Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

    Здравейте,
    Нов съм във форума и нямам много-опит с автомобили 4х4 и за това искам да се допитам до мнения на хора с опит.
    Изчетох доста форуми и се спрях на следните модели.
    - Grand Cherokee 2.7
    - Mercedes Ml 2.7
    Та въпроса ми е кой от двата да избера? Интересува ме, на кой от двата е по-поносима поддръжката? Кой създава повече проблеми?(Наясно съм, че са с едни и същи двигатели и скорости) Кой от двата е по-стабилен на пътя, с по-добър комфорт?
    Ще го използвам само за градско и дълъг пън (без офроут).

    Предварително Благодаря

  • #2
    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

    Ако е само за асфалта - взимай Мерцедеса.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      Ако е само за асфалта - взимай Мерцедеса.
      Предател, не те е срам!

      Коментар


      • #4
        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

        И моето мнение е че МЛ-а стои по-добре на пътя.
        Обаче това изчадие се троши безобразно много. И на таблото постоянно има поне три лампи за проблем, дето светят постоянно.
        За стария МЛ говоря. Новия е почти безпроблемен.

        Коментар


        • #5
          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

          подкрепям мнениетона kinex че мерцедеса даржи пътя по добре но ако няма да го кара извън пътя аз лично не вийдам какво може да му строши и все пак виж кой от двата е по читав и прецени,пак и мисля че мл ще е по икономичен(лично мое мнение.)

          Коментар


          • #6
            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

            Не е по-икономичен. За пътно поведение - така е. Друго достойнство не мога да изтъкна пред Джипа. Все пак е въпрос на предпочитание. И въпреки че са с еднакви двг и ск не мисля, че може да се прави пряк аналог.
            Аз лично ако ще взимам магистрална машина ще взема Х5.

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

              Според ТТ данните МЛ-а наистина е по-икономичен с половин литър. Колко са верни е друг въпрос, защото от Мерцедес много често обявяват разход който е доста различни от реалния.
              Иначе Гранда е със стотина килограма по-лек. Всичко останало като максимална скорост, ускорение, челно съпротивление, предавателни числа на трансмисията, и диаметър на гумите е еднакво. Не съм засичал МЛ. Гранда харчи извънградско около 10, а според производителя трябва да е 8.1л/100км. Ако наистина МЛ-а е по-икономичен, макар че за половин литър дори не си заслужава да се коментира, единствената причина може да е в самоблокиращите диференциали на ГрандЧерокито. Аз ГЧ2.7 без КуадраДрайв не съм виждал.
              Другото е че на кола с Комън рейл над 100 000км голямо значение за разхода имат състоянието на катализатора, датчици, дюзи и още една купчина жички.

              Вероятноста 2.7CDI на МЛ или 2.7CRD на ГЧ, да спука глава между 150 и 200 хиляди километра е почти сто процентова. Не е страшно. 2500лв струва главата.
              Последно редактирано от kinex; 24-07-09, 07:41.

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                Гранда и до 9 съм го свалял, но карам кротко. От друга страна и при най-душманско каране не съм качвал над 11. Много е свързано със стила на каране.
                За спуканата глава - не мога да коментирам, защото не съм го минал още този диапазаон.
                Защо реши, че е почти 100% сигурно, Пламене, знаеш ли нещо, което аз не знам? Този проблем също е свързан със стила на каране.

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                  Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                  Гранда и до 9 съм го свалял, но карам кротко. От друга страна и при най-душманско каране не съм качвал над 11. Много е свързано със стила на каране.
                  За спуканата глава - не мога да коментирам, защото не съм го минал още този диапазаон.
                  Защо реши, че е почти 100% сигурно, Пламене, знаеш ли нещо, което аз не знам? Този проблем също е свързан със стила на каране.
                  Лесно става: 10-15 мин. като се движиш и оборотомера показва 4000 об/мин. и макар, че джипа не е прегрял и си готов. Радвам се че не съм го изпитал лично, но ми го каза автомонтьор след като се случи на мой познат. Той ремонтира джипа с глава произведена в Испания, която беше по-тежка от оригиналната. Обяснението беше, че е и по-здрава.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                    Това е условно, за да се твърди, че всички пукат. Аз 160 съм вдигал два пъти за последните 15000км. Камо ли да ги държа 10 мин...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Според ТТ данните МЛ-а наистина е по-икономичен с половин литър. Колко са верни е друг въпрос, защото от Мерцедес много често обявяват разход който е доста различни от реалния.
                      Иначе Гранда е със стотина килограма по-лек. Всичко останало като максимална скорост, ускорение, челно съпротивление, предавателни числа на трансмисията, и диаметър на гумите е еднакво. Не съм засичал МЛ. Гранда харчи извънградско около 10, а според производителя трябва да е 8.1л/100км. Ако наистина МЛ-а е по-икономичен, макар че за половин литър дори не си заслужава да се коментира, единствената причина може да е в самоблокиращите диференциали на ГрандЧерокито. Аз ГЧ2.7 без КуадраДрайв не съм виждал.
                      Другото е че на кола с Комън рейл над 100 000км голямо значение за разхода имат състоянието на катализатора, датчици, дюзи и още една купчина жички.

