Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 36 от 36

Тема: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

Място
    София
    Публикации
    364
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Внимание-мошеник!

Аз така ходих за едно диско до Велинград. На снимките беше само от лявата страна. Чак като го видях отблизо разбрах защо. До документи на стигнах ама разходихме се, подишахме чист въздух ...
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    562
    Точки (при гласуване)
    2

Докато има такива хора,няма оправия.Не знам на какво се надява със селския си тарикатлък.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber

Място
    Шумен
    Публикации
    144
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на silverfox Преглед на публикациите
    ... Лошо е да разкарваш хората стотици километри за нищо. ...
    И аз така се бях разходил до София за една перфектна кола, на която снимките май бяха от деня на закупуването и. Имаше бая ръждички, които не се виждаха, а и салона изглеждаше доста по-различно.
    current - '02 Audi A4 Avant V6 3.0 petrol 6sp MT Quattro
    ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 petrol 5sp MT Symmetrical AWD

Публикации
    348
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Пламен С Преглед на публикациите
    Докато има такива хора,няма оправия.Не знам на какво се надява със селския си тарикатлък.
    И аз това се чудя!
    И най-много да се надява купувача да дойде подведен от ниската цена и да се съгласи да плати пазарната, след като я е видял. И още се надява да му търпи някой номерата... Ама тея хора с МЛа, май са въвели нови правила в играта.

Място
    София
    Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на komuso Преглед на публикациите
    Не намерих подобна тема и за това се извинявам,че точно тук ще напиша за един измамник.Преди седмица забелязах една доста примамлива обява за продажба на Honda HR-V.А именно тази http://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?...71375893112027 същата я има и в карс.бг и в мобиле.бг.В понеделник се обадих на въпросният господин и основно го разпитах за колата,като поне 3 пъти питах това ли е цената-2 666 лв.Отговорът беше-Да това е,ела ще се договорим.Придупредих го,че живея на 400 км от Димитровград и ако това е някаква мушингия по-добре да не бия този път.Той ме увери,че всичко е читаво.Освен въпросната Хонда,господинът продава също така една Астра-2007,Мазда 6 също 2007,Крайслер 300 и Рекстън също на цени 2 пъти под пазарните.Днес имах ходене в Стара Загора на агроизложението и реших да мина през Димитровград и да видя и евентуално за купя въпросната Хонда.И тук почнаха тъпите селски номера-първо господина от вчера не си беше изключил мобилният,най-накрая се свързах с него и още веднъж го питах-всичко читаво ли е да тръгвам ли,и след като получих утвърдителен отговор тръгнах от Ст.Загора.Пристигнах в Димитровград видях ХРВ-то хареса ми и пак го питах за цена-и тук изненада-беше ми обявена цена от 5000 лева,на въпроса а защо е обявена 2666 ми бе отговорено че това била цена в евро.Тъй като колата ми хареса реших да се попазаря и смъкнах на 4500.И тук нова греда-оказва се,че ги няма документите на колата-ще пристигнат от Италия до 2-3 дни ми беше отговорена.Това окончателно ме убеди,че въпросният господин е измамник,долен мошеник и нагъл джамбазин.Така,че колеги ако видите негова обява за продажба-не му вярвайте.
    Това не е ли същият "търговец" http://divaauto.mobile.bg/ http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=fqlov3 http://photo-forum.net/forum/read.ph...5023&t=1904861 Добре, че я има тая тема
    Facebook група на собствениците на Hyundai Terracan в България https://www.facebook.com/groups/TerracanBulgaria/

New hope е офлайн
    Христо
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Хасково-Димитровград
    Публикации
    2,500
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на bojurishte Преглед на публикациите
    Това не е ли същият "търговец" http://divaauto.mobile.bg/ http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=fqlov3 http://photo-forum.net/forum/read.ph...5023&t=1904861 Добре, че я има тая тема
    Същия е !
    Subaru Legacy
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Toyota Land Cruiser RJ70
    Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

Място
    Русе
    Публикации
    2,366
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Внимание измамници-Прочети, преди да дадеш парите!

Абе гледам човека продава и части някви.
    Давземе всеки да му заръчаняква част с фалшиво име и адрес .. .да се поохари малко за доставки
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Публикации
    48
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    Давземе всеки да му заръчаняква част с фалшиво име и адрес .. .да се поохари малко за доставки
    Е браво!Нямам думи направо...

Публикации
    554
    Точки (при гласуване)
    11

Той понеже като е тарикат няма да иска доставката клиента да си я плати...

Място
    Варна
    Публикации
    834
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на DaGa Преглед на публикациите
    Той понеже като е тарикат няма да иска доставката клиента да си я плати...
    Фалшиво име и адрес!

Място
    София
    Публикации
    1,876
    Точки (при гласуване)
    13

Демек да станем като него?

Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    9

Като съвет от мен - проверката е висша форма на доверие! Официалните сервизи в по-голямата си част са ала Горублянци - за справка така взехме кола от диагностика в ИНД Комерс Хюндай:
    Име:  IMG_20170328_174015 (1).jpg
Прегледи: 330
Размер:  64.1 Кб
    Всичко беше в нафта, течеше навсякъде (за почвече инфо 2 теми по-долу).

