Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за телподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за телподаващо

    Здравейте.
    Имам въпрос.
    Ставали от електрожен 60-250А 24-30V.с плавно регулиране на тока да се ползва за телподаващо? И моля някой ако има изпробвана схема да ми я пусне

  • #2
    До: Въпрос за телподаващо

    Съмнява ме на електрожена напрежението да е 24-30 V.
    За моженето-може, но няма да работи като хората. Изискванията към токоизточниците за РЕДЗ и МИГ-МАГ са доста различни.
    Не знам защо е този въпрос, може би имаш излишен електроже, и искаш да си направиш от него ЦО?
    Ако ти е излишен-продавай, добави някой лев, и си купи истинско фабрично телоподаващо.
    Самоделните обикновено служат хората да се убедят, че не става толкова лесно и евтино, колкото са си мислили.
    Съвет-в този подфорум има доста изписано за разните видове и марки телоподаващи, виж в раздела за заваряване, Ако ти е трудно да го намериш, пробвай с бутона "търсене"-В синята лента отгоре, отляво надясно седмият поред. А може и през бай Гугъл...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за телподаващо

      Това е въпросният електрожен.В момента имам диоди,конектор,шланг.кондензатори,вентил.мотор за подаването.кажетеми дали да продължавам.Питах за този електрожен защото искам да закупя такъв и да го ползвам и за ЦО.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за телподаващо

        Електрожен НЕ става за цо.Има доста разлики м/у електрожена и Цо ,за да стане номера трябва да преправиш из основи машината.Тоест да си го направиш ще ползваш само кутията някой кабел и магнитoпровода евентуално.При ел. се регулира сила на ток,при ЦО и напрежение.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за телподаващо

          Дай ми подробна информация какъв траф да търся ток/нашпрежение,за монофазно около 180-200А. Или ако знаеш от къде мога да си закупя.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за телподаващо

            става ама електрожена трябва да е кракра,
            намери си магнитопровод от ехелски "електрожен" и го дай на некой майстор дето прави цо-та да ти го навие.
            тук в нашия край са двама -с.Ясен,Севлиево или Габрово,може и да ти го направят зависи какво имаш,ако нямаш нищо-800лв. ако имаш някой от компонентите е различна цената.има една моя тема за самоделно телеподоващо,там има схеми и доста инфо.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за телподаващо

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              става ама електрожена трябва да е кракра,
              намери си магнитопровод от ехелски "електрожен" и го дай на некой майстор дето прави цо-та да ти го навие.
              тук в нашия край са двама -с.Ясен,Севлиево или Габрово,може и да ти го направят зависи какво имаш,ако нямаш нищо-800лв. ако имаш някой от компонентите е различна цената.има една моя тема за самоделно телеподоващо,там има схеми и доста инфо.

              Как 800лв бе човече,за толкова пари си взимаш ново телоподаващо и не занимаваш с глупости

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за телподаващо

                за 800лв си взимаш единствено ехел или редко150,единствено Вастрожа е на тези цени и е що годе добър,но правеното ти е 200-250ампера.така че ако имаш повечето части за него,по добре дай да ти го съберат,ще ти е по евтино.тази цена коко11 я беше споменавал ,както и че е различна в зависимост от това което имаш/траф,диоди../

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за телподаващо

                  Дайте някакъв телефон на тези хора или адрес от къде да си закупя траф.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за телподаващо

                    аз нямам телефони,единствено съм говорил с колегата panjeto71 той си е правил неговото цо и си работи.като го ползва за 2в1машина-телоподаващо и аргонов апарат.
                    ако искаш мога да ти дам моя траф,с алуминиеви телове е ,от електрожен ехел.трябва да ти го пренавие обаче некой,ако ти влиза в работа пиши на Лс.имам и вентил,магнитопровода за дросела и още някой работи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за телподаващо

                      За 800 лв. вземаш всякакво добро телоподаващо около 150 А.....ново с гаранция...аз минах по тоя път ...не се занимавай с глупости...!
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за телподаващо

                        150 ампера стигат само за тенекиджийска работа и като сметнеш че ПВ 100% е някъде около средата.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за телподаващо

                          Вчера звънях за траф по фирмите производителки на зараръчни машини.
                          Цените са от 200 до 400лв. Сега ми помогнете,колко ампера да взема за монофазна мащина и заваряне на материал с дебелина 1-6мм .
                          Няма да сеоткажа защото съм събрал другите неща и в момента работя по кутията.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за телподаващо

                            40 ампера на милиметър.

                            Монофазни по-силни от 200 ампера няма. Или ако има, са за друга инсталация и друг щепсел.

                            Не ми е ясно колко пари можеш да отделиш, но ако можеш - търси 200А на 35% поне. А най-добре - инвертор. Моя конкретно е 200А 60%, и досега не гаснал от защитата, а опитвах да го угася. Става ми горещо, започва да ми пари и през ръкавиците, ръкохватката се напича здраво, а той си работи ли, работи.

                            За по-голям ампераж - трифазно. Ама та вече отиваме на по-други цени.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за телподаващо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              40 ампера на милиметър.

                              Монофазни по-силни от 200 ампера няма. Или ако има, са за друга инсталация и друг щепсел.

                              Не ми е ясно колко пари можеш да отделиш, но ако можеш - търси 200А на 35% поне. А най-добре - инвертор. Моя конкретно е 200А 60%, и досега не гаснал от защитата, а опитвах да го угася. Става ми горещо, започва да ми пари и през ръкавиците, ръкохватката се напича здраво, а той си работи ли, работи.

                              За по-голям ампераж - трифазно. Ама та вече отиваме на по-други цени.
                              Има и повече от 200 ампера монофазно мойто е 220 и е с нормален щепсел от фирмата ми казаха че могат да ми направят и 250 и нагоре но трябваше много да чакам а и не ми трябва повече . Марката е Тефи фирмата производител е МЗТ Извор лично ходих да си го поръчам и взема видях им производството и мога да кажа само хубави неща.По книжка ПВ при 220 ампера 35% .
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от sek.1; 11-08-09, 17:37.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X