Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обиколка на софийските автокъщи (и мобиле.бг)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обиколка на софийските автокъщи (и мобиле.бг)

    Значи след разходката до Бяла Слатина завършила безславно, днес навъртяхме кажи-речи същия километраж из софия, след стабилно подкоавване с инфо от мобилето. Първо един генерален извод - Горубляне е ебаси провала. Там май схемата е следната: на всяка нововнесена кола се слага абсолютно извънземна, даже извънгалактическа цена и след като престои там 2 години и хване 2 см прах продавача не сваля и 50 стотинки, защото е стояла толкова дълго че иска да си избие чакането. И това е масово.
    От другите оферти имаше и интересни неща, но подред.
    1. SUZUKI Samuraj 1.3 карб., '91, 75 000 км - Дълга база. 6500 лв.
    До сега не бях виждал дълга база и много ми хареса. Мисля че баланса е много добър около 20 см между осите и 20 см на багагника. Крайния резултат е много добър на вид, изобщо не изглежда несъразмерно като дългата нива например. От вътре не е широко но зад задните седалки си има пълноразмерен багажник. Пали добре и звучи така, добро състояние като цяло, но е със сваляем пласмасов хардтоп, върху който 15 г. макар и в италия са си казали думата. Салона е с "дребни забележки" - личи си че досега не е текло. Ламарините също изглеждат добре. Това което ме притеснява. Първо:Не съм карал самурай, но доста съм чувал. Макар и дълга база сигурно ще друса много, а това трябва да е кола за пърешествия, не за игра в калта само. И второ цената мен ме устройва но е висока за самурай, страх ме е че ако не ми хареса ще трябва след година да го продам поне с 2000 по малко, а тази переспектива си е голямо вътрене. От друга страна колата има мегдан за страхотен тунинг и тогава ще стане много привлекателна, но пък едва ли ще искам да се разделя с нея.
    2. OPEL Frontera 2.3 tdi, '93, 146 000 km. Дълга база: Цена: обявена 7350 не сме говорили за нея щото бяхме зяпнали сузукито но за него отбивката беше 750 лв само за дето го загледахме по сериозно, така че 6500-7000.
    всичко работи има само малки удари (натискани) предна и задна броня, задна врата. Сериозен удар си личи че не имало, аз съм виждал как паркират италиянците, звучи съвсем правдоподобно. И един фар, т.е до около 7500 трябва да е готова. Този двг май е стар и доста добър, от старите омеги. Кам 10 градсско е с омегите, сигурно и тук ще е така.
    3. Land Rover Discovery 2.5 TDI, ; '91, 3 врати,
    Няма нужда да казвам че като се качих на предната седалка не можеха да ме свалят после. Мечта. Обаче: първо цената ми се стори съмнително ниска, а след това разбрах че собственика я препродава след като я е взел от същата къща преди месец за 6500 лв с мито и ддс. Второ: салона беше като дран от мечка (дребни забележки по обява). отвън също си имаще забележките. Иначе двигателя запали от полвин и мъркаше като коте. Всичко било наред. най интересното е че собственика на къщата заяви че за 6500 може да докара същия а до 8000 щял да бъде наистина перфектен. Това възможно ли е.
    И така от трите естествено диското ме накара да се размечтая, но имам впечетлението че те са доста по-скъпи реално а и поддръжката е такава. Самурая е най евтин и като разход и като подръжка май, може да стане "върха на сладоледа" с малко мерак и малко средства, но си казах притесненията. Та фронтерата май излиза най постижима Чесно казано не ми е любимата но не е толкова лоша като се замисля.
    Ами това е, казвайте Моля!
    п.с. Четенето на стрите теми вече не помага, имам стаж поне 300 часа четене тука. Въпреки това знам, че едва ли на всички им е интеерсно да четат каква кола искам да си купя, така че ако прецените преместете го в "помощ при оглед..." Аз не го написах там защото не отговаря баш на темата.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Щом си навъртял километраж, значи не те притесняват разстоянията

    Ако мръднеш до Варна има 2-3 Витари за по 4000 лв. то там серво, ел.стъкла, огледала, газови уредби ..... е като всички Витари над 10 години имат забележки по ламарините , ама нищо, което да не може да се реши с 100-200 лева при заварчик.
    Има и няколко Самураичета за по 2500 ...

