Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за спирачна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за спирачна помпа

    Колеги гледам в Ebay спирачни помпи на Brembo :"BREMBO RADIAL MASTER CYLINDER 19x20 19*20" и не мога да разбера какво означава това 19x20 ..Забелязал съм че има и по-малки числа (18x20) та може ли някой който е в час с тия означения да ме светне какво означават .. да не би да е диаметър и ход на буталото.

  • #2
    До: Въпрос за спирачна помпа

    Първоначално публикуван от rasho10 Преглед на мнение
    Колеги гледам в Ebay спирачни помпи на Brembo :"BREMBO RADIAL MASTER CYLINDER 19x20 19*20" и не мога да разбера какво означава това 19x20 ..Забелязал съм че има и по-малки числа (18x20) та може ли някой който е в час с тия означения да ме светне какво означават .. да не би да е диаметър и ход на буталото.
    Привет,
    19Х20 - 19мм е размера (ф-то) на буталото, което се движи в помпата и създава налягането на течността. Този тип помпи се ползват в SM и шасетата, и имат много добра работа.
    Нещо темата не е много на място, ама карай.
    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за спирачна помпа

      Да, това са размери... 19Х20 е помпа с много голям дебит на буталото и се използва при големите шосейни мотори с по два 4 или 6 бутални апарати. За супермото е по удачно 16х18 поради факта, че са с един апарат. Когато сложиш помпа 19Х20 на един апарат няма никакъв ход на лоста на спирачката, но за сметка на това ти трябва огромно усилие. Обратното, когато се използва помпа с малък дебит имаме "мек" лост с голям ход. Извода е, че помпата трябва да е съобразена с апарата .... с други думи 19х20 няма никакъв шанс на кросов или ендуро мотор Предимството на радиалната помпа е по добрия контрол и чуствителност на спирачното усилие.
      motobattalion

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X