Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

    Първоначално публикуван от hades20 Преглед на мнение
    ...... Примерно какви са разликите между 2.2 DTI , DTL, DTH i DTL 16v примерно. Ако съм разбрал правилно това са вариации на един и същи двигател като DTH e повече конски сили............
    Здравей колега,
    Дизеловият двигател, на Фронтера от "Б" серия е X22DTH-116к.с..След 2001 г. моторът бива модифициран за да отговаря на стандарта за емисиите -Euro 4 -
    Y22DTH-120к.с.
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...4&d=1292356411
    Относно надписа на задната врата-2.2_ DTI_16v,темата е изяснена тук;http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=16919&page=3
    Успех.

    Коментар


    • #47
      От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

      @minchevp - Благодаря колега!

      Коментар


      • #48
        От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

        Първоначално публикуван от hades20 Преглед на мнение
        Някой може ли да препоръча сервиз където може да се направи адекватна диагностика на ОФБ преди покупка. Дали официалният сервиз на ОПЕЛ е добър вариант или някой от феновете може да бъде по-добро "ухо"?
        В Суходол има един сервиз в които имат софруеър, аз си подържах там Фронтерата, малко по-скъп е но са добри. Като завиеш от околовръсното към суходол, след първата пряка в ляво има оранжев магазин за ел. матеряли, веднага след него има един портал там е сервиза.

        Коментар


        • #49
          От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

          Колеги, за да не отварям нова тема и да създавам допълнителна работа на модераторите да я преглеждат, предпочетох да пиша в тази. Четох, четох, ама на някои неща не намерих отговор или поне еднозначен такъв, що се касае до Фронтерите. Тъй като не ми трябва джип за оффроуд, а по-скоро търся някаква промяна в ежедневния си шоферлък, включително по-голямо спокойствие зимата, особено ако се тръгне някъде на дълъг път, да се чувствам по-нависоко и т.н., се спрях на три марки автомобили - бензинов Гранд с газово, бензинов Ленд Роувър Фрийлендър (1.8-2.0) евентнуално без газово и разбира се Фронтера 2.0 или 2.2 евентуално без газово. Избора ми се сведе до тези коли, по простата причина, че търся и удобство в автомобила, по-приятна возия, а основно освен извънградското, да си ходя с него ежедневно на работа – 15 км. на ден. Четейки обаче какво се случва, то покупката на по-стари Грандове и ЛРФ е доста рискова. Имам приятел в Мото Пфое и каза, че с тези ЛРФ работата е страшна. Та леко полеко, остана Фронтерката и то конкретно бензинова. Че аз съм технически инвалид (макар вече 20 г. ежедневно да карам кола), тайна не е и поради това задължително ще се ходи на сервиз със знаещи хора (като дойде момента ще искам съдействие от тук за адресите им). От прочетеното обаче не стигнах до извода, Фронтерите ли наистина са по-поносими за поддръжка от Гранда и ЛРФ. Едни съфорумници казват, били евтини, други скъпи, та вече хептен се обърквам. Също така чета някъде, че късите бази били по-здрави, други пък отричат това твърдение. Имайте предвид, че питам от страната на човек, който редовно си преглежда колите, на които обаче ремонти не са се налагали с години. Ако на едната разбира се, смяната на шарнири и тампони приемете, че се въобще се счита за ремонт. Да не стане така, големия мерак да бъде попарен рано, рано. Все пак говоря за общо взето сполучлив избор на наистина здрава кола при покупката. Говоря за Фронтери, като например от годините 96-98г.
          За да не отегчавам повече с дълги писания, имам няколко кратки въпроса:
          • като цяло, чупливи коли ли са 2.0 и 2.2, и особено дават ли проблеми в двигателите;
          • разхода на бензин, голям ли е. Говорят, че в София бил 16-17 за тези мотори, та явно ако се вземе ще се газифицира.
          • в сравнение с ГЧ и ЛРФ в същото състояние, на Фронтерата по-поносима ли е поддръжката.
          • Препоръчаха ми да си търся с опелов двигател, това правилен съвет ли е.
          • Въобще заслужава ли си покупка на Фронтера на тези години.
          Необходимо е да поясня, че не съм с неограничен бюджет и съм се ориентирал в ценовия диапазон на коли от горепосочените години, т.е. средна цена съгласно специализираните сайтове около 4500 лв. по мои сметки. Е, има и по 3 бона, има и по 6 хиляди лв. Та с оглед на това обстоятелство, нямам нужда от съвети за по-нови Фронтери, които обаче са и доста по скъпи.
          Извинявам се, ако счетете, че темата е по-скоро за сравнение между марките автомобили, но тъй като конкретно ме интересува Фронтера, та затова питам тук.

