Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виг Кракра въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Виг Кракра въпрос?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...Триодината, конкретно е пак високочестотен генератор, направен с грубо желязо и технологии, с каквито тогава са разполагали...
    Триодината не беше ли концепция мотор-генератор? Демек - асинхронен двигател куплиран към постояннотоков генератор?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #77
      От: Виг Кракра въпрос?

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Триодината не беше ли концепция мотор-генератор? Демек - асинхронен двигател куплиран към постояннотоков генератор?
      Да де. Имаш N фази (пък дори и 3 да са), но с по-висока честота. Резултата - по-плавен ток в изхода. А предполагам и конструктивно са и заложили подходящата волт-амперна характеристика, отново чисто механично и електротехнически. Там и диоди не знам дали има, може и да няма, а вместо това да е с четки или нещо от сорта. Просто в ония времена е нямало с какво друго да го направят, еле пък заедно с прилична надеждност.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Виг Кракра въпрос?

        Колеги,
        Струна Диктатор , с уважение го казвам и пиша, е трансформаторна машина с неуправляем изправител с диоди и чопър на изхода с плавно регулиране на изходното напрежение, Триодин-ата съдържа трифазен асинхронен двигател (мисля че беше с около 4-5 чифта полюси ) и постояннотоков генератор , като изправянето на тока е електромеханично - с четки и мноооого колекторни пластини, които при обороти между 450 и 700 в минута предизвикват усещането за работа с инвертор, работещ на честота около 8-10 килохерца. Волт-амперната му характеристика е падаща стръмно , с установяване в заданието , което е доста стабилно. Имаше и изглаждащ дросел в изхода. По принцип нищо особено не й се поврежда освен лагерите(ако са паднали капачките пълни с грес) и евентуалното необръщане на внимание - повреда в двигателя. Е рано или късно и четките се износват , ама на последната имаха, според собственика, още за поне 20 години работа.

        Коментар


        • #79
          От: Виг Кракра въпрос?

          Нямаше ли такива заваръчни преобразуватели, със двигател с вътрешно горене вместо електромотор?

          Коментар


          • #80
            От: Виг Кракра въпрос?

            Има за работа на места където не може да осигури стабилно електрическо захранване . За последно такъв съм виждал преди повече от 25 години в казармата . На мен ми се водеше руски с двигател от трактор Д 240 .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              От: Виг Кракра въпрос?

              Пфффф това е 80 к.с. Колко ампера е вадел този генератор?
              Кольо Динев

              Коментар


              • #82
                От: Виг Кракра въпрос?

                Съседът ми има Triodyn и не е 80, ами 30 к.с.- трицилиндров дизелов Zetor, с повишаваща ремъчна редукция към генератора около 1:2 . Произведена е 76година и ако съдиш по външния и вид, няма да допуснеш, че работи толкова добре. Не е останала табелата на генератора за да зная колко ампера е, но топи с лекота 6мм Nord. Иска да го прави с електродвигател, защото вдига много джангър.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  От: Виг Кракра въпрос?

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Иска да го прави с електродвигател, защото вдига много джангър.
                  Ако ще трабва да купува 20 киловата двигател, по-добре да си вземе инвертор - ще му излезе по-тънкана.

                  За да топи 6мм, трябва да е къде 350-400А
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Виг Кракра въпрос?

                    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                    Пфффф това е 80 к.с. Колко ампера е вадел този генератор?
                    Мисля че беше някъде към 1000 ампера .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Виг Кракра въпрос?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Мисля че беше някъде към 1000 ампера .
                      Много е. Посмали малко .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Виг Кракра въпрос?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Много е. Посмали малко .
                        Не помня точно колко беше по документи но генератора с двигателя и ремаркето тежеше над 4 тона . С него съм работил един път десетина електрода . Слагахме кръпка на пробит от кашиците БТР .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X