                      Вероятноста 2.7CDI на МЛ или 2.7CRD на ГЧ, да спука глава между 150 и 200 хиляди километра е почти сто процентова. Не е страшно. 2500лв струва главата.

                      Както винаги точен! Затова ме кефиш.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                        Защо реши, че е почти 100% сигурно, Пламене, знаеш ли нещо, което аз не знам? Този проблем също е свързан със стила на каране.
                        И аз не бях обръщал внимание. Миналата седмица един автоджамбазин го каза. Те нали си водят някакви техни статистики. После разпитах приятели и се оказа че е вярно. Трима с МЛ бяха сменяли главите между 150 и 200. Хаки е единия. Не знам дали е свързано със стилът на каране. По скоро е умора в матириала. Главите се пукали без дори двигателя да прегрее. Същия филм както при 2.5тд на Паджеро.
                        Ако успееш да намериш 2.7 с пробег над 200к със завоската глава значи процента ще падне под 100.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                          Първоначално публикуван от kinex
                          Не знам дали е свързано със стилът на каране. По скоро е умора в матириала. Главите се пукали без дори двигателя да прегрее. Същия филм както при 2.5тд на Паджеро.
                          Ако успееш да намериш 2.7 с пробег над 200к със завоската глава значи процента ще падне под 100.
                          Това явление с пукането на глави при новите дизели май е доста масово. От какъв материал е направена главата на въпросния 2.7 в МЛ? Предполагам, че е стомана. Учудва ме обаче, че новите два дизела на Хонда ги правят от алуминий и все още не са си заработили лоша репутация. Има ли някаква причина алуминиевите да изкарват повече от стоманените или обратно? Примерно на Субару Боксерите ЕА-82 (бензинови) са от алуминий и са легендарни по издръжливост.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            И аз не бях обръщал внимание. Миналата седмица един автоджамбазин го каза. Те нали си водят някакви техни статистики. После разпитах приятели и се оказа че е вярно. Трима с МЛ бяха сменяли главите между 150 и 200. Хаки е единия. Не знам дали е свързано със стилът на каране. По скоро е умора в матириала. Главите се пукали без дори двигателя да прегрее. Същия филм както при 2.5тд на Паджеро.
                            Ако успееш да намериш 2.7 с пробег над 200к със завоската глава значи процента ще падне под 100.
                            Когато си търсех WJ, се бях засилил да взимам един 2.7 CRD (адски запазен 2,7 2003 година от Австрия за 29 000 лв на доказуеми 140 000 км) , но разпитах двама много добри познати с ML-и 270 cdi и те ме заклеха за нищо на света да не купувам кола с тоя двигател - бил разоряващ. Такива цифри ми казаха, че цената на въпросното WJ ми се видя като първоначална вноска.
                            Освен обичайните проблеми с дюзите - течащите инжектори на тоя матор са публична тайна, имаше и доста по-сериозни гадости. Единия няколко пъти беше сменял компютър, беше пукал глава, другия беше късал мотовилка, която беше пробила блока - и то при спокойно каране със 130 км/ч с темпомат по магистралата. За първия ML имаше подозрения, че е бил чипосан още в Германия, но така и не стана ясно - просто вървеше малко по-добре от средностатистически ML 270.

                            В същото време имам един много близък приятел с Е-класа с тоя матор и е адски доволен - абе божа работа.

                            Така че в крайна сметка избрах допотопния 3,1 тд, дето поне ремонта му е относително евтин и почти няма електроника. И като цяло съм доволен от двигателя - за близо 8 месеца и почти 12 000 км само наливам нафта и сменям маслото на ~8000 км.
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                              Това явление с пукането на глави при новите дизели май е доста масово. От какъв материал е направена главата на въпросния 2.7 в МЛ? Предполагам, че е стомана...
                              Едва ли е от стомана, алуминий е. Стоманата се формова и кове, но за сметка на това се лее трудно. Чугуна обратното и затова корпусите се правят от чугун или алуминий. По старите мотори са с чугунени глави и там пукане на глава е рядкост. Алуминия е по лек, но от към якостни качества е компромис и ей го колко изкарват.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X