Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руски гуми за западни джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руски гуми за западни джипове

    От всичко писано из този готин сайт, опрях до избор на гуми. Сложна работа.
    Реших да питам нещо.
    Кое е по добро: Руска и нова или Западен регенерат? Цените са почети еднакви, по скъп е регенерата. При положение, че на "братята" по често им се налага да карат в снежни и трудни условия от западняците и смятам, че нуждата ги е понаучила да правят що годе качествени неща.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    До: Руски гуми за западни джипове

    Сега приготвяме боба за да разберем за какъв регенерат говориш и за кой модел руски гуми. Също така ще познаем и на какъв джип ще ги караш и какво искаш от тях - да са сигурни на асфалта, да са предимно за тежки терени.
    Настрана от шегата - информацията която си дал не е достатъчна за да ти бъде направена каквато и да е препоръка.

    Коментар


    • #3
      До: Руски гуми за западни джипове

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      От всичко писано из този готин сайт, опрях до избор на гуми. Сложна работа.
      Реших да питам нещо.
      Кое е по добро: Руска и нова или Западен регенерат? Цените са почети еднакви, по скъп е регенерата. При положение, че на "братята" по често им се налага да карат в снежни и трудни условия от западняците и смятам, че нуждата ги е понаучила да правят що годе качествени неща.
      Не съм съгласен,че руснака има повече сняг от много други народи.Вярвам че руската техника е добра само ако е произведена във военен завод.Трето ,кажи ни моля те между какъв модел и размер руска гума и "западен "регенерат си се спрял,за да споделят колеги ,които са ги ползвали.Че те регенерат но за какво ползване...разликата е голяма.Същото е и при руските гуми.За какво ще ги използваш?С каква скорост се движиш по асвалт? и разни други въпроси имам,но нали питаш ти,не аз ;-)))
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Руски гуми за западни джипове

        А руснаците имат разни гуми. Някои са хубави, някои не. На различните места - също различно. После тръгва песента правилните за мястото ли са, после имаш ли компресор, после как можеш да караш и можеш ли изобщо ...
        Регенерата си е регенерат. Не искам да съм досаден, обаче праните и кърпени презервативи, според слуховете се различавали от новите по неуловимата в първите дни бременност. А закъсването си е закъсване.

        Коментар


        • #5
          До: Руски гуми за западни джипове

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          От всичко писано из този готин сайт, опрях до избор на гуми. Сложна работа.
          Реших да питам нещо.
          Кое е по добро: Руска и нова или Западен регенерат? Цените са почети еднакви, по скъп е регенерата. При положение, че на "братята" по често им се налага да карат в снежни и трудни условия от западняците и смятам, че нуждата ги е понаучила да правят що годе качествени неща.
          На така зададения въпрос не може да се отговори еднозначно.
          Основното уточнение е - при какви условия ще се експлоатират гумите. Защото повечето т.нар. "западни регенерати" (така популярни във форума), са предназначени за употреба в кални условия, но не при минусови температури.
          Както е дискутирано и в други теми, "калните" гуми са доста опасни през зимата.
          В по-голямата си част, руските гуми са или от т.нар. "всесезонни" или са "зимни". Особеностите на вторите са, че са по-тежки от "западните", малко по-трудно се балансират и използвани през лятото например, се износват доста бързо.
          Така че, основната разлика между двата типа гуми е в смесите, които се използват за тяхното производство, респ. в техните физико-химически свойства.

          И един оф-топик в края на мнението: винаги съм твърдял, че за да ти е удобно и приятно при ходене, през зимата трябва да си с топлоизолирани и с хубава подметка обувки, през лятото - с добре проветрени сандали, а когато газиш вода и кал - с ботуши. Универсални обувки - няма. (imho) Аналогично е и с автомобилните гуми.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            До: Руски гуми за западни джипове

            Колегата изпитва неудобство да зададе въпроса по правилния начин, както и много други от нас. Има всякакви руски гуми: -и летни и зимни и всезезонни и това го пише на самата гума. За последните не съм се объркал, пише си го. Та отговора ми е следния: Ако опира до цени слагай руски според сезона. При всички случаи ще са по-добри от регенерата, при това и по-евтини.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #7
              До: Руски гуми за западни джипове

