Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руски гуми за западни джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Руски гуми за западни джипове

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Колега не ми говори по принци, а дефакто. Дай точно за "Сахара"-Испански регенерат.
    Колега,бях цитирал изказа на уважавания колега Стефан.Това означава,че говоря на него,а не на теб.

    Сега конкретно ще ти отговоря в стила в който явно очакваш.Аз карам с регенерат Малатеста-кобра.Силна кална гума.Има и по- силни и агресивни.Аз съм доволен обаче.Сега лошите страни.Агресивна и шумна гума.На мен не ми пречи,следващите ми гуми ще са по -агресивни и по-шумни например Малатеста Кайман.В сняг също ги бива .Колкото и да не могат да изгребат,изравят целия сняг и като стигнат кал пак тръгват.По трева със скреж и върху лед са нестабилни.Аку си купиш такива обаче,моля те не ме мрази ако не ти харесват много.На мен ,само на мен си ми харесват повече от руските,затова съм си ги купил.

    ПС:СЕга ако 15 колеги разкажат за техния избор(ние караме с различни гуми),ще се объркаш още повече.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #17
      До: Руски гуми за западни джипове

      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
      Ееее, Маххх, не така с лошо де, всеки може да допусне грешка...
      Будь человеком
      Человек я не перестал,вроди давно уже есть.
      Грешка е да допуснеш мъгляво питане,да обвиниш трима колеги в мъглявост при отговор на собствените ти терзания не е грешка.
      В конце концом-хората гледат да помогнат,зорлията иска да чуе това,което е нормално за него...
      Ами така не става,всеки си казва мненията и препоръките-който му изнася ги ползва на практика...

      Коментар


      • #18
        До: Руски гуми за западни джипове

        според мене за лов и риболов едни медведки (я-569) ште ти вършат перфектна работа и за асфалт стават и на сняг са добри и цената е прилична
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #19
          До: Руски гуми за западни джипове

          Колеги, извинявам се на всеки който съм засегнал по някакъв начин.

          Не съм очаквал, че избор на гуми може да ме напрегне до такава степен, но все пак цифрата си я бива/поне за мен и семейният бюджет/ така, че не мога да постъпя безодговорно и да се хвърля на първите предложени гуми. То е ясно, че евтино и качествено са две не свързани неща , нооооо.

          Все пак никой не е ли чувал за тази "Сахара"?

          Тук в Сливен няма кобри. Сахарата ми я предлагат в размер 215/80/15-155лв. и ми предлагат Бриджстоун D 673 в размер 215/75/15-175лв. , последното е нова гума.

          Тези кобри за този размер каква цена имат/горе-долу/

          А размера кийто искам да сложа е 215-225/80-90/15 на 6 инчова джанта.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #20
            До: Руски гуми за западни джипове

            След като си се спрял на тази шарка и предвид че ще караш в снаг по добре избери Федима Екстрийм, почти същатата цена но каучука е значително по мек и общо взето са по добри и в кал и в сняг . Абе щом ще караш в гората избора се свежда до Кобра ( Федима екстрийм ), Кайман и Кугар . Която и да избереш все ще си доволен а най правилния избор ще направиш след като тестваш всички варианти лично на твоя джип .
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #21
              До: Руски гуми за западни джипове

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение

              Все пак никой не е ли чувал за тази "Сахара"?

              А размера кийто искам да сложа е 215-225/80-90/15 на 6 инчова джанта.
              Размерите, които възнамеряваш да търсиш, няма ли да са малки на Паджерото? Моят съвет е да отидеш при някой познат гумаджия и да пробвате различни размери, за да видиш кой е най-подходящия. След като го определиш, избирай вида и шарката.

              По въпроса за Инса Турбо "Сахара".
              По вида на шарката нямат никаква разлика с Малатеста "Кобра Трак НТ"





              Ако пробваш един размер от порядъка на 235/75/15, вероятно ще бъде съвсем подходящо за твоето Паджеро. Този размер гуми се монтира добре на 6" джанта. На моя Чероки през зимата монтирам този размер руски зимни гуми Медведь Я-569 (на 6" джанти) и в снега съм доволен от тяхното поведение. В кал обаче, много бързо се запълва грайферът им, който е предвиден като шарка точно за това - да "захапват" снега.



