Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да спираме правилно-Mountain Bike

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да спираме правилно-MountAin Bike

    Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
    Спирачките V-brake са абсолютен компромис, поне по моите разбирания и експлоатация на MTB 2-3 години...
    Ха здрасти, г-н Тануцо
    Радвам се да Ви срещна, макар и виртуално
    Зарибих се да си купя моторче- 85cc, 2T... и се регистрирах и тук да почета какво се случва
    С удоволствие бих те потърсил на лично съобщение, но тъй като съм нов тук- това не е възможно все още
    Все пак- поздрави!
    [I][COLOR=Red][SIZE=1]xund[/SIZE][/COLOR][/I]

    Коментар


    • #32
      До: Как да спираме правилно-MountAin Bike

      МАН6 - добре дошъл.

      Само може да си полезен на форума и по конкретно на този подраздел! Пускай по някой "точен" пост, защото с твоя опит само можем да спечели форума и всякаквите многобройни "знайковци".

      Приятно писане и четене.

      По темата: С личните нападки, ако може по-спокойно.
      "Про", "мро", "гро" ..... не си ти човека, който ще квалифицира! Ако имаш нещо "лично..... на ЛС. Ама трябва още малко спамче да "надраскаш"!

      Коментар


      • #33
        До: Как да спираме правилно-MountAin Bike

        Първоначално публикуван от FreestyleR Преглед на мнение
        Няма да имаш такъв проблем при спускането с дисктови спирачки.V-brake отказват при мокро време или прегряват от продължително стискане, а диска няма почти никакво влияние от това.Той постоянно си спира и него бърка.
        Абе и диска прегрява .. но при повече натоварване ... мислете какво пишете,за да не пострада някой ..)
        Последно редактирано от братчеда; 12-10-09, 17:23.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #34
          До: Как да спираме правилно-Mountain Bike

          Вчера, неделя 11 октомври, реших да направя тест на моите спирачки ББ7 2009 модел 203 ротор пред 185 отзад. Мясотот беше Бузлуджа. Много приятно място. резултатът е: 1во спускане час и половина - не прегряха. 2ро спускане 2 часа и 10 мин. Доста добре се справиха спирачките много съм доволен. Просто невероятна спирачна сила във всеки момент. Едно момче което караше зад мен беше с В брейк спирачки. Мога да каша че са пълна отврат. Идеални са за леко крос кънтри. Следващата седмица ще пускаме връх Ботев. Ще пиша и за него как са се справили спирачките.




          Господин Цветанчо мога да ти кажа че може би се мислиш за много велик карач и голям майстор, но повярвай ми не е така. Недейте да си чешете езиците подигравайки се на по добрите от вас. Поздрави. Нищо лично...
          Последно редактирано от Пенко; 12-10-09, 20:04.
          Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
          [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

          Коментар


          • #35
            До: Как да спираме правилно-Mountain Bike

            Първоначално публикуван от Пенко Преглед на мнение
            Вчера, неделя 11 октомври, реших да направя тест на моите спирачки ББ7 2009 модел 203 ротор пред 185 отзад. Мясотот беше Бузлуджа. Много приятно място. резултатът е: 1во спускане час и половина - не прегряха. 2ро спускане 2 часа и 10 мин. Доста добре се справиха спирачките много съм доволен. Просто невероятна спирачна сила във всеки момент. Едно момче което караше зад мен беше с В брейк спирачки. Мога да каша че са пълна отврат. Идеални са за леко крос кънтри. Следващата седмица ще пускаме връх Ботев. Ще пиша и за него как са се справили спирачките.
            Хехе, случайно да минавахте през Деветте чучура ?
            Там е яко, доста гаден път но е кеф
            А под бузлодйа на масите ходихте ли.Там има един баир към 200 метра отжрат.Смятай с колело се таркулваш одма То на шейна ще вари, ама ходихте ли
            Пп:Защо несе обади
            [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
            [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

