Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обиколка на софийските автокъщи (и мобиле.бг)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    някой може ли да ми каже какви са разликите м/у patrol и patrol GR освен дизайна на купето и окачването (ресори с/у пружини). На мен този дето не е ГР даже повече ми харесва ама знам ли.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от icerunner
      някой може ли да ми каже какви са разликите м/у patrol и patrol GR освен дизайна на купето и окачването (ресори с/у пружини). На мен този дето не е ГР даже повече ми харесва ама знам ли.
      То не е малко

      Коментар


      • #18
        Е, на Горубляне вече цяла България знае какво се продава... Хубава кола от Горубляне = късмет...
        За другите коли не мога да коментирам, тъй като нямам опит с тях, но една забележка във връзка с Диското, което описваш в първия пост - за тези коли се знае, че салона е изключително дуракоустойчив. Тоест, разсипания салон говори за нулева подръжка и яко тормоз на колата...


        ...сваляем пласмасов хардтоп, върху който 15 г. макар и в италия са си казали думата....
        Точно в Италия колите не могат да се похвалят с особени грижи...


        А аз знам че дискавърито е проектирано за дълъг път и лек офф, но като му разгледах окачването не виждам по какво отстъпва на класиците в жанра. Съвсем като истинско изглежда отдолу
        Дискавърито далеч не е най-екстремната offroad машина, но в никакъв случай не бих го определил като машина за лек офф... То зависи какво разбираш под това, де... Аз на моето все още му се удивлявам, а не съм почнал да го тормозя (главно поради липса на опит, де... )
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #19
          За италианците всички знаем, като написах "15 години макар и в италия" имах предвид климатичните, а не демогравски особености
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от icerunner
            някой може ли да ми каже какви са разликите м/у patrol и patrol GR освен дизайна на купето и окачването (ресори с/у пружини). На мен този дето не е ГР даже повече ми харесва ама знам ли.
            Не съм аз експерта по Патроли, но понеже никой не е писал, да кажа няколко думи:

            Мотор и скорости са едни и същи. Според руснаците - раздатката на Y260 е една от най-здравите ever.. Y260 (ресорния) е с LSD диференциал в задния мост, GR-a е с ръчен блокаж. Предавателните числа на Y260 са по-големи (плюс, според мен). Недостатък при Y260 са някои компоненти и части по-колата, които са не-японски, поради това, че тя е била предназначена за продажба в Европа. Това усложнява търсенето на определени части, особено ако се търсят по-евтини/ неоригинални - при арабите например. Докато за Y160 и GR при арабеските има доста неща, за Y260 има твърде малко.

            Гледайте за ръжди, как работи мотора, виско муфата (много важно) на перката (не трябва да се движи свободно), други странни звуци, бавни, двойното и т.н. Къде е сега kiki.t и той да каже няколко неща.

            Успех и пишете какво сте видяли/ решили!!

            Коментар


            • #21
              Не си губи времето в София, а направо пий вода от извора - иди в Дупница.
              А относно самурай и фронтера - просто нямат база за сравнение с дискавърито.
              Сузукито е ако ще го ползваш сам и то основно в планината, че е по-мъничко и лесно се провира през клонаците, но на пътя си е мъчение с него, а фронтерата е просто по-висока лека кола - основно за ползване по шосе. Дискавърито е един много разумен компромис. Аз лично съм влюбен в моето.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от chris_vicom
                а фронтерата е просто по-висока лека кола - основно за ползване по шосе.
                Ей такива изказвания най-ме кефят ! и точно по какви параметри те осени това твърдение? аман от разбирачи.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  фанатик - нищо лично.
                  Просто технически решения съобразно предназначението на автомобила.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от fanatic
                    Първоначално публикуван от chris_vicom
                    а фронтерата е просто по-висока лека кола - основно за ползване по шосе.
                    Ей такива изказвания най-ме кефят ! и точно по какви параметри те осени това твърдение? аман от разбирачи.
                    къде си тръгнал с тоя паркетник
                    трЕбваше да вземеш МеганОТ, та да се видиш във високопроходим автомобил - за 100К км един износен тампон на стабилизиращата щанга
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от chris_vicom
                      фанатик - нищо лично.
                      Просто технически решения съобразно предназначението на автомобила.
                      и то е? кажи нещо съществено за да защитиш това твърдение.

                      frontera = passport = rodeo

                      с разлики в моторите, но като шаси са почти еднакви..

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от chris_vicom
                        фанатик - нищо лично.
                        Просто технически решения съобразно предназначението на автомобила.
                        аз не произвеждам фронтера такаче не я защитавам на личностна основа, но като се каже "това е по-висок лек автомобил" трябва да се има нещо в предвид като например, имах карах 5 години не минава от никъде, закача по камъните, не е проходима защото еди какво си, чупи се много харчи много и т.н. Но някой в с. Трибич имал Опел Кадет който изгнил после има Опел Фронтера и тя не вървяла и казал бахти скапания опел и ти си се впечатлил, не е сериозно изказване. Аз мога да изтъкна много недостатъци за фронтерата но всичките са изпитани и подвърдени многократно, същото мога да направя и с плюсовете и. Така, че моля сподели. А ако нямаш подобни преки впечатления не се изказвай по този начин пред човек е пред дилема защото можеш да го подведеш в не правилната за него посока само защото притежаваш дискавъри.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от vroom
                          Първоначално публикуван от chris_vicom
                          фанатик - нищо лично.
                          Просто технически решения съобразно предназначението на автомобила.
                          и то е? кажи нещо съществено за да защитиш това твърдение.

                          frontera = passport = rodeo

                          с разлики в моторите, но като шаси са почти еднакви..
                          Ами например, че аз съм перманентно 4х4.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от chris_vicom
                            Първоначално публикуван от vroom
                            Първоначално публикуван от chris_vicom
                            фанатик - нищо лично.
                            Просто технически решения съобразно предназначението на автомобила.
                            и то е? кажи нещо съществено за да защитиш това твърдение.

                            frontera = passport = rodeo

                            с разлики в моторите, но като шаси са почти еднакви..
                            Ами например, че аз съм перманентно 4х4.
                            Колега, току що доказа че просто така си приказваш, че те повечето от сериозните 4х4 са парт тайм.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от chris_vicom
                              Ами например, че аз съм перманентно 4х4.
                              И това те прави по-подходящ за гората ли?!?

                              Да се сещаш колко много са леките коли, които са с "перманентно 4х4"?

                              То хубаво да викаш "Мойто гардже най-хубаво пее", ама хайде малко по-сериозно да подхождаш, когато се изхвърляш с безапелационни оценки за други возила, на които най-вероятно не си се и качвал!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                ...ето пак темата започна да се изкривява в безсмислен спор коя джипка е по-добра и кой повече разбира.... а човека пита за съвет и то за съвсем конкретни неща вие си поспорете за фронтерата и диското а той (най вероятно) ще се метне в патрола...междувременно. желая му успех!!!
                                "..there is no substitute for cubic inches.."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X