Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

    [QUOTE=sony bono;1620577]......
    Съжалявам, че тласнах темата в тази посока към гумите, защото да си купи човек фронтера въобще не трябва да гледа налягането в гумите или дали е с пружини или листови ресори...../QUOTE]

    Аааа , дали е на пружини или на ресьори - трябва да гледа
    Въпрос на вкус . Във Форума например има колеги , които твърдят , че пружини отзад ( че и отпред ) в гората нямат място . ... има и спорове по въпроса
    ... а спора тръгна от това дали друса заради ресьорите , или поради неправилно налягане в гумите .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #77
      От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

      Относно возенето , на мен дб с ресори си возеше добре , даже сега съм се наточил на една за 3 бона за риба и огледа ще и бъде доста обстоен . като се има в предвид ,че съм карал такава , после ще пиша дали съм свалил цената :-) и дали става за нещо въобще

      Коментар


      • #78
        От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

        Здравейте!
        Нов съм във форума и с джиповете, но ме интересува мнението Ви за Фронтера Б - 2.2 дизел 2001-2003 г. Прочетох няколко теми тук и въб форума на Опел, но конкретно за тази Фронтера не намерих кой знае какви мнения. Интересува ме като окачване и двигател дали са надеждни. Другото, което не разбрах е кои модификации са с ресори и кои с пружини. Добър избор ли е автоматика или е по-добре с ръчни скорости. За Фронтера А има написано какво да гледаме при покупка, но за "Б" аз лично не видях или съм пропуснал. Ще съм Ви благодарен за мненията!
        Поздрави!

        Коментар


        • #79
          От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

          по двигателя няма какво да се развали здрав и надежден е,проблеми създават вакум маркучите ако са стари и втвърдени, лесно се сменят и не са скъпи,окачването е добро, за този модел които питаш е с пружини а скоростите е въпрос на вкус .за градски условия и за тежки разходки сред природата е перфектен няма да те остави никъде и не на последно място икономичен.

          Коментар


          • #80
            От: До: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

            Здравейте всички. Аз честно казано нищо не разбирам от автомобили,двигатели,4х4 и т.н.
            Но..мъжът ми е решил да купува Опел Фронтера. Та аз искам да попитам за насоки, относно сервиз където да отиде за оглед и да очаква компетентни отговори. Става дума за гр.Благоевград. Благодаря ви предварително момчета

            Коментар


            • #81
              От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

              Бих препоръчал един "тестдраив" до София и преглед от Лозан. За да не питаш и как да го намериш, направо му звънни: 0898 780 604
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #82
                От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                Здравейте,

                Мисля и аз да минавам "на джип". За момента нямам намерение да ставам сериозен оффроудаджия, но знае ли човек ... апетитът идва с яденето . Както и да е. Спрял съм се на няколко модела и един от тях е Фронтера Б, КБ, около 2000 година, задължително ляв волан и климатик, бензин ( последващо газифициране ).

                Имам няколко въпроса.

                Първо и може би най-важно - къде може да се закара фронтерката за оглед преди покупка в района на София.

                Второ - свързано е с една от точките от първия пост в темата - ръждата. Ходих да видя какво е положението на Горубляне ( да видя някой друг екземпляр, да придобия навици какво да гледам, на кратко - да проверя каква е хавата ).
                Има ли толеранс за ръждата по рамата?
                Ето две примерни снимки:
                http://img191.imageshack.us/img191/2373/imag0203s.jpg
                http://img703.imageshack.us/img703/9746/imag0205wd.jpg
                Питането ми идва от следното - хубаво купе, добра окомплектовка и липса на ръжда на едно място не видях! Или ще има хубави гуми, или ще има добър интериор, или няма да има ръжда.. тоест едно, най-много две от горните, но не и всичките на куп ( не ми се мисли като дойде момента и за проверка на двигател и окачване ).
                Естествено цените на всичките са като за "перфектен", "качваш се и караш", "уникат"...
                Видях няколко екземпляра без наистина никаква ръжда ( поне това, което се вижда под калниците ), един с прясна боя ( или друга гняс ) по гредите като при вглеждане си личаха "ямички" като на снимките, както и няколко екземпляра баш като снимките.
                Та това на снимките достатъчно ли е да пожелая приятен ден на джамбаза или само терен за пазарене?

                Трето - тука ще посоча един конкретен екземпляр - http://www.cars.bg/u601642 Макар да няма лепенка на форума/клуба, предполагам, че собственикът или някой негов приятел посещава форума. Интересуват ме преки впечетления от тази кола и дали си заслужава биенето на път от София до Бургас само за да се погледне тази конкретна фронтера.

                Та така.. благодаря за вниманието, аз продължавам да чета по темите, пък надявам се ще се виждаме наоколо

                Коментар


                • #83
                  От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  Мисля и аз да минавам "на джип". За момента нямам намерение да ставам сериозен оффроудаджия, но знае ли човек ... апетитът идва с яденето . Както и да е. Спрял съм се на няколко модела и един от тях е Фронтера Б, КБ, около 2000 година, задължително ляв волан и климатик, бензин ( последващо газифициране ).

                  Имам няколко въпроса.

                  Първо и може би най-важно - къде може да се закара фронтерката за оглед преди покупка в района на София.