            Коментар


            • #36
              До: Как да спираме правилно-Mountain Bike

              По въпроса за прегряването - вече се продават двойни дискове.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #37
                От: До: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                Не се редуват спирачките при спускане за да не прегреят.Това е мечта.Трябва да се спира рязко на места и пак газ надолу и пак рязко.Двете се припомпват и не е желателно да се прехвърля цялата тежест само на едната спирачка.
                Последно редактирано от братчеда; 14-06-10, 14:23.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Как да спираме правилно-MountAin Bike

                  Хора-понеже виждам,че разбирате,бих искал ако може да ми отговорите на няколко въпроса.Та единия въпрос е-когато скачам с колелото винаги първо изнасям тежеста напред и после назад (колелото ми е cross nomad с full окачване) та чудех се дали това е правилно? А другия въпрос е свързан директно с колелото.Та понеже съм от "кротките" колоездачи задната ми ос се изкриви и бих искал ако може някой от вас да ми препоръча някоя МНОГО здрава. А сега по темата-аз лично съм много по-доволен от V-bike спирачките за разлика от дисковите защото при дисковите има едно много гадно скърцане по време на спиране а и са скъпи за поддръжка.
                  Последно редактирано от братчеда; 17-10-12, 20:28. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                    Смени си ЦЯЛОТО колело, ако ще скачаш. И не пиши глупости като тия за V-брейка.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Смени си ЦЯЛОТО колело, ако ще скачаш. И не пиши глупости като тия за V-брейка.
                      +1. На подобен клас велосипеди "дисковите" спирачки за пълна пунта, та разбираемо е, че хвалиш V-брейка.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                        Задната спирачка ми е натегната на макс,а предната я регулирам да държи здраво ,но да преплъзва леко при голямо усилие, за да не блокира и прехвърля,спускам стръмни наклони по пръст на двете спирачки без да се притеснявам от кълбо и завличане на предно колело ,не съм имал проблеми,а и колелото ми не е някаква класика!Трябва да кача някоя снимка на трасетата!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                          Това е интересен личен подход, но реалните МТБ-карачи спират основно с предна спирачка (60-80% от спирачното усилие), задната е по-скоро спомагателна, и никой не си разхлабва спирачката за да "приплъзва". "Човка"(падането през кормилото при небалансирано спиране) се избягва с изнасяне на тялото назад, т.е. при спиране се изпъват краката/натискат се педалите/ и ръцете и се посяда зад седалката, а и трябва да знаеш кога(на прав и чист участък) и колко да ползваш спирачката. Това го пиша, за да се избегнат обърквания като горното. В мрежата има доста видео и обяснения по темата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                            Което ме подсеща, че при катерене и при спускане се следва да се променя височината на седалката. При катерене - висока, при спускане - ниска. За ХС става дума.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                              В мрежата има със сигурност и на клипове,да те емне обаче30, 40 градусово спускане ,па ти си спирай с натегната предна спирачка по некой сипей,а аз по такива трасета си спускам спокойно по моя начин ,дори да откаже задната, предната си държи ,но колкото трябва ,без да те прецака,това с изнасянето на баланса с тяло назад зад седалка е спомагателна практика , разбира се нужна!Ще кача снимки на трасетата дето си карам,както писах скоро!Не оспорвам никой начин,в тези неща всеки си е индивидуалист ,тук няма шаблони,затова е екстремно!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да спираме правилно-Mountain Bike

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                В мрежата има със сигурност и на клипове,да те емне обаче30, 40 градусово спускане ,па ти си спирай с натегната предна спирачка по некой сипей,а аз по такива трасета си спускам спокойно по моя начин ,дори да откаже задната, предната си държи ,но колкото трябва ,без да те прецака,това с изнасянето на баланса с тяло назад зад седалка е спомагателна практика , разбира се нужна!Ще кача снимки на трасетата дето си карам,както писах скоро!Не оспорвам никой начин,в тези неща всеки си е индивидуалист ,тук няма шаблони,затова е екстремно!
                                Вместо снимки на трасета, дай направо видео да видим нещата в действие. Предполагам, че наричаме МТБ-каране/спиране доста различни неща, но кой знае. Теоритично е възможно да пуснеш почти всичко и с карбонова шосейка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X