          Коментар


          • #50
            От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

            Все пак в опелсия подфорум не очаквай да чуеш лоши неща за фронтера. Но така поставени нещата спрямо другите две конкретни джипки, особено на тези години, най-поносимо ще ти излезе да поддържаш фронтера. Ако искаш по-комфортна возия търси дълга база, при това с пружини на задния мост. От 96 г. нагоре са с пружини. Карам ги и двете и те усещам за какво ще ти е тази кола и за това ти препоръчвам дълга база. Относно разхода е точно толкова колкото споменаваш по-горе, 15-17 на газ и на късата, и на дългата. Аз не искам да те надъхвам за фронтера, защото веднага ще скочат хората с грандовете и с ровърчетата, които също харесвам, нооо най-много ще ти се понрави поддръжката на фронтерата, особено спрамо гранда. Ровърчето не е скъпо да го поддържаш, но то няма бавни скорости и е съвсем различно 4х4 от фронтерата и гранда. Няма бавни и почти никакви метални защити отдолу. Просто не мисля, че могат да се сравняват фрийлендър и фронтера. Твърде различни са.
            И все пак това ще ти го каже всеки в този форум, че най-важното нещо е да попаднеш на запазена машина.
            Успех.

            Коментар


            • #51
              От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

              Ясно, колега, значи правилно съм се ориентирал. Мен за офроуд тази кола не ми трябва, та дали има бързи бавни и дали отдолу е подцинкована (ако това имаш предвид) много много не ми е проблем. Искам градски джип, с добра возия и да се чувствам нависоко. Явно Фронтито е тамън за тая работа, а и някоя друга преспа да превземеш. От мен толкова. Нито ще влизам в реки, вирове, морени и т.н. Най-много встрани от пътя да влезна малко в поляната
              Казваш за газ, ама там разхода е принципно малко-по-висок от бензина. А на бензин как е, май под 15-ина няма мърдане в София в пиковите часове. Малко съм противник на газовите, ама ако няма начин, какво да правиш. Иначе и ЛРФ ми харесва, ама там малко ме уплашиха с чупливостта и цените за ремонти

