Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново молба за помощ при избор (30K-45K лв.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От изброените возила си струва единствено да обсъждаш Сузуки. Всички останали се произвеждат от фирми който не са спецове и нямат опит в производството на 4х4 автомобили. А все пак опита и традицията не могат да се заменят с нищо...
    NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
    Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

    Коментар


    • #17
      Re: Отново молба за помощ при избор

      Първоначално публикуван от icarus
      Както вече написах, ще се кара от жена ми всеки ден по пътя Перник - София и обратно, особено през зимата, затова стабилността е от най-голям приоритет. Аз лично ще го използвам по веднъж седми4но за риба, за което екстрите не са от значение, само проходимостта...
      Когато човек се колебае какво да купи, и има някакъв ориентировъчен избор, е объркващо като му предлагат нещо друго, но...
      Държиш ли на джип? Идеята ми е - замислял ли си се за нещо като това ?
      Имаме едно такова служебно, аз не съм го карал, но говорих с колегата, който го ползва и той каза, че колата е много стабилна - слагам малко от разговора:
      deso (09:22:10 5/11/2006)
      доста добре се държи
      deso (09:22:15 5/11/2006)
      за разлика от Пежото
      Nightcrawler (09:24:28 5/11/2006)
      интересуваше ме дали се държи добре в сняг, завои...
      предполагам го знаеш пътя в зимни условия...
      deso (09:24:44 5/11/2006)
      да, много е стабилно и съм много доволен
      deso (09:24:53 5/11/2006)
      има голяма разлика от другите коли
      Пак казвам, не съм го карал лично (колегата предложи да го пробвам като завали сняг /аудито де /), но ми се струва, че това също е нелош избор. Не знам само как ще се впише в идеята да ходиш на риба с него - зависи на какви места смяташ да ходиш.
      Дано не те обърквам допълнително
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от mihailkurkiev
        От изброените возила си струва единствено да обсъждаш Сузуки. Всички останали се произвеждат от фирми който не са спецове и нямат опит в производството на 4х4 автомобили. А все пак опита и традицията не могат да се заменят с нищо...
        Е айде сега - Сан Йонг от десетилетия произвеждат 4х4 за корейската армия, Дайхацу също има доста опит в 4х4, Хюндай произвежда 4х4 от 20 години (вярно отначало копие на Мицубиши, ама все пак)!!
        По темата - мога да кажа за Теракана - моя е уж фул-тайм, ама не - също с задно, а предното се включва автоматично при пробоксуване.
        Иначе си е с рама, блокаж на задния диференциал, бавни!! Харчи средно около 10 л. на 100!!
        Малко е големичък, ама жена ми си е влюбена в него и го кара без проблем!! Може би щото е автоматик?!!
        А иначе е на 52 хил. км. - от проблемите досега - изгоря една крушка на габарита!!
        Кайрона не бих го взел - нов модел, а и от старите Рекстъни и т.н. има доста оплаквания!
        Дайхацуто му е хубаво постоянното 4х4, ама си е много мъничко бе!!
        Аз бих избирал между Витарата и Теракана!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          Както вече написах, ще се кара от жена ми всеки ден по пътя Перник - София и обратно, особено през зимата, затова стабилността е от най-голям приорите.
          Колега за една от целите/най важната която си написал/заради която ще го купуваш мисля че най-удачния избор ще бъде Дайхатцу Териос.
          1.Малки габарити/като за жена/без да се обиждат жените шофьори.
          2.ESP+другите системи първи помощници на жената за стабилноста.
          3.Дайхатцу е дъщерна фирма на ТОЙОТА,така че качеството не подлежи на съмнение.

          Относно поставянето на газ на лизингов автомобил в гаранция трябва да се попита съответния продавач,въпрос на договорка/поставяне на газова уредба от тяхна страна и гаранцията да важи/.[/b]

          Поздрави
          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от JC
            Мисля,че VITARA е най-добрия избор от изброените.Плюсовете са много,един от които-класическа схема на задвижване!
            4x2 няма много плюсове на сняг.

            Коментар


            • #21
              Аз карам служебно Дайхатсу Териос - на заледен и мокър път е добро - фул-тайм, ама понеже няма бавни и въртящия момент на малкото двигателче е изместен към високите обороти на баир не е приятно. Ако караш бавно за да преодоляваш плавно препятствията не му стига мощност, а ако се развъртиш двигателя скоростта става висока и ще се катурнеш като едното нищо. Та моето мнение е че е добро автомобилче с добра трансмисия за пътища, но не е подходящо за офроад.
              Така че зарежи тези глупости и си вземи хубав джип на 2-3 години и не се занимавай с пълненене на джоба на лизингови фирми.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Сузукито не станали джип на годината?
                А дали случайно стана?
                Все пак разбрах ,че дамата ща пътува по пътя Перник-София а не да следва най-лудите глави от нас по баирите
                Така ,че аз съм за Сузукито.
                Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                Коментар


                • #23
                  Според мен не е правилно да предпочетеш нов автомобил заради лизинговата схема. Всеки автомобил може да се взема на лизинг или с кредит. А разликата между нов джип за 50 000 и джип втора употреба за 50 000 които нов е 100 000 е огромна.

                  Коментар


                  • #24
                    Подкрепям напълно Пламен. Едното е ерзац, другото сериозна машина.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Plamen Lilov
                      Сузукито не станали джип на годината?
                      А дали случайно стана?
                      Все пак разбрах ,че дамата ща пътува по пътя Перник-София а не да следва най-лудите глави от нас по баирите
                      Така ,че аз съм за Сузукито.
                      Фиат Уно също беше автомобил на годината.
                      Ма то не само жена му ами и наи-добрия състезател ще предпочете на сняг да кара 4х4 а човека каза че Витарата е с задно. Парттайм на сняг е компромис. Аз лично не знам дали новата Витара има фултайм.

                      Коментар


                      • #26
                        Парт-тайм не само че е компромис, ами понякога определено пречи да влезнеш в завоя. Питайте ме с Вранглера как съм карал - по завоите на задно, по правите на двойно... Не вярвам че жена му ще го прави това, по-скоро ще се довери на двойното и ще направи беля... Фултайма е за сняг, ей, стига сте напъвали да набутвате неща които НЕ СТАВАТ, с Пламен още от началото в първата дискусия го казваме ама кой да слуша.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          Аз не съм пристрастен. Мога и да се мотивирам защо ГрандЧероки е наи-добрия избор за цена около 40 000лв. Разбирасе има и други вариянти. Фолксваген Туарег, Тойота ЛандКрузер, Нисан Патрул, Мерцедес МЛ и Г, Ландровър Дискавъри, Митсубиши Паджеро та дори и Ауди Оуроуд. Х5 за такива пари не съм видял.

                          Коментар


                          • #28
                            Здравеите.Аз не съм пристрастен към определена марка, но за да е коректен избора мисля ,че трябва да спомена, че според мен Suzuki Grand Vitara е Full Time 4x4.Може и да се лъжа, но я погледнете ,че Вие разбирате повече от мен .

                            http://www.globalsuzuki.com/gcm/bigheart/008.html
                            http://suzuki.bg/grand_typical.html
                            4x4=16

                            Коментар


                            • #29
                              Да новата има фултаим и аз не го знаех. Добре е.
                              Ако трябва да е нов джип за тези пари и тази употреба моя избор е Витара.

                              Коментар


                              • #30
                                Значи съм бил прав. Много се притеснявах да не се издъня нещо
                                4x4=16

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X