Как да си избера джип/кола/мотор/трактор и тн?

1. Google - КрАЗ-6322 мнения
    2. Сайт за авточасти - цени и наличности - да няма после возило за 5000лв. и демпферен маховик и той за 5000лв.
    3. Сайт за продажба на автомобили, аз почвам с регистрирани за да мога да ги тествам и да не се занимавам с КАТ и канали.
    4. Намирам другарче собственик на КрАЗ-6322 за да каже как е спрямо неговия.
    5. Отиваме и се почва
    - общ оглед дали ме грабва и какво е вътрешното ми усещане;
    - колата кара ли се поддържана ли е, гумите са стари на камък от 90 и някоя или си е вземал читави гуми;
    - има ли някаква сервизна история или се кара до счупване;
    - оглед за удари и ръжда;
    - оглед дали е пребоядсвана набързо колата- т.е. следи от спрей където не трява да има;
    - как изглежда интериора;
    - пушено ли е;
    - мит ли е двигателя, следи от течове на масло ;
    - вдига се капачката на антифриза и се гледа за мармалад - т.е. дали е мешало масло и антифриз и въобще сменян ли е някога;
    - вдига се капачката на маслото и се гледа за грозен нагар и гресоподобни;
    - пръчката на маслото, колко е и сменяно ли е след лятото на 95та ;
    - палене, като се постарая да съм на мястото без предупреждение или по-рано от уговорката;
    - слушам за странни шумове, тествам всички копчета, ръчки, климатик, касетофон, ключалки и тн;
    - пробно кръгче по какъвто има терен (по възможност и с малко дупки, та да чуем как е окачването)
    - при майстора на подемника и компютърна диагностика;

Ако всичко гореспоменато е ок и ми е харесало как се чувствам в колата, правя бърз пазарлък и отиваме към нотариуса.

Лафчета от търговци:

Тя колата е карана от баба германка само до магазина... ей гледай даже си е забравила бастуна в багажника...
    Защо лампата на еърбега е омазана с черен лак? - Ми така си беше, не съм го видял...
    "Уникално няма никаква ръжда!" - гледам аз пдкалника и се чудя с една или с две ръже мога да бръкна...
    "Оригинална боя, не е пребоядисван!" - гледам аз по всяка гума тъничка лента спрей, а отдолу всичко напръскано с черен боди спрей -кабели, пластмаси, носачи и тн..
    Hyundai SantaFe 2.0 crdi 113hp 2002

Място
    Варна
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    8

Само да допълня за пробното кръгче, че също така е хубаво да се направи и по неравности, тъй като тогава също могат да се появят шумове, които да подскажат за даден евентуален проблем.
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0878/88-25-58

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

70 % от продаващите коли по сайтовете са селяндурски тарикати.Един месец и кусур,по миналата година обикалях по такива обяви от Мобилето ,но не сайта е виновен ,а манталитета .Питам по телефона, дали колата има ремонти по мотора , освен стандартно обслужване ,има ли течове и разни подобни ,купе състояние ,ръжди и всичко на приказки е супер,докато не отида на място и се почва с циганиите.На един от Банкя ,даже му казах кво да прави преди да кара колата на оглед за продаване,ако иска да я продаде със спукана глава ,след гъзоръка сменя на гарнитура на главата.Цирк .И накрая попаднах пак в сайта на свестни стопани и най -вече честни и по телефона и на живо,чиста сделка, перфектна.Без космическа цена ,без суперлативи попаднах на почти заводски вид машинка за дъщерята,на километри ,но в перфектно състояние.Та от 100%обяви ,20-30% си струват вниманието.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    5,999
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на mecho_gruh Преглед на публикациите
    Ако всичко гореспоменато е ок
    Дали ще струва 5 000?!
    Сериозността превръща човека в камък.
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    9

Това с 5000лв. е просто примерно за някое возило и съответния съединител, не вярвам да го има този Краз на такава цена.
    Иначе и моето търсене отне около 2 месеца. Първата оферта пропадна заради "експертие" в Хюндай сервиз и собственика даде колата на негов познат. След това, както каза faster, се наслушах на тъпотии по телефона и нагледах на такива на живо. Най-накрая попаднах на моето СантаФе, което се оказа на съсед
    Hyundai SantaFe 2.0 crdi 113hp 2002

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Внимание измамници!
    От Тедо /LJ73/ във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 860
    Последно мнение: Вчера, 00:16
  2. Внимание-измамници!
    От Peppy във форум Архив
    Отговори: 94
    Последно мнение: 11-11-10, 09:04
  3. ВАЖНО - Заглавия на темите - прочети и помисли !!!
    От Goblin във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 22-07-08, 20:04
  4. Избор на мотор ( прочети преди да критикуваш ) :)
    От Пенко във форум Избор на мотор
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-05-08, 07:28
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 26-01-08, 23:45

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •