Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

    Багер уоман дава акъл на Риъл мен. Ша пукна

    Коментар


    • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж
      • Момци, имам въпрос в тая връзка на който нямам логичен отговор.
        Вчера на една стръмна и клисава поляна превъртя задния мост и реших от 2h da mina na 4h. Превключих подадох газ и си поех по баира все едно не съм боксувал.
        Въпроса ми е ЗАЩО, след като съм с ръчни хъбове и те бяха в положение FREE.
        Аз мислех, че в това положение предния мост е изключен и е необходимо да се превключат капачките за да имам въртящ момент на предния мост.
        Опитахме после на равно с изключени капачки и на 4H предния мост върти, с включени обаче имам усещането, че движението е като при тракшън контрол.
        Реално и нормално ли е това?

        П.П. Този пост о пуснах и в друга тема, но мисля, че тук е по-подходящо...
        Благодаря




        Публикувай в Блог



      Коментар


      • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

        Да попитам в тази тема има ли начин да се тества дали работи изрядно виското на Super Select (SS4-i), т.е. режим 4H ? При мен със сигурност има разлика от 2H, но не мога да усетя, че стига до 50:50
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

          Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
          Да попитам в тази тема има ли начин да се тества дали работи изрядно виското на Super Select (SS4-i), т.е. режим 4H ? При мен със сигурност има разлика от 2H, но не мога да усетя, че стига до 50:50
          Виското делеше 33/66 , не стига до 50/50.

          Коментар


          • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

            По описание е 20:80 до 50:50
            The SS4-i transmission is a part-time four-wheel drive unit with drive to the rear axle only, when 2H is selected. In the 4H position, drive is split between the front and the rear axles at a ratio of 20:80 unless conditions require a more even delivery of power. When this occurs, a Viscous Coupling Unit (VCU) allows torque to be delivered to both axles up to a ratio of 50:50, according to the demand.
            То е ясно, че тези съотношения няма с какво да ги измеря, но ако на 4H стига до 50:50 би трябвало да превърти и предния мост ако буксува задния. Не съм се заигравал много, но май не видях това да става. Другия път ще тествам повече, за да съм сигурен. Някой има ли наблюдения как се държи неговото виско?

            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

              Вдигай на трупче или крик. Първо колело на единия мост, после на другия и гледай кога падат от трупчето.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                Ако вдигна предно колело при раздатка на 4H /с виско/ и падне какво ме ориентира? Нали задните ще бутат също.
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                  Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                  Ако вдигна предно колело при раздатка на 4H /с виско/ и падне какво ме ориентира? Нали задните ще бутат също.
                  Ето тук Санта Фе 1. Също е диф с виско, но разпределението преден/заден мост е 60/40.
                  То и затова с вдигнато задно колело тръгва по-лесно, а при теб ще е по-лесно с вдигнато предно.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                    Май ако го бухна в снега ще имам по-истински впечатления
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                      Колега, за пинин ли става въпрос? Мисля че, SS4-i беше на пинина.
                      Прав си! Това намерих от руснаците.

                      SS4-i

                      Pajero iO

                      Разработанная специально для Pajero iO, эта система предлагает режимы 2WD, по необходимости 4WD и постоянный 4WD, переключаться между которыми очень просто. Эта система позволяет переключаться с одной оси на две и обратно также во время движения. Основное преимущество этой системы – центральная VCU, которая активируется в полноприводном режиме. VCU начинает передавать крутящий момент на передние колеса только по необходимости, когда сцепление задних колес с дорогой становится ниже, таким образом регулируя распределение крутящего момента от 0:100 до 50:50.
                      Последно редактирано от nnikbg; 12-12-17, 15:18.

                      Коментар


                      • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                        Първоначално публикуван от nnikbg Преглед на мнение
                        Виското делеше 33/66 , не стига до 50/50.
                        33/67 преден заден мост е на супер селект 2
                        8)

                        Коментар


                        • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                          Какво значи 33:67, то се мени ?
                          Този тест с повдигането може да ме ориентира дали виското предава нещо, но не и колко. Ако вдигна предно колело и то се върти, значи отива движение към предния мост, ама колко не се знае. Ако стига до 50:50 трябва да има момент в който да буксуват и предна и задна гума. От опита ми с коли с вискомуфа съм видял, че при прибоксуване на единия мост след секунда/изавърта и другия.
                          Аз нямам съмнение дали работи виското, защото на 2H колата може да върти задни гуми докато настъпвам газта. На 4H обаче след малко прибоксуване отзад тръгва и не може да остане да си буксува на заден мост. Та по-скоро искам да знам сига ли съотношението 50:50
                          Нямах обаче другарче тази вечер да гледа кое как се върти. За мен най-истинския тест е при боксуване на задния мост да прибоксува и предния, за да се изпълни това 50:50
                          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                          Коментар


                          • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                            Включвате ли си задния блокаж в движение и какви "чалъми " ползвате ?
                            Знам ,че е най-сигурно при покой ,но на състезание се губи време .
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                              Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                              Какво значи 33:67, то се мени ?
                              Този тест с повдигането може да ме ориентира дали виското предава нещо, но не и колко. Ако вдигна предно колело и то се върти, значи отива движение към предния мост, ама колко не се знае. Ако стига до 50:50 трябва да има момент в който да буксуват и предна и задна гума. От опита ми с коли с вискомуфа съм видял, че при прибоксуване на единия мост след секунда/изавърта и другия.
                              Аз нямам съмнение дали работи виското, защото на 2H колата може да върти задни гуми докато настъпвам газта. На 4H обаче след малко прибоксуване отзад тръгва и не може да остане да си буксува на заден мост. Та по-скоро искам да знам сига ли съотношението 50:50
                              Нямах обаче другарче тази вечер да гледа кое как се върти. За мен най-истинския тест е при боксуване на задния мост да прибоксува и предния, за да се изпълни това 50:50
                              https://en.wikipedia.org/wiki/Super_Select
                              8)

                              Коментар


                              • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                                Освен да видя, че статията в Уикипедия трябва сериозно да се допише, не виждам с какво помага на въпроса този линк ?
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X