              Така.
              Имам Паджеро 2. Купих го пролетта, до тогава имах Нива и беше лесно, слагаш оргиналните за Нива и само напред. Джипа го ползвам за лов и риболов. Имам два комплекта джанти. Едните са тенекиени-6, а другите алуминиеви-7, все оргинални за Паджеро. От 20г. съм ловец и джипа го ползвам като средство за лов. Няма жалене в нито едно отношение. Реших на тенекиените джанти да сложа гуми за ловния сезон/15.08. - 31.12./ Нещо хем да е здраво хем да държи в кал и сняг. Понякога ми се налага и направо през гората да минавам. СНивата която имах не съм срещал проблем за това, а и до 80см. сняг ги гази. За да отида на лов карам по утъпкан сняг или мокър асфалт. Относно за карането. Задна почети не включвам освен при паркиране. Сега за гумите регенерата е "Сахара" Испански с шарка като кобрата. 215/80/15-цена 155лв. Руските съм се спрял на два модела: "Кама И - 502" 225/85 R15C и "Сибур Я-409" 215/90R15. Цената на Кама е около 100лв., а на Сибур ще ми я кажат другата седмица.
              А сега да ва вида.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                До: Руски гуми за западни джипове

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Така.
                Имам Паджеро 2. Купих го пролетта, до тогава имах Нива и беше лесно, слагаш оргиналните за Нива и само напред...

                Понякога ми се налага и направо през гората да минавам. СНивата която имах не съм срещал проблем за това, а и до 80см. сняг ги гази...

                А сега да ва вида.
                Щом ще се надлъгваме, ходи си на лов с АТ-тата на Паджерото тогава.

                Коментар


                • #9
                  До: Руски гуми за западни джипове

                  Колега Дочев, вместо да си приказваме общи приказки тук, нямаше да е лошо да направиш преглед на подфорума за гуми и джанти, където има доста информация. Същото се отнася и за този, с информация за Мицубиши Паджеро.
                  Ето набързо няколко резултата.

                  я-409

                  Гуми Я-409 - актуална информация

                  Я-409 vs Я-192

                  Кой с какви гуми кара зимата ??

                  Mud terrain T/A на асвалт?

                  кални гуми и слаба проходимост в сняг

                  Широки гуми на тесни джанти-рискове?

                  Съвет за избор на гуми???

                  Оригинален размер на гуми Пажеро II 2.5TDi

                  Maксимален размер гуми за Pajero 1995

                  Какви гуми "най-голям размер"

                  Както се казва - изводите може да си направиш сам, след като прочетеш написаното по въпроса. Пожелавам ти успех в избора.
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • #10
                    До: Руски гуми за западни джипове

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    А руснаците имат разни гуми. Някои са хубави, някои не. На различните места - също различно. После тръгва песента правилните за мястото ли са, после имаш ли компресор, после как можеш да караш и можеш ли изобщо ...
                    Регенерата си е регенерат. Не искам да съм досаден, обаче праните и кърпени презервативи, според слуховете се различавали от новите по неуловимата в първите дни бременност. А закъсването си е закъсване.
                    Регенерат не означава от стара гума да се постави нов грайфер.На чисто нова(японска)примерно основа,абсолютно качествена,друг завод (италянски) отново например поставя нов грайфер.Това не е регенерата,който в ж.к."Младост" правят старите галоши на "нови" и собствениците на соц. камиони са щастливи и с "нови гумета".
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Щом ще се надлъгваме, ходи си на лов с АТ-тата на Паджерото тогава.
                      Андро и намерение за надлъгване нямям и сега и когато писах темата. Не знам кое ти се вижда лъжовно. Живея в Сливен, а там като падне снега в България и ако слушаш прогнозите има две села, едното Стара река-жената е от там, а другото Ичера-Маиками е от там и в нея дружинка ловувам, все е "непроходимо". До сега проходимо не проходимо не съм се върнал на зад, та дори и с леката кола. Компютрите пискат, таблото светва като коледна елха,но бат Станко назад не дава. Налагало се е да минавам и пред снегурина, когато има нещо спешно. Преди години карах едно L-300 беше по пикливо от Нивата, но се надявам Паджерот да е по добре, но всичко това написано във форума ме обърква тотално. Итези модерни абривиатури които слагате на гумите /повечето за мен не понятни/ за което се извинявам, но все пак съм любител. Това не ми е професията. А и форумите нали са за това да си помагаме.

                      Ако съм обидил някого се извинявам.

                      Все пак ловец и рибар да не послъгва, то по добре да ги остави тези хобита.

