Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Жужене" от лоста на раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Жужене" от лоста на раздатката

    Колеги имам "жужене"от лоста на раздатката при включени хъбове и усилващо се при включено 4х4,независимо дали е на бързи или бавни.Шума не се променя при натиснат съединител или смяна на скоростите,леко се усилва при повишаване на скороста.Маслото е ново-синтетика 75w90.Лостчето вибрира леко(и високочестотно) и при баране променя звука към усилване.Отдолу всичко е здраво и не е омаслено.Мисля си дали трептенето на лостчето е нормално,а звука заради промяната си при баране на лостчето,не е от допиране някаде отдолу?Моля дайте някакви съвети...
    Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
    90 процента е от предните полуоски особенно ако се чува при изключени хъбове
    Като демонтираш хъба ще видиш една зегерка а зад нея шаиба вадиш зегерката и шаибата .
    После трябва да разкачиш шарнира от долната страна от шенкела или от носача така че да може да се измъкне полуоската от шенкела .
    След като извадиш полуоската ще видиш дали там всичко е намазано с грес ако е намазано ок ,чистиш нова грес и разглабяш от другата страна от едната страна полуоската към дифа е с 3 болтчета тази страна е по лесна сваляш тези болтчета и измъкваш полуоската без да разкачаш нищо друго освен хъба и зегерката
    Ако има ръжда и гняс може да се наложи да смениш и фтулките :в случаи че са много разбити : ще ги познаеш от вътрешната страна на шенкела обикновенно са месингови и яко надупчени все едно направени от мрежа .
    Много е важно там да е намазано с грес обилно .
    Преди да почнеш да разглобяваш шенкелите виж да нее някое каре по карданите
    ако е каре ще го познаеш по големия луфт и по стружките от ръжда и метал околу него .
    Колега,днес свалих лявата полуоска да гледам втулката,при мен грес си имаше,но втулката е плътна,т.е. не е надупчена и е покрита(или е от такъв материал)с нещо сиво,като графит(на мен ми заприлича на цвета на титан ).Не е направено много умно,защо няма лагер там???Нищо не изглежда износено,но има малък луфт,предполагам нормален
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

  • #2
    До: "Жужене" от лоста на раздатката

    Провери дясната полуоска и каретата на карданите понякога преди да се разбият както си трябва започват да свирят и скърцат

    Коментар


    • #3
      До: "Жужене" от лоста на раздатката

      Жуженето си го има и при мойта витара и при друга гео тракер мисля че няма повод да се притесняваш тоест по мойте наблюдения си е така.Като барнеш леко лостчето жуженето спира сигурно нещо му се предава от раздатката
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • #4
        До: "Жужене" от лоста на раздатката

        Шума е бръждене,жужене или нещо такова и идва от лоста на раздатката,само при включени хъбове или 4х4.При докосване на лоста,шума се увеличава.
        Това предполагам ограничава проблема най-много до раздатката.Ако каретата на задния кардан са износени,шума ще го има и само на задно.На предния при разглеждане/усукване са здрави.Дясната полуоска и нея утре ще е сваля,макар,че ме съмнява да е от там.Налага ли се източване на маслото на дифа?
        Поздрави.
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          До: "Жужене" от лоста на раздатката

          При мен като докосна лосчето шума спира незнам защо така.Ако ти е разбито каре на кардана няма да се чува жужене или бръждено а по скоро удари при потегляне т.е като звън.За да свалиш полуоската не се налага източване на маслото.Явно при теб проблема не е само едно жужене ами нещо повече.
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #6
            До: "Жужене" от лоста на раздатката

            Колега има ли вариант да се е разтегнала веригата на раздатката
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • #7
              До: "Жужене" от лоста на раздатката

              Ами,да ти кажа,че устроиството на раздатката съм го гледал само на книжка...По-принцип май Витарата е карана само на задно до миналата година ,незнам дали така веригата се износва.А може ли това да е довело до шума?
              Други проблеми освен жуженето няма.
              Последно редактирано от nikman; 23-07-09, 23:40. Причина: допълнение
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #8
                До: "Жужене" от лоста на раздатката

                Оказа се ,че бръжди само на заключени хъбове,ако са отключени(ръчни са) и включа на 4х4,шум няма.Вибрацията се оказа нормална-и други колеги е имат.
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #9
                  До: "Жужене" от лоста на раздатката

                  Колега CZ 350, пробвай с затягане на болчето, което свързва "топката" на лоста на раздатката със самия лост. Ако е леко развито се получава едно такова жужене от самите вибрации на двигателя.
                  [COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
                  0899089976 Адриян

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Жужене" от лоста на раздатката

                    Да мерси за съвета колега и аз мислех че е от него
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Жужене" от лоста на раздатката

                      и на нашата витара се чуваше такова жужене и сложих силикон на лоста, сложих топчето и завих болчето и повече не се е обадило
                      По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Жужене" от лоста на раздатката

                        И аз имах същия проблем - оказа се болта на лостчето ,притегнах го и шума спря

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X