и мотори с по-сериозен литров обем.......
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #33
        До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

        3,2 бензинка, 200+ кончета... Asspida има такава.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          3,2 бензинка, 200+ кончета...
          Колко живее тоя мотор?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #35
            До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

            Идея си нямам, но съм виждал 3,0 (който е почти същия според мен) на Трупър 2 на много стотин хиляди. Предполагам, че няма да е по-скапан.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

              здравейте колеги ,ьз наскоро се сдобих офа дълга база и засега съм доволен,намерихме същата и за един приятел но ето какво ни притеснява преди покупката,при стартирането на двигателя започна да се чува едно чукане като от клапан,продавача твърди че бил задържал хидравличен повдигач който изчезвал впоследствие като загреело маслото,ако наистина е така скъпо ли е отстраняването на дефекта,благодаря ви предварително

              Коментар


              • #37
                До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                Първоначално публикуван от boiss Преглед на мнение
                здравейте колеги ,ьз наскоро се сдобих офа дълга база и засега съм доволен,намерихме същата и за един приятел но ето какво ни притеснява преди покупката,при стартирането на двигателя започна да се чува едно чукане като от клапан,продавача твърди че бил задържал хидравличен повдигач който изчезвал впоследствие като загреело маслото,ако наистина е така скъпо ли е отстраняването на дефекта,благодаря ви предварително
                А чукането изчезна ли изобщо , или не дочакахте загрятото масло ?
                Ако чукането изчезне докъм 10-15 сек. след запалване - добре . Ако си чука постоянно има 2 варианта : или бягаш веднага , или натискате продавача с 500 лв. надолу . Ако вторият вариант сработи , следват пак 2 варианта : Или влизаш тук да даваме акъл , или директно при познат сервиз.

