Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS - Frontera B ремонт на датчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

    Това са оригинални номера по Опел

    0530431 десен
    0530447 ляв

    0530423 десен
    0530422 ляв

    Каква е разликата .. не мога да разбера.
    Напиши ги в Гугъл ... и ще видиш и цени .... не особенно приятни
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Не знам какво чакаш,а не свалиш колелото?Ще видиш датчика,крепи се с едно малко болтче,което обикновенно се къса,ама после датчика се лепи със топлоустойчив силикон-Вервай ми.Просто огледай,замери го да видиш дали е жив и не се плаши толкоз.
      Определено ще се провери дали е "жив" датчика и ако е в изправност, ще го закрепя с топлоустойчив силикон



      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Това са оригинални номера по Опел

      0530431 десен
      0530447 ляв

      0530423 десен
      0530422 ляв

      Каква е разликата .. не мога да разбера.
      Напиши ги в Гугъл ... и ще видиш и цени .... не особенно приятни
      Знам че на Фронтерите са им пословично скъпи частите, ама дори и мен ме изненадва неприятно с тази скъпа част на един нищо "пиклив" датчик, златно покритие ли има...

      Коментар


      • #18
        От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

        Реших да видя лично датчиците и да направя снимки като бях легнал под джипката, снимах левия и десния датчик, като където е левия датчик видях да стърчи нещо и не знам за какво е и къде се мушка, предполагам е свързано с датчика на АБС-а?

        Левия датчик:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1480.JPG
Прегледи:1
Размер:238.4 КБ
ID:5719523



        Десния датчик:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1481.JPG
Прегледи:1
Размер:317.3 КБ
ID:5719524


        И откъм левия датчик но от другата страна, въпросното стърчащо нещо....?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1479.JPG
Прегледи:2
Размер:259.2 КБ
ID:5719525

        Коментар


        • #19
          От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

          Не мисля, че е от АБС-а - при мен няма такава джаджа. Да не е датчика за износването на накладките, но пък много масивен ми се вижда?!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #20
            От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Не мисля, че е от АБС-а - при мен няма такава джаджа. Да не е датчика за износването на накладките, но пък много масивен ми се вижда?!
            Нека колеги които знаят за какво може да е въпросния накрайник-датчик да кажат, а междувременно как може да се установи със сигурност дали на левия или десния датчик за АБС-а, е с прекъснато кабелче например, или пък компютъра за АБС-а, може ли да покаже каква е грешката като се закачи на подходящия диагностичен уред?

            Коментар


            • #21
              От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

              На подходящия ще си признае.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                Проблема е досаден, имах го на предишната Фронтера - мерих, проверявах и накрая отидох в Дженеръс Ауто /щото ми е най-близо/ за диагностика, която нищо не показа със сигурност, но ми взеха бая левчета за да ми кажат да си търся електрониката на помпата втора употреба със същия номер задължително! Аз я отворих и затворих, след което нещата се подобриха чувствително, но не напълно - пак светваше, но много по-рядко. Как свърши историята не знам, защото автомата умря и махнах колата! Замери датчиците на предните и задните /може отзад да е един общ на дифа/ колела, ако показват еднакво от порядъка на 1-2 кОма не е от тях - демонтажа им без чупене на пластмасовия корпус е невъзможен в повечето случаи, затова ти препоръчват да си търсиш направо главина.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Нека колеги които знаят за какво може да е въпросния накрайник-датчик да кажат, а междувременно как може да се установи със сигурност дали на левия или десния датчик за АБС-а, е с прекъснато кабелче например, или пък компютъра за АБС-а, може ли да покаже каква е грешката като се закачи на подходящия диагностичен уред?
                  Това за коя година frontera става въпрос, иди на една диагностика да проверят секцията на АБС, едни живи данни в движение, ще се реши проблема, той сам ще каже, кой е в ред, кой не е
                  Прекъснат кабел се проверява лесно, но преди това е добре да се видят живи данни, за да се знае, кой дава мизерия и да се мисли как да се проследят
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                    Фронтерата е 2002г., ясно е че ще трябва да се направи диагностика и от там към съответните възли и до самите датчици, ще видя кога ще я карам в сервиза, стана си ясно че няма как да установя сам проблема, благодаря ви колеги за съветите

                    Коментар


                    • #25
                      От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                      Въпросното стърчащо нещо, знае ли някой за какво е и къде се монтира, Лозане удари едно рамо и да кажеш какво може да е....?


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1479.JPG
Прегледи:2
Размер:259.2 КБ
ID:5719593
                      Последно редактирано от Еделвайс; 24-06-16, 13:49. Причина: Снимка

                      Коментар


                      • #26
                        От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                        За датчика за износване на накладките!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          За датчика за износване на накладките!
                          Благодарско, а ако кажеш и къде се пъха, не можах да видя когато бях клекнал на тротоара под джипката, също не видях и на другото колело въпросния кабел и датчик за износени накладки, ще имаш биричка

                          Коментар


                          • #28
                            От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                            Уффф ..
                            Аз за това все пиян си ходя.
                            Те тук:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo-0afcbf8a-3db6-41b3-a994-6917e80c1f60-for_zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5719600
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #29
                              От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Уффф ..
                              Аз за това все пиян си ходя.
                              Те тук:

                              [ATTACH=CONFIG]872815[/ATTACH]

                              Страшен си, изобщо не бих си помислил че се монтира на самата накладка, най-вероятно като ми сменяваха накладките, са ми сложили такива без гнездата за датчик за износването им и затова най-вероятно е изкаран навън, при следващата смяна ще купя и монтирам такива накладки, благодаря за инфото и смятам че ще е полезно и за други колеги

                              Коментар


                              • #30
                                От: ABS - Frontera B ремонт на датчик

                                Относно ABS - аз карам така (без) почти от както купих фронтерата и още не съм катастрофирал поради липсата му. Ходих на диагностика точно в Дженръс ауто, за да ми дадат точната диагноза "или е помпата, или е датчика".

                                п.п. Цените на предните датчици настина са малоумни и заради това отдавна се отказах да се занимавам с проблема.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X