              Коментар


              • #52
                От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                Първоначално публикуван от balkanpower Преглед на мнение
                Ясно, колега, значи правилно съм се ориентирал. Мен за офроуд тази кола не ми трябва, та дали има бързи бавни и дали отдолу е подцинкована (ако това имаш предвид) много много не ми е проблем. Искам градски джип, с добра возия и да се чувствам нависоко. Явно Фронтито е тамън за тая работа, а и някоя друга преспа да превземеш. От мен толкова. Нито ще влизам в реки, вирове, морени и т.н. Най-много встрани от пътя да влезна малко в поляната
                Казваш за газ, ама там разхода е принципно малко-по-висок от бензина. А на бензин как е, май под 15-ина няма мърдане в София в пиковите часове. Малко съм противник на газовите, ама ако няма начин, какво да правиш. Иначе и ЛРФ ми харесва, ама там малко ме уплашиха с чупливостта и цените за ремонти
                Има съфорумци, на които и на газ им харчи 13 в София, но с газови инжекциони и новата фронтера В. Но старата фронтера А не съм чул подобен разход. Иначе на бензин не се надявай да ти харчи под 13-14. И това е добре за 2 тона джип. Знаеш движението в София, при което и малките коли харчат 10.
                Иначе за ламарините отдолу имах предвид тези които предпазват двигателя и скоростите. Но ти също ме подсещаш да ти кажа, че на фронтерата купето е поцинковано и не гние.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                  Здравей колега, първо да ти кажа, че до скоро имах Фронтера 2.2 дизел 99г (по-новата), относно частите, ако копуваш оригинални части няма как да ти е евтино, частите са на Isuzo, а японските части са си скъпи. От към задвижване Freelander мисля, че е най-подходящ за теб, щом не ти трябва за офроуд, тои е с постоянно двоино предаване и сам си зацепва преден/заден мост, а фронтерата е с задно постоянно и при нужда ти трябва да си пуснеш предния мост и неможе да се кара при добро сцепление на настилката на режим 4х4. За грацки джип мисля, че Freelander е по-добър. До колкто съм чувал някои екземпляри на Freelander имат проблем с раздатките.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                    Първоначално публикуван от xlapaka Преглед на мнение
                    Здравей колега, първо да ти кажа, че до скоро имах Фронтера 2.2 дизел 99г (по-новата), относно частите, ако копуваш оригинални части няма как да ти е евтино, частите са на Isuzo, а японските части са си скъпи.
                    Не подвеждай човека. Между фронтера А и фронтера В(по-новата) има голяма разлика в повечето от частите. В конкретния случай става въпрос за фронтера А.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                      И аз мисля, че Фри-то е по-добре за изцяло градска кола. По-леко и по-малко е а от там и по-лесно маневрено. От към здравина май е по-кекаво но пълно щастие няма. За градски снежни и мокри условия също фри-то печели ( макар, че тая виско муфа трябва да се сменя често ). За начинаещ джипар това би бил подходящ избор, няма лостове няма бавни само караш ( докато се строши )
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                        Да, за Фронтера А иде реч.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                          Мисля, че Фрий-то няма да ти хареса като цени за поддръжка въобще. Почти всеки собственик на такова, който познавам е сменял раздатка, муфа и заден диф и цената на ремонта е около 3000 лв., доколкото си спомням. Emanuilis от форума продаваше неговото, като мисля, че е вложил сериозна сума за оправяне на болежките му и ако идеята е закупуване на Фрий, по-добре виж неговото. За Фронтера няма смисъл да пиша, има предостатъчно.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                            Ами със сигурност няма да ми хареса. До сега не съм имал кола, по която да съм давал някакви сериозни пари за ремонти. Разбирай общо взето само каране и обслужване. Тук таме шарнирче, втулчица, тампони и все неща от сорта. Никога някакви проблеми по двигател, горивни системи, окачване, дифове и т.н. Тези цифри 3 бона за ремонт и то често случващи се като цяло с тези автомобили, са непонятни за мен. Ама явно с джиповете е така и трябва човек да има готовност.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                              Първоначално публикуван от balkanpower Преглед на мнение
                              Ами със сигурност няма да ми хареса. До сега не съм имал кола, по която да съм давал някакви сериозни пари за ремонти. Разбирай общо взето само каране и обслужване. Тук таме шарнирче, втулчица, тампони и все неща от сорта. Никога някакви проблеми по двигател, горивни системи, окачване, дифове и т.н. Тези цифри 3 бона за ремонт и то често случващи се като цяло с тези автомобили, са непонятни за мен. Ама явно с джиповете е така и трябва човек да има готовност.
                              Джипове и Фрии в едно изречение не върви
                              Случил си на коли, но при 4х4 превозните средства частите са по-скъпи, но за сметка на това при еднаква експлоатация с лек автомобил са в пъти по-издържливи. Не се плаши толкова. Аз за 160 000 км. по всякакви терени ( определено не само асфалт ) съм сменил не особено повече неща отколкото при лек автомобил за 50 000 км. Съединителите са чудовищно преоразмерени сравнено с кола, скоростите са много по-яки, радиаторите са огромни сравнение със същия двигател на лека кола и т.н. Но всичко е до късмет и предходна поддръжка.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                                Не при всички е така, но като цяло поддръжката на кой да е джип е приблизително х2 спрямо тази на масовите леки автомобили. Има огромно значение и конкретният екземпляр в чии ръце е бил преди това. Годината на производство (нещо, което е основен критерий при избора на лека кола), тук няма съществено значение. Аз Фрий-то не го броя за джип, но поддръжката му е като за такъв. Този, за който писах по-горе всъщност сега се продава от edoors, но цената май "леко" надхвърля бюджета ти. За тия пари си потърси читава Фронтера и ако намериш пиши тук, пък ще ти кажем къде да я караш да я проверят.
                                П.П. Писали сме едновременно....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X