Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на скутери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на скутери

    Преди време си купих спортен въздушен филтър за моя скутер Honda dio 50cc и му дигнах доста мощността,но все още е слаб.......помогнете кажете при смяната на коя част ще му се дигне значително мощността

  • #2
    До: Тунинг на скутери

    Кит на малоси... 70цц...
    '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
    '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
    И разни BMW-та...

    Коментар


    • #3
      До: Тунинг на скутери

      Ха-Ха Преди 2 години карах HONDA DIO 50 CC.
      Искаш да върви повече ли?
      1. -Сменяш ролките на ремака!
      2. -Махаш всичко не нужно!
      3. -Слагаш спортен филтър, но не от 15 лв който го продават по всички магазина, а този.


      4. - И бях барнал малко 'КарбУратОра"!
      Моя БръМбаЗък... Вървеше 90/95 km/h.
      Но няма смисъл от безмислен тунинг на Скутерче, от сега ти казвам!
      Желателно ДВГ-то да не бараш!
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        До: Тунинг на скутери
        • 1.Цилиндър кит - 70cc - Malossi-
        • 2.Ауспух - "Tecnigas Next-R
        • 3.Карбуратор - "Dellorto 21mm"
        • 4.Съединител Malossi Flay Clutch - (107MM)
        • 5.Вариатор - "Malossi Multivar 2000" + 5.9гр ролки " Malossi"
        • 6.Камбана - "Malossi"
        • 7.Колянов вал - "Malossi MHR"
        • 8.Лула "NGK" и свещ "NGK"
        • 9.Пружини - Централна червена, малки жълти
        • 10.Ремък - "Polini"
        • 11.Въздушен филтър - Спортен - Malossi
        • 12.Ръчен смукач "Stage6"
        • 13.Клапи "Stage6
        • 14.Перка на вариатора - Stage6"
        [SIZE=7][SIZE=7][/SIZE][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          До: Тунинг на скутери

          Първоначално публикуван от moto_mania Преглед на мнение
          • 1.Цилиндър кит - 70cc - Malossi-
          • 2.Ауспух - "Tecnigas Next-R
          • 3.Карбуратор - "Dellorto 21mm"
          • 4.Съединител Malossi Flay Clutch - (107MM)
          • 5.Вариатор - "Malossi Multivar 2000" + 5.9гр ролки " Malossi"
          • 6.Камбана - "Malossi"
          • 7.Колянов вал - "Malossi MHR"
          • 8.Лула "NGK" и свещ "NGK"
          • 9.Пружини - Централна червена, малки жълти
          • 10.Ремък - "Polini"
          • 11.Въздушен филтър - Спортен - Malossi
          • 12.Ръчен смукач "Stage6"
          • 13.Клапи "Stage6
          • 14.Перка на вариатора - Stage6"

          Колко к.с дигът тея ЕКСТРИ!

          Коментар


          • #6
            До: Тунинг на скутери

            Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
            Колко к.с дигът тея ЕКСТРИ!
            мощнoста на задното колелo става 10-12 коня
            [SIZE=7][SIZE=7][/SIZE][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: Тунинг на скутери

              И аз до скоро се заигравах с двутактови.Ето и малко съвети за ентусиасти който се опитават да извадят повече от сток карантиите:

              Ако си сменил филтъра със "спортен" те съветвам да си купиш масло за въздушни филтри и да си го напръскаш защото за тази цeнa както сам се досещаш производителя не го е направил а без масло ефекта на филтъра откъм финни частици е почти нищожен.
              Задължително смени и горивния жигльор с по-голям.Точно какъв да бъде немога да ти кажа тъй като няма точен начин да се сметне а всичко става с тестове но аз правя следното слагам с 15 по голям което ще рече ако в момента си с 55 трябва да сложиш 70 но това е само ориентировачно след това трябва да го пробваш как върви как е в ниските и високите, как пали и т.н. може също да полираш и смукателния колектор и ако ти се разправя да свалиш цилиндъра и да позагладиш колекторите по който се придвижва горивовъздушната смес целта е не да ги направиш гладки като огледало а да няма ръбове за да няма завихряне пък и те принципно заводски са доста груби, нещо като на тази снимка заглаждаш да няма ръбове.
              (снимка 1)

              Може също да изрежеш част от полата на буталото под формата на дъга с цел да почне да пълни по рано.
              Нещо подобно на снимка 2 самоче в твоя случай колектора е елипсовиден.С дремел или хубава пила оформяш тясна дъга с диаметъра на колектора то си личи как е станало там малко по-тъмно буталото там и внимаваш.След това пак със шкурка заглаждаш да няма ръбове.


              Може ако по горивната камера има нагар да го махнеш и да полираш камерата с финна шкурка колкото по-гладка толкова по-добре че няма да хваща нагар толкова лесно иначе няма да осетиш разлика във вървенето от това.Виж си свеща дали е по-каталог защото има значение също.

              И най-накрая ако си фен може да си направиш или най-добре купиш един хубав резонансен ауспух да ти отпуши скутер а в комбинация с кит (по-голям карб) и вариатор му идва силата.

