Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Hilux или Nissan Navara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Toyota Hilux или Nisan Navara

    Возил съм съм в Бургаски Хайлукс с офроуд тунунг за 20 хил. Няма такава проходимост...

    Коментар


    • #47
      До: Toyota Hilux или Nisan Navara

      Първоначално публикуван от Earendil Преглед на мнение
      До 130-140 харчи 9/100.
      Това трудно може да се повярва, при положение че аз имам същия и знам колко е, но иначе да пикапа е много добър. А новия вариант с 180к.с. мотор е направо супер.

      Коментар


      • #48
        До: Toyota Hilux или Nisan Navara

        Имал съм и двете,в крайна сметка оставих Хайлукса служебен в фирмата,ключовете стоят на една маса .,на който му потрябва взема и кара.До тук е на 3год.и нищо само газ.Наварата не я махнах току така,имаше си причина.Успех.

        Коментар


        • #49
          До: Toyota Hilux или Nisan Navara

          И аз да споделя нещо по темата.Имах Форд Рейнджър,сега съм с Хайлукс и тествах доста едно Л 200.
          На Форда (Мазда всъщност) за 80 хил. км съм сменил само накладки и втулки на горните носачи които се разбиха обаче след лифт на окачването (носачите си промениха ъгъла).Окачването като цяло е супер здраво и дървено и отговаря напълно на предназначението си-работен пикап.Двигателя беше стария турбодизел 109 кс и теглеше много добре.Спокойно подържа дори 150 км/ч но с не много приятен разход.След като го откраднаха (мамка им) реших да взема нещо от по-градски тип с пружини отпред, а не с надлъжен торсион.Като начало се огледах в Л 200 имайки предвид новия 178 кс мотор и супер селект раздатката,както и 100% блокажа на задния диф.Взех от един приятел едно за тест,136 кс, на 50 хил км.За съжаление остахах супер разочарован.Пластмасата по таблото и вратите е от най евтината,вратите дефакто са тапицирани изцяло с пластмаса и при най нормално каране по павета всичко в него дрънчеше ужасно.От аудио системата има доста още да се желае.Седалката е ниска и имах чуството че седя на пода.Возията е доста твърда и като комфорт е по-зле и от Форда.Това окончателно ме насочи към Хайлукс 3.0 D4D и мисля (засега) че не сбърках.Този пикап има най-комфортната возия от всички и ускорява сравнително добре.За по-сериозен офроуд в оригинален вид според мен не става, но за средно трудни терени си е ОК.
          Не споменах че тествах и Л200 с новия мотор-няма такъв самолет .......обаче дотам.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #50
            До: Toyota Hilux или Nisan Navara

            Аз съм 1.90м висок и лятото като се качвах в една Навара откровено ми беше тясно вътре, за по-малки хора е. Ако това има значение де, при избора.. вътре е по нагъчкано от лека кола.

            Коментар


            • #51
              От: Toyota Hilux или Nissan Navara

              Някой карал ли е новото Л 200 ?

              Коментар


              • #52
                От: Toyota Hilux или Nissan Navara

                Привет на всички колеги! Като начинаещ надали ще се сагласят всички с мен но мнението ми е .... Предпочитам Navara пред Hilux!Не сам бил собственик на нито един от двата автомобила,но сам се возил доста в всеки един от тях парвото впечатление което ми направи при Hilux-a е:
                Голяма товаримост - Ок!
                Разход - Не сам обърнал внимание понеже не зареждах аз...
                Високопроходимост - Смея да заявя,че не е особено впечатляващ
                Качество на материал - ....запазвам коментар
                Мощност - Navara-та е много по пъргава (поне такова впечатление ми направи не е нужно да се съгласявате с мен)

                Nissan Navara:
                По-малко товарим,но за сметка на това проходимоста му е по добра от колкото на Hilux-a.
                Разход....казвали са ми,че гори по малко от Hilux, до колко е вярно незнам ... Все пак изказвам мнение на човек който се е возил и е карал и двата автомобила не сам собственик, не съм бил но се надявам някои ден да бъда и моят избор за пикап е категорично Nissan Navara.
                Дизайн: Е много по красив от колкото Hilux-a поне за мен....
                Това е моето мнение моля не ме плюите много ...

                Коментар


                • #53
                  От: До: Toyota Hilux или Nisan Navara

                  здр'те нов абонат съм....и незнам как да си направя мой блог (да си задам въпросчето)
                  Та да мина към моя въпрос : имаме си Нисан терано 2 дълга база,но ни трябва и пикап 4х4
                  аз искам Тойота Хайлукс ....ноо като гледам има различни цени и конски сили... та каква е разликата м/у 120 к.с и 171 к.с цената на 120 к.с ми допада но ако е проблемна кола (проблемен двигател ) моля да ми помогнете
                  коя Тойота Хайлукс да си взема да ми върши същата работа като Нисан тераното ?
                  Занимаваме се със земеделие ...по-точно ходим до разни ниви и засаждаме орехови градини...понякога е кално имаме нужда от 4х4 с бавни и бързи скорости..... Нисана върши чудесна работа ,но багажника е малак за нас и ароматите също са в купето ,което е главната причина да искам пикап!
                  Багажа извън купето но и 4х4 не е по-малко важно ,за това искрено се надявъм на вашата помощ.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Toyota Hilux или Nissan Navara

                    Не знам за какви години иде реч, но старите навари, тези 100к.с. са също здрави кучета, като тераното са, т.е. със зъбни колела. Но по-новият модел, т.е. 130к.с. (и нещо ли беше) имат проблеми с помпите.

                    За тойотата, предполагам няма да сбъркаш и с нея. Но нека някой по запознат да каже. А с повече мерак и търсачката, може да намериш каквото ти трябва. Доста от нещата са дъвкани.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X