    Коментар


    • #3
      Тези оферти от Горубляне ли са? И трите от калъп - 91 г. Внимавай за годината, гледай колани, сваляй пластмаси и чети отдолу. Една година им струва на тях 50 лева да кихнат на митницата а на теб минимум 1000. Най добре се спри на нещо и после искай "помощ при оглед"

      Коментар


      • #4
        Най-вероятно става въпрос за тези двете:

        http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...788&f1=details

        http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...607&f1=details

        От една автокъща са. Обявите висят повече от месец...

        Коментар


        • #5
          Съвсем накратко отмен (засега, защото ми се спи): Като цени на части определено не мисля, че Дискавърито е по-скъпо, особено то Фронтерата. Самурайчето май ще е най-евтино.

          Диското е много комфортно за път и лек офроуд+леки експедиции. То е и мислено за това. Съмнявам се, че може да има перфектно до 8.000лв. Дискавъри-то от тази модификация (200тди), както и останалите ЛР от тези години страдат от течове (курмилна кутия, раздатка..), скорости и други дребни проблеми, които в никакъв случаи не са фатални, но искат време (и средства) за оправяне. Има доста колеги с Дискавъри 1 вече в портала, така, че питай и те ще споделят опит..

          За Фронтера и Самурай, колегите ще ти кажат...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Паджеровод
            Тези оферти от Горубляне ли са? И трите от калъп - 91 г. Внимавай за годината, гледай колани, сваляй пластмаси и чети отдолу. Една година им струва на тях 50 лева да кихнат на митницата а на теб минимум 1000. Най добре се спри на нещо и после искай "помощ при оглед"
            Да, но примерно при ЛР Дискавъри напрактика годината ще е все между 89 и 93г. (за модификацията, която е гледал колегата). За 3-4 години, няма да е драстично по-изгнила или нещо.. Аз лично не бих се взирал толкова в годината, определено повече в състоянието на колата..

            Коментар


            • #7
              Re: обиколка на софийските автокъщи (и мобиле.бг)

              Първоначално публикуван от icerunner
              Първо един генерален извод - Горубляне е ебаси провала. Там май схемата е следната: на всяка нововнесена кола се слага абсолютно извънземна, даже извънгалактическа цена и след като престои там 2 години и хване 2 см прах продавача не сваля и 50 стотинки, защото е стояла толкова дълго че иска да си избие чакането. И това е масово.
              на Горубляне търговците са най-големите играчи, ако проявиш интерес и се пазариш цената може да падне с 30 - 40 %. Бил съм свидетел как слизат хора от рейс с табелка "случаен превоз" и повечето хора изобщо си нямат идея как се купува стара кола и направо кълвът....
              90% от колите идват с удари и се правят някъде в провинцията и като дойде автовоза демонстративно се свалят колите пред всички все едно пристигат направо от италия...
              мнго внимателно трябва да гледаш, там попадат и доста читави коли, но са рядкост.
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                Не, тези и трите не са от горубляне. Там 4 часа не дадоха никакъв резултат. Сузукито и опела са от околовръсното с/у омв симеоново, направи ми добро впечетление че колите не бяха пипани и пудрени, само кабели и свещи сменяни. А диското е от надежда, близо до еуратек. От там чакаме обаждане, ако наистиба се намери някое прилично за тези пари ще е рай. А аз знам че дискавърито е проектирано за дълъг път и лек офф, но като му разгледах окачването не виждам по какво отстъпва на класиците в жанра. Съвсем като истинско изглежда отдолу
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  Колега, само за твоя информация ще ти кажа че Самурая дългата база е внесен в България преди около 3-4 месеца и беше в автокъща "Факт" - на околовръстното в посока Бояна. Там стоя почти три месеца. Бяха го докарали с раздатката разглобена в багажника. Искаше му 5500 лв. в такова разглобено състояние. Преди около 2 седмици се появи в автокъщата където си го гледал. Аз го гледах за мен още когато го докараха и като цяло колата е доста читава. Не съл го палил да чуя двг-то, но останалото беше доста добре. Бе е за пренебрегване факта, че наистина няма никъде ръжда по него. Само имай в предвид че това е испанска сглобка а не японска (това е и причината да няма ръжда). Цената която му искат според мен е безбожна за Самурай. Това беше и причината аз да се откажа тогава. Освен това не ме кефеше, че е с карбуратор. Ако се спреш на него се опитай да изнудиш продавача да свали поне до 5500-6000 лв. Искай да го караш и специално слушай за шумове от раздатката. Тя със сигурност е ремонтирана в България и нищо чудно някой нашенец от село да е наринал всичко в нея с лопатата. Успех!!!!
                  NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                  Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                  Коментар