              Не ти препоръчвам да пилиш главата, най-вече защото е въздухар.
              Може да го пробваш с рициново масло как върви, от него има доста положителен ефект.Сипваш го както маслото 1:50 само че караш един резервоар рициново един без или както аз правя примерно ако на литър бензин трябват 20мл. масло за 1:50 аз сипвам 15ml масло и 10ml рицин (общо 25 за застраховка ) и карай само с хубаво масло полусинтетика или пълна.
              Може да потърсиж в нета и тази книга Two_Stroke_Performance_Tuning_by_Graham_Bell.pdf
              Имам също и доста програми за смятане на ауспуси и други работи но доколко работят правилно немога да гарантирам ако някой има нужда да свирка
              Прикачени файлове
              if you're gonna be a bear be a grizzly.

              Коментар


              • #8
                До: Тунинг на скутери

                Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                Ха-Ха Преди 2 години карах HONDA DIO 50 CC.
                Искаш да върви повече ли?
                1. -Сменяш ролките на ремака!
                2. -Махаш всичко не нужно!
                3. -Слагаш спортен филтър, но не от 15 лв който го продават по всички магазина, а този.


                4. - И бях барнал малко 'КарбУратОра"!
                Моя БръМбаЗък... Вървеше 90/95 km/h.
                Но няма смисъл от безмислен тунинг на Скутерче, от сега ти казвам!
                Желателно ДВГ-то да не бараш!
                Поздрави.
                Е как го го засече че вдига 90-95 моето Дио до 75 километра е стигало най-много
                но с тези 10 цолови гуми е доста нестабилно при 70 километра

                незнам как си го удържал с 90

                Коментар


                • #9
                  От: До: Тунинг на скутери

                  Първоначално публикуван от moto_mania Преглед на мнение
                  • 1.Цилиндър кит - 70cc - Malossi-
                  • 2.Ауспух - "Tecnigas Next-R
                  • 3.Карбуратор - "Dellorto 21mm"
                  • 4.Съединител Malossi Flay Clutch - (107MM)
                  • 5.Вариатор - "Malossi Multivar 2000" + 5.9гр ролки " Malossi"
                  • 6.Камбана - "Malossi"
                  • 7.Колянов вал - "Malossi MHR"
                  • 8.Лула "NGK" и свещ "NGK"
                  • 9.Пружини - Централна червена, малки жълти
                  • 10.Ремък - "Polini"
                  • 11.Въздушен филтър - Спортен - Malossi
                  • 12.Ръчен смукач "Stage6"
                  • 13.Клапи "Stage6
                  • 14.Перка на вариатора - Stage6"
                  Няма смисъл от такъв тунинг за скутерче,защото за тези пари,които ще дам за части може да се купи по-нова машинка )

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тунинг на скутери

                    Евтин тунинг ли търсиш?
                    ЦИлиндър Тайвански 70цц - 100-120 лева
                    спортен вал втора употреба -към 100-на лева
                    едно ауспухче за 150 лева ...
                    вариатор ,съединител и пружинки на съединителя,може и някой карбураторче 17.5 ли 19 за по 60-70 лева.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Тунинг на скутери

                      Първоначално публикуван от venci135 Преглед на мнение
                      Няма смисъл от такъв тунинг за скутерче,защото за тези пари,които ще дам за части може да се купи по-нова машинка )
                      Колега би ли ми казал марката на въздушният филтър който си взел за хондичката?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тунинг на скутери

                        Здравейте имам проблем с honda dio 50 а от скоро карам това скутерче и вече има проблем като му да газ в повечко се дави,заглъхва иначе с малко газ тръгва но искам да отстраня този проблем но не знам почти за него та ако може да ме насочите от какво може да е дали карбуратора е запушен, свещи ,ролки там какво е и аз не знам ако някой се е срещал с проблема и няма против да сподели от какво може да е ще съм му благодарен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тунинг на скутери

                          Първоначално публикуван от emerson Преглед на мнение
                          Здравейте имам проблем с honda dio 50 а от скоро карам това скутерче и вече има проблем като му да газ в повечко се дави,заглъхва иначе с малко газ тръгва но искам да отстраня този проблем но не знам почти за него та ако може да ме насочите от какво може да е дали карбуратора е запушен, свещи ,ролки там какво е и аз не знам ако някой се е срещал с проблема и няма против да сподели от какво може да е ще съм му благодарен.
                          Имах преди време същия модел, Honda Dio 50 cc, на мен ми правеше този проблем когато го изправя в горно положение, тоест на задна гума... Давеше се.
                          След това си купих Honda Tact s-class, набираше страшно бързо,а двигателя мисля че беше същия като на хонда дио-то, но с различен карбуратор.
                          Та всичкото и цялото давене на мотора ти е от карбуратора, ако не можеш да си го настроиш сам или баща ти, отиди на майстор. Имам приятел който кара такъв мотор, може би вече 8 години и няма никакъв страничен проблем, само гуми сме сменяло и около 5 свещи за този период от време.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тунинг на скутери

                            Все пак мерси че се отзова но на мен не ми върши работа защото аз не го карам на задна нито по нагорни пътища а само ходя на риба с него и го карам по равен асфалт и около 300 метра по черен път всъщност аз сега съм в Кипър и тук го карам имам схеми за карбуратора как да го разглобя, но не знам как да го настроя ако е запушен ще го изчистя но за настройки по добре да си купя нов карбуратор за модела или друг които не прави същия проблем и които е съвместим

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тунинг на скутери

                              А в скоро време мислех и да го понаглася малко, но като чета по различни форуми май ще е по добре да взема yamaha aerox или peugeot jet force повече ги тунинговат тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X