Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за триал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Части за триал?

    някои знае ли от каде мога да намеря бутало за гас гас 250 2000г

  • #2
    До: Части за триал?

    Първоначално публикуван от milenski Преглед на мнение
    някои знае ли от каде мога да намеря бутало за гас гас 250 2000г
    Размер?
    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: Части за триал?

      не ми е ясен размера на цилиндара пише GG28--това кубиците ли са?
      не съм го разглабял оште заштото го взех преди 2 седмици и ми се иска да нее бутало но има някакво леко чукане откъм цилиндара.
      и щте съм благодарен ако ми кажеш някои магазин за части!
      или цени-- заштото точно сега съм ограничен финансово.
      в смисъл да знам какво да правя дали да го карам така

      Коментар


      • #4
        До: Части за триал?

        Първоначално публикуван от milenski Преглед на мнение
        не ми е ясен размера на цилиндара пише GG28--това кубиците ли са?
        не съм го разглабял оште заштото го взех преди 2 седмици и ми се иска да нее бутало но има някакво леко чукане откъм цилиндара.
        и щте съм благодарен ако ми кажеш някои магазин за части!
        или цени-- заштото точно сега съм ограничен финансово.
        в смисъл да знам какво да правя дали да го карам така
        Ако ми помогнеш с повече информация какво точно ти трябва, аз ще сторя същото, ще ти дам цени за това което търсиш или се интересуваш.
        Това чукане те съветвам да го разглобите и да ревизираш- състоянито и на цилиндъра, и на коляновия вал. А ако решил да не "чуваш" макар и грубо да звучи карай така, то ще покаже.
        [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          До: Части за триал?

          според мен е бутало или пистовния болт на коляновиа вал със сигорност е едно от двете друго неможе да е но ако го разглобя ще сменя всичко понеже моторчето ми харесва и не смятам да се разделям с него

          Коментар


          • #6
            До: Части за триал?

            По темата за частите :
            http://derbi-bg.com/ внасят гас-гас. Момчетата са много учтиви и отзивчиви.
            Parts каталози вземаш от gasgas.es

            Коментар


            • #7
              До: Части за триал?

              ДА това са официалните дилъри на гас гас за БГ
              цените им са много добри частите идват до две седмици
              като за у нас..от това по добро..здраве


              ПП румене вземи ми звънни да ти имам телефона новия че ми трябваше спешно и не мога да те открия

              Коментар


              • #8
                До: Части за триал?

                А някой знае ли какви са допуските и колко класа цилиндри и бутала има при траялките?

                За 2т КТМ знам, че цилиндрите са два класа и съответно от КТМ дилърите предлагат само два размера оригинални бутала.


                Как стои въпроса при гас гас? Къде на цилиндъра пише и как се разчита цилиндъра кой клас е? Гледам има бутало на което пише C (или май беше D..). Това бутало клас C ли е или е трето ремонтно, или нещо друго?
                Цилиндрите с никасил ли са или им се правят ремонти (има ли ремонтни бутала)?

                Някой в/около София да има бутала на склад, да ходя с цилиндъра да меря?

                .. абе изобщо много въпроси имам

                Коментар


                • #9
                  До: Части за триал?

                  http://www.gasgas.com/Pages/Technica...clearance.html :
                  Most of the piston clearances are generally the same, which is based on cylinder material/plating and piston alloy. A general rule of thumb is .001 inches of clearance for each inch of cylinder bore. The Nikasil plated cylinder can't be overbored, however, Gas-Gas has "oversize" pistons available to exactly size the piston to the cylinder. They come in A,B,C and sometimes D sizes with each one being .05mm larger.

                  По спомен за никасиловите цилиндри КТМ дават 4 стотни допуск за ново бутало с размер 54мм (53.94), което е с ~30% по- малко от това което е отговорил човека в цитирания пост (една хилядна от диаметъра на цилиндъра). Къде е истината?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Части за триал?

                    При кросовите 125 двигатели допуските са от 3 стотни, до към 6 при 250.
                    Траялките не мисля че работят в толкова натоварен режим че да се търси голяма хлабина според мен. Така че ако не греша дори и 3-4 стотни да е хлабината не мисля че ще е проблем.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Части за триал?

                      ..траялките са по 20 тина коня че и по малко а са 250 кубикуви и нагоре мотори..тъй че няма някакви сериозни натоварвания за двигателя

                      Коментар


                      • #12
                        До: Части за триал?

                        а, то проблем ясно че няма, просто исках да се образовам (не че не си поръчах буталото миналата седмица още), ама ми се щеше да знам какви са допуските при траялките.
                        Също - ще усетя ли разликас друг reed valve - замислям се за boyesen - и ако има разлика - каква е?
                        Чета че слагат keihin карбуратори - какво се печели от това? Аз повече сила не искам 280 кубика и със старото бутало си имаха достатъчно. Искам бърз response и плавност.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Части за триал?

                          бе смятам че кейхина ще се усети ако го сложиш..
                          моята си е с япоски карб ..тва бе едно от нещата дето гледах като мислех каква триалка да взимам..да си е с японски карб..което ..малко ограничава избора де
                          ..пепимоторс някъде бе споделил че и в испания слагали кейхини,микуинита и на гасове и прочее и имало ефект
                          клапите ..надали ще усетиш кой знае какво ама..ако не са цифра ръчни едни
                          ..а за хлабините -няма логика да са нещо по различно от на другите мотори..то физичните закони важат и за буталата на триалките със същата сила както и на другите
                          респонза по скоро би дошъл от добрия джеттинг а той пък си мисля с добро японче на "входа" по ще бива
                          също си виж и ватата в заглушителя..тя влияе доста и на респонза и на плавноста ..макар че като те познавам предполагам вече си го направил..
                          и друго дето забелязвам е че и редовното пране на филтрите им също им влияе положително в тази насока

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X