                ....а ако слагаш тук-там главни букви , наистина няма да поставиш рекорд за най-дълго изречение . А ще имаш и завършена мисъл .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                  Ако колегите толкова са я харесали направо варианта със сервиза.Предполагам че така е най-добре. Може да не излезе повдигач и ще имат реална представа ако я купят какво ги чака и колко могат да свалят от цената.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                    И още нещо много важно, при фронтерите с автомтична скростна кутия ... да я изкарат на дълъг път и да видят как реди и сваля предвките, спрямо играта на педала на газта ... 'щото опре ли до ремонт на автоматика ... малее, наиграх се веднъж и затова го споменавам ... и да ви кажа, всичко си е до късмет. В крайна сметка не купуваме нови коли (а и те се развалят), така че не очаквайте чудеса от вашта кола, най важното обобщено:
                    -гледайте. двигател
                    -ходова част
                    -окачване и скорости ... дребните забележки и външния вид се правят, ако се налага де
                    Късмет на колегите, на които им предстои да си купят нов джип!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                      Някой може ли да препоръча сервиз където може да се направи адекватна диагностика на ОФБ преди покупка. Дали официалният сервиз на ОПЕЛ е добър вариант или някой от феновете може да бъде по-добро "ухо"?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                        Ако напишеш откъде си, както и за бензин или дизел става въпрос, може и да прочетеш някой отговор.
                        Пробвай.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                          София. Аз лично съм се ориентирал към ОФБ КБ 2.2 ДТИ, вероятно АСК. За момента обаче все още съм далече от необходимата сума и затова си задавам въпроса принципно с цел възможни отговори да са полезна информация и на други освен на мен. Преди години карах служебна ОФА ДБ 2.3 ТДИ от '95. Беше ужасно потрошена с разбити предни главини и прецакано виско, но това не и попречи да свърши работа и то с разход ~10/100 градско. Затова съм се ориентирал към Фронтера за себе си, спрял съм се на дизел защото повече приляга на стила ми на каране. Имам още доста въпроси относно купуването на Фронтера. Примерно какви са разликите между 2.2 DTI , DTL, DTH i DTL 16v примерно. Ако съм разбрал правилно това са вариации на един и същи двигател като DTH e повече конски сили. Това което ме интересува е има ли разлика в поддръжката и разхода. Също така ако някой има лични наблюдения има ли смисъл да се ходи до Германия (примерно) за Фронтера при условие, че цените и офертите в mobile.de (примерно) и mobile.bg са горе долу еднакви. Прав ли съм да мисля, че в Германия при купуване на кола на старо има по-малък шанс да попаднеш на превъртян километраж и дебилни кръпки за каквито Фанатик говори покрай неговата нова ДБ с АСК.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                            Първоначално публикуван от hades20 Преглед на мнение
                            ...Също така ако някой има лични наблюдения има ли смисъл да се ходи до Германия (примерно) за Фронтера при условие, че цените и офертите в mobile.de (примерно) и mobile.bg са горе долу еднакви. Прав ли съм да мисля, че в Германия при купуване на кола на старо има по-малък шанс да попаднеш на превъртян километраж и дебилни кръпки...
                            В Германия също можеш да попаднеш на "проблемна" кола, те също обикновено си мълчът за проблема и се правят, че не го знаят ( включително съм попадал и на такъв автоджамбазин германец ), но поне не си правят труда да "замаскират" проблема, защото обикновено от тях "пазаруват" нашенските джамбази ( рядко "краен" клиент ), а за нашенските джамбази най-важно е колко ще "изкарат" от тази кола! В общия случай виждаш колата в действителното и състояние. Иначе като цени - по-височки от тук, трябва да добавиш в сметките и докарването ( да речем 1500 лв и нагоре ), та сам си правиш изводите кое е с по-висок приоритет за тебе!
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                              Има смисъл да търсиш в Германия, ако има къде да спиш без пари 1-2 седмици поне и да обикаляш и да разглеждаш. Собственици на автокъщи там са предимно сърби, руснаци и турци, та не разчитай на особена коректност. Най-добре е да търсиш по обява от собственик.
                              Последно редактирано от kuzdov; 25-01-11, 09:49.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                                Първоначално публикуван от hades20 Преглед на мнение
                                София. Аз лично съм се ориентирал към ОФБ КБ 2.2 ДТИ, вероятно АСК. За момента обаче все още съм далече от необходимата сума и затова си задавам въпроса принципно с цел възможни отговори да са полезна информация и на други освен на мен. Преди години карах служебна ОФА ДБ 2.3 ТДИ от '95. Беше ужасно потрошена с разбити предни главини и прецакано виско, но това не и попречи да свърши работа и то с разход ~10/100 градско. Затова съм се ориентирал към Фронтера за себе си, спрял съм се на дизел защото повече приляга на стила ми на каране. Имам още доста въпроси относно купуването на Фронтера. Примерно какви са разликите между 2.2 DTI , DTL, DTH i DTL 16v примерно. Ако съм разбрал правилно това са вариации на един и същи двигател като DTH e повече конски сили. Това което ме интересува е има ли разлика в поддръжката и разхода. Също така ако някой има лични наблюдения има ли смисъл да се ходи до Германия (примерно) за Фронтера при условие, че цените и офертите в mobile.de (примерно) и mobile.bg са горе долу еднакви. Прав ли съм да мисля, че в Германия при купуване на кола на старо има по-малък шанс да попаднеш на превъртян километраж и дебилни кръпки за каквито Фанатик говори покрай неговата нова ДБ с АСК.
                                Аз бях решил твърдо да ходя до Германия или някъде по Европа ( без Италия ) за новата ми фронтера. Обаче както и да го смятах беше невъзможно да ми излезе по-малко от 2000 лв. докарването. Говоря за всички разходи натам и насам. Близо 4 месеца проучвах как да стане номера и накрая се отказах. Звънях на не една автокъща там и се оказа, че никой не е съгласен да изкараме колата извън къщата за да пробвам как сменя автоматика. Всеки казва ще я пробваш вътре. Но това вътре е 100 метра в най-добрия случай а фронтерата за 100 метра стига до 2-ра . Отделно на това цените са бая по-дебели и дори с проблемите които изкочиха по новата ми фронтера пак не се доближавам до придобивната цена в Германия да не говорим за тези 2000 лв. за докарването. Така че лично за мен избора който направих е по-добър. Поне ще знам състоянито и ще съм поправил много от нещата които евентуално ще се счупят в скоро време. Досега заедно с регистрацията съм похарчил 1000 лв. Смятам да се вместя до още 1000 за да стане перфектна.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X