Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

    По инструкциите които пише на листчето на вратата и в сервизната книжка пише че:

    При промяна на режима колата трябва да е спряла с натиснат съединител, препоръчва се и да се върне малко на задна ( метър, два) и след това да си продължиш.




    п.с. Да ви питам. Дали може да включа LSD-то (шпера) когато съм на 2Х4?
    '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
    '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
    И разни BMW-та...

    Коментар


    • #77
      До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

      Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
      ...Да ви питам. Дали може да включа LSD-то (шпера) когато съм на 2Х4?
      Как точно го "включваш" това LSD? Твоето ще да е първото такова.
      Зима иде

      Коментар


      • #78
        До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
        От и към 4LLC спираш, с изправен волан и автомата на N.
        За другите режими:
        Ако си на място пак на N и с прав волан.
        Ако си под 100 км/ч - прав волан и пусната газ.
        Благодаря, това е информацията, която търсех. Ще пробвам веднага.
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #79
          До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Как точно го "включваш" това LSD? Твоето ще да е първото такова.

          Блокажа на задния диференциал (копчето доло на таблото).
          '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
          '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
          И разни BMW-та...

          Коментар


          • #80
            До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

            Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
            ...п.с. Да ви питам. Дали може да включа LSD-то (шпера) когато съм на 2Х4?
            Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
            Блокажа на задния диференциал (копчето доло на таблото).
            Блокажа на задния диференциал с копче от таблото и LSD са коренно различни неща.
            Конкретно на въпроса - дори и да може, недей да го правиш.
            Зима иде

            Коментар


            • #81
              До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

              както каза и huko не го пробвай така!!! Макар че няма как да стане и без друго. Блокажа на задния диференциал с копче от таблото (R/D Lock) става само и единственно при режим 4х4 с блокиран междинен диф.

              Коментар


              • #82
                До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                Ако можеше, зимата щеше да е доста забавно, само на задно

                Коментар


                • #83
                  До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                  Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                  Блокажа на задния диференциал с копче от таблото и LSD са коренно различни неща.
                  Конкретно на въпроса - дори и да може, недей да го правиш.
                  Е този блокаж нали заключва диференциала. Е това не е ли така наречения шпер дифиренциал или диференциал с повишено триене.

                  Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                  Ако можеше, зимата щеше да е доста забавно, само на задно
                  Е за какво питам аз , нещо ми омръзна БМВто да го лъзгам
                  Последно редактирано от huko; 14-04-09, 17:40. Причина: линковете към други форуми не са разрешени
                  '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                  '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                  И разни BMW-та...

                  Коментар


                  • #84
                    До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                    Първоначално публикуван от Bavarcho Преглед на мнение
                    Е този блокаж нали заключва диференциала. Е това не е ли така наречения шпер дифиренциал или диференциал с повишено триене...
                    Ами между пълен блокаж при поискване и диференциал с ограничено приплъзване има огромна разлика колега.
                    Можете да прочетете доста по въпроса тук.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #85
                      От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                      Dко е на сняг няма проблем, може в кал и лед също да се кара.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                        Първоначално публикуван от jennyfer Преглед на мнение
                        Dко е на сняг няма проблем, може в кал и лед също да се кара.
                        Е това пък в каква връзка. Той huko е пуснал и линк:
                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        ...............Можете да прочетете доста по въпроса тук.
                        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 24-01-11, 20:55.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                          Здравейте, колеги, темата е доста стара, но се надявам някой да види въпроса ми..

                          Какъв е най-лесния, но все пак сигурен, начин за тест на всички тези режими и блокажи (вкл. бавните)? Спомням си в началото, съм чел във форума нещо по въпроса, но сега търся и не мога да намеря темата или мнението. Ако можете да ме насочите, ще съм много благодарен!

                          За скоростната вече разбрах как да я тествам..
                          Първоначално публикуван от zdravk0 Преглед на мнение
                          Относно автоматичната скоростна кутия: На практика се проверява при движение.
                          ...
                          Също, това как може да се тества дали работи..?
                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Няма регулиране на нивото на амортисьорите, а регулиране на твърдостта им на три степени.
                          ...
                          Паджерото е '96, дълга база, 2.8 TDI, автоматик, Super Select, и заключване на задния диф с копче.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                            Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
                            Здравейте, колеги, темата е доста стара, но се надявам някой да види въпроса ми..

                            Какъв е най-лесния, но все пак сигурен, начин за тест на всички тези режими и блокажи (вкл. бавните)? Спомням си в началото, съм чел във форума нещо по въпроса, но сега търся и не мога да намеря темата или мнението. Ако можете да ме насочите, ще съм много благодарен!

                            За скоростната вече разбрах как да я тествам..


                            Също, това как може да се тества дали работи..?


                            Паджерото е '96, дълга база, 2.8 TDI, автоматик, Super Select, и заключване на задния диф с копче.

                            Ами най-лесно в полеви тест с още някой който да гледа къде и колко гуми се въртят при различните режими,или на крик/крикове но ако не си го правил е опасно,или го зарови на някои плаж /гледам,че си Бургас/ и тогава със сигурност ще разбереш кое и как върти,но и малко трудно ще го извадиш от пясъка..............
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #89
                              От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                              Ами най-лесно в полеви тест с още някой който да гледа къде и колко гуми се въртят при различните режими,или на крик/крикове но ако не си го правил е опасно,или го зарови на някои плаж /гледам,че си Бургас/ и тогава със сигурност ще разбереш кое и как върти,но и малко трудно ще го извадиш от пясъка..............
                              Хм, абе иска ми се да тествам на сухо, че при последния полеви тест голямо чакане чакахме Като каза крикове, имам достъп до сервиз на мой познат и подемник - въпросът е като вдигна и четирите колела във въздуха, как и какво да тествам и гледам

                              Коментар


                              • #90
                                От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                                Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
                                ...
                                Какъв е най-лесния, но все пак сигурен, начин за тест на всички тези режими и блокажи (вкл. бавните)?....
                                Дедо ви Владо има "специално изработен стенд" . Връзва джипката за стълб и сипва вода под колелата на неасфалтирано място. Включва разните му режими и гледа к'во се върти.
                                Поздрави!

                                п.п. Същото става и в гората на кално място. Кат развърти и предните колела хвърля кал на предно стъкло или в купето, ако е отворен прозореца.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X