              В шарката на грайфера, както и в твърдостта на каучуковите смеси се състои и основната разлика на зимните с "калните" гуми.
              Така че, моят съвет, при положение, че ще ползваш Паджеро-то основно за лов и шофиране по "черно" и бюджетното решение е за предпочитане - от пролетта до есента ползвай един комплект "кални" гуми (регенерат, от финансова гледна точка), а за зимата - друг комплект руски зимни (пак от финансова гледна точка). Така общо двата комплекта ще ти струват колкото един комплект "маркови" гуми за през цялата година.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #22
                До: Руски гуми за западни джипове

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Колеги, извинявам се на всеки който съм засегнал по някакъв начин...
                Няма никъкъв проблем. Това дето ти го писах беше майтап в тон с ловджийските лакардии и за проходимоста на Нивата.
                Аз бих те посъветвал да вземеш Goodyear-Wrangler MTR, според мен най универсалната гума за тежки терени и целогодишно каране, ако пък ти се виждат скъпи хвърли едно око на BFG-MT, сега гледам е излезнал нов модел:
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Руски гуми за западни джипове

                  Андро тази първата е перфектна, но цената незнам как е. Пуснах запитване до един вносител та утре чакам отговор.


                  Във връзка с Руските гуми. Никои не ги харесва, а не можеш да намериш никаде от тях, става въпрос за И502;Я569 и Я409. Последните две се произвеждат в




                  215/90 R15 C 110/108L Я-409


                  и са едни от най търсените. Някъде из форума прочетох, че Я409 не се произвежда от 2 години. Няма такова нещо, произвеждат хората ама внос нямаааа.

                  Някой ако знае нещо за из моята "яка" да свирка.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Руски гуми за западни джипове

                    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                    Размерите, които възнамеряваш да търсиш, няма ли да са малки на Паджерото? Моят съвет е да отидеш при някой познат гумаджия и да пробвате различни размери, за да видиш кой е най-подходящия. След като го определиш, избирай вида и шарката.

                    По въпроса за Инса Турбо "Сахара".
                    По вида на шарката нямат никаква разлика с Малатеста "Кобра Трак НТ"





                    Ако пробваш един размер от порядъка на 235/75/15, вероятно ще бъде съвсем подходящо за твоето Паджеро. Този размер гуми се монтира добре на 6" джанта. На моя Чероки през зимата монтирам този размер руски зимни гуми Медведь Я-569 (на 6" джанти) и в снега съм доволен от тяхното поведение. В кал обаче, много бързо се запълва грайферът им, който е предвиден като шарка точно за това - да "захапват" снега.



                    В шарката на грайфера, както и в твърдостта на каучуковите смеси се състои и основната разлика на зимните с "калните" гуми.
                    Така че, моят съвет, при положение, че ще ползваш Паджеро-то основно за лов и шофиране по "черно" и бюджетното решение е за предпочитане - от пролетта до есента ползвай един комплект "кални" гуми (регенерат, от финансова гледна точка), а за зимата - друг комплект руски зимни (пак от финансова гледна точка). Така общо двата комплекта ще ти струват колкото един комплект "маркови" гуми за през цялата година.
                    Не правят ли голям корем на 6" джанти и на колко ат. ги помпаш. Става въпрос за рашанките.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Руски гуми за западни джипове

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Не правят ли голям корем на 6" джанти и на колко ат. ги помпаш.
                      Нямат шанс да "лягат" - 2,5 атмосфери са им достатъчни, за да стоят в това положение, което се вижда на снимката. Ето още една:

                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #26
                        До: Руски гуми за западни джипове

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        Нямат шанс да "лягат" - 2,5 атмосфери са им достатъчни, за да стоят в това положение, което се вижда на снимката. Ето още една:

                        Тази гума нали е без вътрешна
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Руски гуми за западни джипове

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Тази гума нали е без вътрешна
                          Да, безкамерни са.
                          Ето ги в зимни условия и следите, които оставят след себе си.



                          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                          Коментар


                          • #28
                            До: Руски гуми за западни джипове

                            Тези гуми ме превличат все повече и повече. Остава цена и къде ще ги открия.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Руски гуми за западни джипове

                              Имай предвид, че една тежи колкото поне 2 бр. от "западните" и се отразява както на динамиката, така и на разхода. Аз през зимата на тези неща не обръщам толкова внимание. Моите съм ги купувал тук - в Плевен, през зимата на 2005 година (мисля, че по 135-140 лв./ бр. на цени от склада) и още са в добро състояние, защото ги ползвам само през сезона, а през топлото време ги държа на хладно в гараж.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар


                              • #30
                                До: Руски гуми за западни джипове

                                Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                                Имай предвид, че една тежи колкото поне 2 бр. от "западните" и се отразява както на динамиката, така и на разхода. Аз през зимата на тези неща не обръщам толкова внимание. Моите съм ги купувал тук - в Плевен, през зимата на 2005 година (мисля, че по 135-140 лв./ бр. на цени от склада) и още са в добро състояние, защото ги ползвам само през сезона, а през топлото време ги държа на хладно в гараж.
                                Да, тогава цената беше такава, но сега се вдигна при ПМ.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X