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      Регенерат не означава от стара гума да се постави нов грайфер.На чисто нова(японска)примерно основа,абсолютно качествена,друг завод (италянски) отново например поставя нов грайфер.Това не е регенерата,който в ж.к."Младост" правят старите галоши на "нови" и собствениците на соц. камиони са щастливи и с "нови гумета".
                      Колега не ми говори по принци, а дефакто. Дай точно за "Сахара"-Испански регенерат.
                      Последно редактирано от cveti; 26-07-09, 16:51.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Руски гуми за западни джипове

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        Колега Дочев, вместо да си приказваме общи приказки тук, нямаше да е лошо да направиш преглед на подфорума за гуми и джанти, където има доста информация. Същото се отнася и за този, с информация за Мицубиши Паджеро.
                        Ето набързо няколко резултата.

                        я-409

                        Гуми Я-409 - актуална информация

                        Я-409 vs Я-192

                        Кой с какви гуми кара зимата ??

                        Mud terrain T/A на асвалт?

                        кални гуми и слаба проходимост в сняг

                        Широки гуми на тесни джанти-рискове?

                        Съвет за избор на гуми???

                        Оригинален размер на гуми Пажеро II 2.5TDi

                        Maксимален размер гуми за Pajero 1995

                        Какви гуми "най-голям размер"

                        Както се казва - изводите може да си направиш сам, след като прочетеш написаното по въпроса. Пожелавам ти успех в избора.
                        Ето в това е проблема във всички теми, общите приказки.
                        Сега ме пращаш в тези теми за да изчета маса спам с надежда нещо да има по ясно написано и точно за моята делема. Нали като пуснах темата всички скочихте, да е ясно каква кола, кави гуми, каква марка. Искате да съм точен Бях и какво?
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Руски гуми за западни джипове

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Ето в това е проблема във всички теми, общите приказки.
                          Сега ме пращаш в тези теми за да изчета маса спам с надежда нещо да има по ясно написано и точно за моята делема. Нали като пуснах темата всички скочихте, да е ясно каква кола, кави гуми, каква марка. Искате да съм точен Бях и какво?
                          От общите приказки не можете ли да отсеете зърното от плявата?Всички теми не са и никога не са били изтъкани от общи приказки.
                          От въпросите Ви виждам,че искате да знаете на колко часа се пие аналгин,но тук не е аптека...
                          Хората Ви помагат с линкове и съвети за стиковка на колебанията,вие ги обвинявате,че само Ви разводняват темата и си чешат клавиатурите...
                          Предлагам на ВСИЧКИ колеги да не дават съвети повече на този участник в конкретната тема!
                          Последно редактирано от maxxx; 26-07-09, 17:27.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Руски гуми за западни джипове

                            Колега Дочев, понеже до скоро и аз бях озадачен какви гуми да купувам, четох, разпитвах и така до безкрай докато осъзнах че решението си остава лично мое, поразгледах се из магазините, офертите в интернет и направих своя избор, това мога да ти го дам като съвет, ниско-бюджетна гума - регенерат, доверих се на изпитаната Малатеста Кобра и приключих!
                            Opel Frontera A 2.4i
                            Audi A6 C4 2.0 16v

                            Коментар


                            • #15
                              До: Руски гуми за западни джипове

                              Ееее, Маххх, не така с лошо де, всеки може да допусне грешка...
                              Будь человеком
                              @ Дочев:
                              Аз имам същата кола и имах съвсем същия проблем, когато избирах какви гуми да си купя - миналата година, есента. Гледах точно същите модели руски гуми, които си показал и бях на косъм да се обуя с "Кама"-та. Уплашиха ме, че били тежки и ще ми разбият окаването . Колко е вярно - не се наемам да отговоря. Колегите с УАЗ-ките си ги търкалят (руските гуми, не само Кама-та) и си минават и/или окопават не по-добре или по-зле от всички останали...Ето един според мене много истински тест на гуми, че и колата е като нашите - http://www.chevy-niva.org.ru/tests/test_at.htm
                              Та така - наистина никой няма да ти каже "ДА - купувай!" или пък "НЕ - не купувай!" - решението си е в твоите ръце. Аз лично се отказах от Кама-та, защото освен това, че била тежка (което не знам колко е вярно в действителност), някъде из руските форуми четох, че някакъв се беше пързалял с тях по снговете и се постреснах. В крайна сметка си купих LASSA Competus. Доволен съм - за моите нужди и при цената им от 196 лв. ми вършат добра работа. На неутъпкан сняг зимата се движех редом с LR Discovery, обуто с чисто зимни Cooper Discoverer без никакви усложнения. По черни пътища и кал не съм имал проблеми, но подчертавам, че аз просто искам да мина, а не да се окопая заради самото окопаване . Та така - харесай си нещо, пробвай го и пиши тука дали си се пре**ал, та да предпазиш някой друг от същото...
                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X