                  Второ - свързано е с една от точките от първия пост в темата - ръждата. Ходих да видя какво е положението на Горубляне ( да видя някой друг екземпляр, да придобия навици какво да гледам, на кратко - да проверя каква е хавата ).
                  Има ли толеранс за ръждата по рамата?
                  Ето две примерни снимки:
                  http://img191.imageshack.us/img191/2373/imag0203s.jpg
                  http://img703.imageshack.us/img703/9746/imag0205wd.jpg
                  Питането ми идва от следното - хубаво купе, добра окомплектовка и липса на ръжда на едно място не видях! Или ще има хубави гуми, или ще има добър интериор, или няма да има ръжда.. тоест едно, най-много две от горните, но не и всичките на куп ( не ми се мисли като дойде момента и за проверка на двигател и окачване ).
                  Естествено цените на всичките са като за "перфектен", "качваш се и караш", "уникат"...
                  Видях няколко екземпляра без наистина никаква ръжда ( поне това, което се вижда под калниците ), един с прясна боя ( или друга гняс ) по гредите като при вглеждане си личаха "ямички" като на снимките, както и няколко екземпляра баш като снимките.
                  Та това на снимките достатъчно ли е да пожелая приятен ден на джамбаза или само терен за пазарене?

                  Трето - тука ще посоча един конкретен екземпляр - http://www.cars.bg/u601642 Макар да няма лепенка на форума/клуба, предполагам, че собственикът или някой негов приятел посещава форума. Интересуват ме преки впечетления от тази кола и дали си заслужава биенето на път от София до Бургас само за да се погледне тази конкретна фронтера.

                  Та така.. благодаря за вниманието, аз продължавам да чета по темите, пък надявам се ще се виждаме наоколо
                  Повърхностна ръжда е допустима по рамата защото се боядисва и запечатва, но важно е да няма гнило. Оглед при Лозан или с него ако вече имаш конкретен избор на фронтерка. Според мен да биеш път чак до Бургас не си заслужава.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                    Може ли някой дето има повече опит с фронтерите да каже дали двигателя от тази снимка му се струва наред?
                    На мен ми изглежда всякаш задната дясна страна е потънала.. също и капака на ангренажа ми изглежда някак си... не на място.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5ots79.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5417304

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                      На фронти, само че e с двигател C20NE също е наклонен леко назад и повдигнато в предната част, което е нормално, относно капака на ангренажа, най-лесно ще е да погледнеш друга фронтера с този двигател за сравнение, виждам че е нов внос и от автокъща...

                      p.s. На снимка е трудно да се види точно, кое, как е наклонено, струва ми се че двигателя е наклонен наляво - странично към въздушния филтър, погледни за всеки случай левия тампон, дали не е сплескан или изгорял, спрямо десния тампон на двигателя

                      Най-добре е, някой от колегите, при желание и възможност, да удари едно рамо на теб и погледнете фронтерката на място
                      Последно редактирано от Еделвайс; 18-10-12, 14:19.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                        Здравейте приятели!
                        Харесал съм си една фронтера и се нуждая от помощ дали някой от София е ходил да е гледа, че аз съм на 350км от нея и дали си заслужава да отида да я видя.
                        Става въпрос за тази фронтера - ХХХХХ

                        Как ви се вижда на по разбиращите нормално ли е да е цялата сива или ще е пребоядисвана...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-02-14, 00:14.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                          Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                          Здравейте приятели!
                          Харесал съм си една фронтера и се нуждая от помощ дали някой от София е ходил да е гледа, че аз съм на 350км от нея и дали си заслужава да отида да я видя.
                          Става въпрос за тази фронтера - ХХХХХ
                          Как ви се вижда на по разбиращите нормално ли е да е цялата сива или ще е пребоядисвана...
                          Може да включа в огледа и ХХХХХ някакви мнения за двете ?
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-02-14, 00:14.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                            Колега Next, забранено е постването на линкове и някой мод ще ги изтрие, Фронтерата и Нисана изглеждат добре и запазени като за снимки но в действителност трябва да се види и пробват на място и да се подкарат и се ослушват за шумове, виене, тест на бавни, бързи и т.н. Някой от колегите ако има свободно време и желание може да ти съдействат, но аз бих предпочел да присъствам на тестовете и огледите лично и с колега да се види даденото мпс, от разстояние не се върши работа, успех

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                              Случайно попаднах на темата и доста се впечатлих от мненията за Фронтерата-джип,който без основание очевидно съм подминавал с пренебрежение.И от всичко ви се породи един основополагащ за мен въпрос-Фронтерата на отделна рама ли се базира или е със самоносеща конструкция? Извинявам се ,ако въпроса изглежда глупав,но наистина темата,а и обекта на темата породиха любопитството ми?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                                Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                                Случайно попаднах на темата и доста се впечатлих от мненията за Фронтерата-джип,който без основание очевидно съм подминавал с пренебрежение.И от всичко ви се породи един основополагащ за мен въпрос-Фронтерата на отделна рама ли се базира или е със самоносеща конструкция? Извинявам се ,ако въпроса изглежда глупав,но наистина темата,а и обекта на темата породиха любопитството ми?
                                Рама разбира се...
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X