Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Абе гледам човека продава и части някви.
    Давземе всеки да му заръчаняква част с фалшиво име и адрес .. .да се поохари малко за доставки
    Демек да станем като него?

    Коментар


    • #32
      От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

      Като съвет от мен - проверката е висша форма на доверие! Официалните сервизи в по-голямата си част са ала Горублянци - за справка така взехме кола от диагностика в ИНД Комерс Хюндай:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170328_174015 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5751872
      Всичко беше в нафта, течеше навсякъде (за почвече инфо 2 теми по-долу).

      Как да си избера джип/кола/мотор/трактор и тн?

      1. Google - КрАЗ-6322 мнения
      2. Сайт за авточасти - цени и наличности - да няма после возило за 5000лв. и демпферен маховик и той за 5000лв.
      3. Сайт за продажба на автомобили, аз почвам с регистрирани за да мога да ги тествам и да не се занимавам с КАТ и канали.
      4. Намирам другарче собственик на КрАЗ-6322 за да каже как е спрямо неговия.
      5. Отиваме и се почва
      - общ оглед дали ме грабва и какво е вътрешното ми усещане;
      - колата кара ли се поддържана ли е, гумите са стари на камък от 90 и някоя или си е вземал читави гуми;
      - има ли някаква сервизна история или се кара до счупване;
      - оглед за удари и ръжда;
      - оглед дали е пребоядсвана набързо колата- т.е. следи от спрей където не трява да има;
      - как изглежда интериора;
      - пушено ли е;
      - мит ли е двигателя, следи от течове на масло ;
      - вдига се капачката на антифриза и се гледа за мармалад - т.е. дали е мешало масло и антифриз и въобще сменян ли е някога;
      - вдига се капачката на маслото и се гледа за грозен нагар и гресоподобни;
      - пръчката на маслото, колко е и сменяно ли е след лятото на 95та ;
      - палене, като се постарая да съм на мястото без предупреждение или по-рано от уговорката;
      - слушам за странни шумове, тествам всички копчета, ръчки, климатик, касетофон, ключалки и тн;
      - пробно кръгче по какъвто има терен (по възможност и с малко дупки, та да чуем как е окачването)
      - при майстора на подемника и компютърна диагностика;

      Ако всичко гореспоменато е ок и ми е харесало как се чувствам в колата, правя бърз пазарлък и отиваме към нотариуса.

      Лафчета от търговци:

      Тя колата е карана от баба германка само до магазина... ей гледай даже си е забравила бастуна в багажника...
      Защо лампата на еърбега е омазана с черен лак? - Ми така си беше, не съм го видял...
      "Уникално няма никаква ръжда!" - гледам аз пдкалника и се чудя с една или с две ръже мога да бръкна...
      "Оригинална боя, не е пребоядисван!" - гледам аз по всяка гума тъничка лента спрей, а отдолу всичко напръскано с черен боди спрей -кабели, пластмаси, носачи и тн..
      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

      Коментар


      • #33
        От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

        Само да допълня за пробното кръгче, че също така е хубаво да се направи и по неравности, тъй като тогава също могат да се появят шумове, които да подскажат за даден евентуален проблем.

        Коментар


        • #34
          От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

          70 % от продаващите коли по сайтовете са селяндурски тарикати.Един месец и кусур,по миналата година обикалях по такива обяви от Мобилето ,но не сайта е виновен ,а манталитета .Питам по телефона, дали колата има ремонти по мотора , освен стандартно обслужване ,има ли течове и разни подобни ,купе състояние ,ръжди и всичко на приказки е супер,докато не отида на място и се почва с циганиите.На един от Банкя ,даже му казах кво да прави преди да кара колата на оглед за продаване,ако иска да я продаде със спукана глава ,след гъзоръка сменя на гарнитура на главата.Цирк .И накрая попаднах пак в сайта на свестни стопани и най -вече честни и по телефона и на живо,чиста сделка, перфектна.Без космическа цена ,без суперлативи попаднах на почти заводски вид машинка за дъщерята,на километри ,но в перфектно състояние.Та от 100%обяви ,20-30% си струват вниманието.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

            Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
            Ако всичко гореспоменато е ок
            Дали ще струва 5 000?!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

              Това с 5000лв. е просто примерно за някое возило и съответния съединител, не вярвам да го има този Краз на такава цена.
              Иначе и моето търсене отне около 2 месеца. Първата оферта пропадна заради "експертие" в Хюндай сервиз и собственика даде колата на негов познат. След това, както каза faster, се наслушах на тъпотии по телефона и нагледах на такива на живо. Най-накрая попаднах на моето СантаФе, което се оказа на съсед
              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

              Коментар


              • #37
                От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

                Здравейте, да освежа темата с напомняне и случка. Тъкмо спазарих моето хюндайче и разбрах, че са се опитали да излъжат дамата която ще го вземе. Казали и СантаФе-то е 4х4, а е само с предно!
                Попадам на няколко обяви с ролбари и тн., на вид 4х4, а всещност не е. Не забравяйте, да легнете до/под колата и да погледнете какво вземате, често еуфорията от слънчева лъскава италианка ни кара да забрававим основни неща. Има много марки имодели които се предлагат във варианти 2WD и 4WD.

                Успех на всички и се пазете!
                Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                Коментар


                • #38
                  От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

                  Пресен случай от преди два дни.Колеги купуват джип Шевролет някакъв уж 4х4
                  качили го на платформата и видели,че няма заден кардан.Добре,че не са го платили.
                  Отваряй те си очите!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X