Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причукване при старт на ТЛК 120 (дюзи).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Причукване при старт на ТЛК 120 (дюзи).

    Здравейте,
    от няколко дни забелязах един много странен проблем на Круйзера.
    При стартиране (студен или топъл) се чува едно пречукване някъде отпред, след което ауспуха става като димка. Излиза много бял пушек, който се изчиства бързо.
    Интересното е, че това става САМО когато е бил паркиран на наклон напред (не съм пробвал с наклон назад) и е стоял минимум час, два.
    Тъй като нямам абсолютно никаква идея на какво се дължи, ще се ръдвам да чуя вашите мнения.
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 18:40.

  • #2
    До: Пречукване при старт на ТЛК 120

    Колега това наистина е странно, не ми се е случвало. Една диагностика няма да му е зле, да му видят дюзите да няма нещо запушено там. Провери и пиши от какво е за да знаем.
    Поздрави
    Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Коментар


    • #3
      До: Пречукване при старт на ТЛК 120

      Дюзите преди месец бяха идеални. Преди 3 дни го закачиха и 2ра дюза показа голямо отклонение. Сложих 2 добавки на половин резервоар - ProTech за дизел и го поюрках малко. Резултат имаше и то добър. Обаче ми е странно да е от дюзата, защото и друг път сме имали зацапване, но това не се е получавало. В момента колата е в сервиза паркирана под наклон и очаквам включване от тяхна страна. Когато излезе "присъдата" ще споделя

      П.П. Цените на дюзите са паднали драстично - вече е трицифрена сума.

      Коментар


      • #4
        До: Пречукване при старт на ТЛК 120

        От София предположиха, че под наклон някоя от дюзите изпуска гориво в цилиндъра. При старт изчуква дюзата. Събралото си гориво не може да изгори и се изпарява, от където идва белият пушек.

        Коментар


        • #5
          До: Пречукване при старт на ТЛК 120

          Скоро точил ли си водата от горивния филтър?
          Прикачени файлове
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            До: Причукване при старт на ТЛК 120

            Никога. Може ли малко разяснения по въпроса

            П.П. След като я оставих в сервиза спря да почуква...

            Коментар


            • #7
              До: Причукване при старт на ТЛК 120

              От горивния филтър излиза маркуч с пластмасово кранче. Върху самия филтър има бутон, с който се напомпва 5-6 пъти и в подходящ съд(желателно с маркуче от система за да не се оплискате) се източва известно количество течност, която е смес от нафта и вода с боклуци. Имате ли мануал? Сещам се, че там процедурата е описана. За това, че е спряла да почуква има стара мъдрост, която гласи,"никога не можеш да демонстрираш на сервизния техник, че нещото не работи..."
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                До: Причукване при старт на ТЛК 120

                Малко количество въздух в горивната система. Виждал съм го наживо при камионите.

                Коментар


                • #9
                  До: Причукване при старт на ТЛК 120

                  Промяна в горивния процес по отношение на нафтата се изразява в черен пушек със сажди.

                  Белия пушек идва от Масло, антифриз, вода.

                  При наклон малко масълце достига до цилиндрите и като запалиш то изгара заедно с горивото.

                  Това за филтъра е много важноооо. Източи си водата и утайката от дъното.

                  Така изпушва и от проблеми с направляващите на клапаните, и недай си боже от гарнитура на главата когато при студен блок на двигателя налягането в охладителната с-ма вкарва малко антифриз в цилиндъра. като загрее малко дупката се затваря от темп разширение.

                  Ама това са догатки .... нека майстерите да кажат.

                  До преди да си купя аз мойта проблеми нямаше, ся кво стана .. то не бе едно не бе друго... мани. Аз пък имам проблем с резевоара, май е спукан ... все го пълня все празен
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пречукване при старт на ТЛК 120

                    Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                    От София предположиха, че под наклон някоя от дюзите изпуска гориво в цилиндъра. При старт изчуква дюзата. Събралото си гориво не може да изгори и се изпарява, от където идва белият пушек.

                    Това според ме са глупости!!! не може горивото от дюзата да има некво отношение към наклона на колата. Това да не е лейка!!! Дюзата представлява спринцовка която си я натиснал с над 200 атмосвери и еднин пиезо клапан долу се отваря само ако протече импулс и само ако има налягане над определено ниво.
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • #11
                      До: Причукване при старт на ТЛК 120

                      Едната дюза работи доста зле. С голямо количество доавка в горивото се нормализира, но след сипване на "чист" дизел - пак старата песен. Даже по време на диагностиката, когато я изключиха, работата на двигателя почти не се промени. Така, че аз си мисля, че има някаква логика в това, което казват от София. Понеделник ще я подменят, ако не се лъжа. Ще пиша за развитието на случая

                      Коментар


                      • #12
                        До: Причукване при старт на ТЛК 120

                        Сменяй дюзата за да не я смениш комплект с двигателя. Свали картера и виж дали не ти е задръстен всмукателя на маслото от нагари. И всичко това го направи скоро!!
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Причукване при старт на ТЛК 120

                          Преди няколко хиляди км, всмукателят на маслото беше изчистен/сменен (не съм сигурен). Вчера смениха 2 дюзи и сега работи много по-меко, спокойно и тихо. Показаха ми старите и наистина са много зацапани, като се има предвид, че предният половин резервоар беше с 2 добавки и се предполага, че е поизчистил поне нещо.

                          П.П. Джамбазов - на паркинга на сервиза има един същият, на ~250к км с пръснато бутало.... и бог знае какво още.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Причукване при старт на ТЛК 120

                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            Никога. Може ли малко разяснения по въпроса

                            П.П. След като я оставих в сервиза спря да почуква...
                            Разгеле, по-добре късно...(виж снимката)
                            Прикачени файлове
                            LZ1AIV

                            Коментар


                            • #15
                              До: Причукване при старт на ТЛК 120




                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X