Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    Искам клип да гледам после
    YAMAHA WR450F

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      С тая моторетка дето я готви, ще се качва на бързи и само на задно
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Ще почака.....

        Какво стана с това чакане то минаха 7 месеца
        YAMAHA WR450F

        Коментар


        • От: До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
          Какво стана с това чакане то минаха 7 месеца

          Гегата се движи. На събора се возИх. Само дето автоматичните скорости не стават. Вальо да каже до къде го е докарал с ръчката.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Големите наклони - снимки и цифри

            Мерим си капата с автоматика. Вече се разбра, че може и право нагоре да тръгва от място.
            Имам още проби да правя. Не съм се отказал тотално. Ще пробвам всички възможности.
            Това
            42°22'12.95"N
            24°47'16.61"E
            ще е тест.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: Големите наклони - снимки и цифри

              Преди време един колега който също много знаеше по въпрос на наклоните в градуси остана разочарован като разбра че мери нещо но няма нищо об
              що с истината.
              По въпрос с трите гуми повечето хора тук са го изпитвали много пъти и на места е и много опастно за което някой отричат.Като не е опастно да дойде да се пусне и както казва по-добре да натисне спирачка да не се случи :http://vbox7.com/play:b996dda5
              Ето това става като натиснес спирачка на такова място.
              На първата страница има снимки качени от Алекс Марков.
              На въпросното място минаха всякакви машини по различни начини на оправление.Като имаше сигорни и щури.Митко Фулдата примерно влезна и за секунда две джипа беше само на предните си колела.Това опасно ли?Или пак не е от опасните.
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Мерим си капата с автоматика. Вече се разбра, че може и право нагоре да тръгва от място.
                Имам още проби да правя. Не съм се отказал тотално. Ще пробвам всички възможности.
                Това
                42°22'12.95"N
                24°47'16.61"E
                ще е тест.
                Само загатвам за терена

                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • От: Големите наклони - снимки и цифри

                  Добра илюстрация какво може да стане, когато при спускане, вместо педала на газта се натисне спирачката ...



                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Големите наклони - снимки и цифри

                    Е,че колко му трябва на едно Джимни да се обърне,а и това май е повдигано.Ето и колко държи горе долу Лада Нива с окачване +3.5см. и стандартни джанти и гуми.На първите снимки колата е почти на границата на възможностите:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Е, че колко му трябва на едно Джимни да се обърне,а и това май е повдигано.Ето и колко държи горе долу Лада Нива с окачване +3.5см. и стандартни джанти и гуми.На първите снимки колата е почти на границата на възможностите:
                      Не разбрах какво общо има с темата (става дума за наклони) полегнала в коловози Нива? Иначе на същото място спокойно можеше да се изтъркалят и Тойота, и Г-класа, само че колегите не се уплашиха и не направиха грешката да пуснат газта.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Не разбрах какво общо има с темата (става дума за наклони) полегнала в коловози Нива? Иначе на същото място спокойно можеше да се изтъркалят и Тойота, и Г-класа, само че колегите не се уплашиха и не направиха грешката да пуснат газта.
                        Най-вече първите две снимки имам напредвид-те не са в коловоз,а на реален сериозен-/поне за моята кола де/ страничен наклон.За останалите си прав.

                        Коментар


                        • От: Големите наклони - снимки и цифри

                          Някой с инклинометър в джипа дали е обърнал внимание колко точно е наклона в последните 10-15 метра на бистришкия баир (знаете кой). Аз още преди няколко години се опитах да го кача с доста износени гуми и не успях. Последно го качих пролетта, беше леко разкаляно, но нямаше никакъв проблем. После прочетох тази така обсъждана тема за X6-тицата - оказа се, че и други хора ги вълнува въпросното място. Днес нещо не ми беше ден - за малко да се катурна точно там - накрая забуксувах и застанах на 90 градуса. Та ми е интересно, точно на колко градуса съм бил от критичните по книга (някъде около 40 бяха май). Според мен един наклон може да бъде екстремен и почти напълно безпроблемен в зависимост от условията. Днес почвата ми се стори изключително суха и твърда, хвърчаха пясък и камъни, а задкормилното (аз) нещо не си беше доспало и никак, ама никак не раздаваше газ в най-важните моменти. Та така за наклоните - много ми е любопитно и намен за цифрите, но те самите не значат нищо преди да ти се изправят косите като се разлюлееш и знаеш, че надолу имаш 200 метра да се търкаляш.

                          П.П. Май някой по-назад е писал, че е мерил - 33 градуса или нещо такова... Ама който не чете внимателно така става.
                          Последно редактирано от axlastro; 28-08-11, 17:16.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Някой с инклинометър в джипа дали е обърнал внимание колко точно е наклона.......
                            Имах подобна смехория в Паджерото, сега имам в смачканата Навара.
                            Вярвай ми, когато е наистина напечено това е последното нещо което се сещаш да погледнеш.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Големите наклони - снимки и цифри

                              Вярвам ти... Днес добре, че беше навигаторката да ме предупреди, защото от дясно нямаше как да видя какво става. После като спря да се клати колата само навих волана надолу, за да не стане още по зле и изобщо не съм си помислял да меря. Затова винаги с едно на ум - и 30 градуса си е опасно, а тия цифри дето ги дават производителите май са само за вярващите
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Някой с инклинометър в джипа дали е обърнал внимание колко точно е наклона в последните 10-15 метра на бистришкия баир (знаете кой). Аз още преди няколко години се опитах да го кача с доста износени гуми и не успях. Последно го качих пролетта, беше леко разкаляно, но нямаше никакъв проблем. После прочетох тази така обсъждана тема за X6-тицата - оказа се, че и други хора ги вълнува въпросното място. Днес нещо не ми беше ден - за малко да се катурна точно там - накрая забуксувах и застанах на 90 градуса. Та ми е интересно, точно на колко градуса съм бил от критичните по книга (някъде около 40 бяха май). Според мен един наклон може да бъде екстремен и почти напълно безпроблемен в зависимост от условията. Днес почвата ми се стори изключително суха и твърда, хвърчаха пясък и камъни, а задкормилното (аз) нещо не си беше доспало и никак, ама никак не раздаваше газ в най-важните моменти. Та така за наклоните - много ми е любопитно и намен за цифрите, но те самите не значат нищо преди да ти се изправят косите като се разлюлееш и знаеш, че надолу имаш 200 метра да се търкаляш.

                                П.П. Май някой по-назад е писал, че е мерил - 33 градуса или нещо такова... Ама който не чете внимателно така става.
                                Щом си оцелял без търкаляне си бил до 34 градуса (странично положение на колата и ако е НИВА).
                                Това е сериозно предизвикателство и голяма опасност .......критичен страничен наклон.
                                Браво , че всичко се е разминало!
                                Та за наклона - измери го не когато си на него ( в критична ситуация) , а когато си горе или долу в безопасност.
                                Ако си по безразсъден и опитен ще знаеш до какъв наклон може да се бъзикаш с измерване на самия наклон.
                                Това става точно с измерване на опасните наклони и подреждането им в твоята глава. Такава си мислех, че ще бъде и темата , но се оказа, че хората предпочитат да изкачват наклони без информация колко са големи.
                                Успех и следващия път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X