                  • #10
                    Ако е самурайчето от автокъща Шумака,то стоя няколко месеца
                    в автокъщата на мой приятел.Той го внесе.Беше без раздатка.
                    Съмнения за проблеми в предният диф.Тез хубавци намериха
                    раздатка и преден кардан и цената х2.Търси си друго.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      да, то е, благодаря за инфото!
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        колега а тая фронтера е с най-проблемния двигател масово се пукат глави, явно идва слаб за дълга база, поне това са мнения от руския форум а там има доста такива. Иначе цената и е добра ако няма сериозни тех. проблеми.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          Icerunner,

                          Защо не погледнеш това:

                          Nissan Patrol 2.8td

                          + горе-долу е в твоя бюджет
                          + дълга база, става з аекспедиционен офроуд
                          + всички преимущества на този модел Нисан (много здрави раздатка, скорости, мостове)

                          - ресорен е и ресорите вероятно ще са уморени (за смяна, а са скъпички)

                          Успех!

                          Коментар


                          • #14
                            Бил съм собственик на Диско 3.9 и мога да кажа, че от трите изброени най сериозната машина за това което ти трябва е именно тази. Пътува комфортно по асфалт и извън него и ако можеш да го караш в гората ще се измъкнеш почти от всякъде. мойто го карах/подържах извън Бг и не съм особено доволен от надежноста му - ел. проблеми главно с ниска стойност но дразнещи (беше бензиново) и ме е оставял 2 пъти. Фронтерата е скъпа и ...гадна, мизерна (опел), а самурайчето си е лагерна количка ама джапанска! за подобни пари като твоите търси или свястно дискавъри или някой реиндж. тук във варна се продаде скоро един 2.5д (тъмно син има го в мобилето) който съм виждал от близо за малко над 7хил в мн. добро оригинално състояние само без сп. помпа. в сф трябва да намериш нещо подобно с около 1000 надолу. ланд/реиндж е идеалната комбинация от комфорт, престиж, он/офф роуд възможности, цена и стойност на подръжка. освен това тези джипове са фетиш който винаги ще се намери на кого да продадеш = има заклети фенове
                            "..there is no substitute for cubic inches.."

                            Коментар


                            • #15
                              Yaro, Благодаря!
                              Изглежда стархотно, утре зарязвам всичко и отивам в пловдив. За сажаление е работен ден и едва ли някой ще може да дойде за помощ при огледа освен същия приятел с който ходих до бяла слатина, затова кажи моля какво да гледаме. Говорих със собственика, той каза че всичко му било перфектно. На снимките също изглежда доста запазен но знам ли?
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X