Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с акумулаторите или алтернатор на Range Rover Classic '91

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с акумулаторите или алтернатор на Range Rover Classic '91

    Здравейте,

    От известно време лампата за акумулатора на таблото свети (RR Classic '91) почти постоянно, с два акумулатора съм, от този вид с "оченцето", което и на двата е зелено. Паля безпроблемно винаги. Откакто светна съм навъртял около 2000 км. и нищо (освен светещата лампичка) не ми е подсказало за проблеми с тях. Когато включа климатика започва да свети по-ярко. Така подредени нещата ме отвеждат към алтернатор - може да зарежда до по-ниско напрежение...

    Та - понеже нямам много голям опит - реших да споделя - може да има нещо неизвестно мене или пък да не съобразявам нещо...

    Има ли още "акумулаторджии" в София (и къде) или просто да отидя в сервиз, където има електриджия?

    Благодаря предварително
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

  • #2
    До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

    Провери клемите на генератора дали правят добър контакт.

    Да се измери дали зарежда добре и при консумация.

    Колега ако с ВМ двигател оборотомера добре ли си отчита че и той взима сигнал от генератора който е Лукас
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    RR Classic

    Коментар


    • #3
      До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

      Ако ВМ са италианските двигатели - да, с такъв е.

      Алтернатора явно зарежда - затова написах, че съм минал над 2000км. - ако не зареждаше щях отдавна да съм закъсал, ако го правеше само от време на време (ту клемите правят контакт, ту не) тогава щеше да свети лампата само от време на време...

      Но да си кажа честно - предпочитам някой специалист да го погледне...
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

        Ами мултицет и мерене при загасена кола 12.4 (+/- 0.3) V грубо, При работеща след леко изфорсирване 14,3 (+/- 0.5) V. При средни обороти и вкл. "дълги", отоплител на задното стъкло и вентилатор в купето на МАХ, да не пада под 13.5V ...това е, иначе най-вероятно четки на алтернатор.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

          Виш демпферната шайба на коляновия вал какво и е сьстоянието.Данеби да се е упепла и да пробуксува при натоварване от климатика...

          Коментар


          • #6
            До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

            Да италианския двигател е ВМ и при мен ми свети лампата и си зарежда,генератора го тества майстор и каза че е наред,произвежда достатъчно токи напрежение.

            Проблема е в това че тока на възбуждане не е достатъчен.На моя го пробвах като подадох директно плюс на възбуждането,лампата угасна и падъ на напрежение стана по-малък при консумация.На каква е причината не съм разбрал,който има някъква идея на какво се дължи това ,да казва ще се пробва.
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            RR Classic

            Коментар


            • #7
              До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

              пукнал диод, един от трите маломощни изправителни диоди на възбудителната верига. Струва 0.15лв, номерът е да разглобиш алтернатора и да го смениш.

              Коментар


              • #8
                До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

                Съжалявам за късният отговор...

                Всичките напрежения са в нормите, направи ми впечатление при пускането на климатика, че ремъка има луфт (много играе) или може би лагера да се е разбил.

                Иначе намерих и полезната тема за смяната на четките на алтернатора.

                Благодаря за помоща, но засега не се очертава скоро да имам поне половин свободен ден да си поиграя да го сваля, зачистя, да му намеря/пригодя нови четки и да го сглобя...

                Но може да го сваля, зачистя и да сменя само диода...
                Има ли нещо по-екзотично в него или е просто изправителен диод на (примерно) 20А (не вярвам да е повече)...
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

                  Ами повече е. Общо взето, колкото е мощен алтернатора. Има и 3 маломощни, те са 5-10 ампера, за възбудителната верига.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

                    Първоначално публикуван от ders4 Преглед на мнение
                    Да италианския двигател е ВМ и при мен ми свети лампата и си зарежда,генератора го тества майстор и каза че е наред,произвежда достатъчно токи напрежение.

                    Проблема е в това че тока на възбуждане не е достатъчен.На моя го пробвах като подадох директно плюс на възбуждането,лампата угасна и падъ на напрежение стана по-малък при консумация.На каква е причината не съм разбрал,който има някъква идея на какво се дължи това ,да казва ще се пробва.
                    Смени релето за зареждане,тъй като то регулира възбудителния ток

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблеми с акумулаторите или алтернатор

                      Първоначално публикуван от rosen858 Преглед на мнение
                      Смени релето за зареждане,тъй като то регулира възбудителния ток
                      Ценен бисер. Но или не си чел темата внимателно, или криво разбираш устройството на алтернатора.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X