Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    И аз не бях обръщал внимание. Миналата седмица един автоджамбазин го каза. Те нали си водят някакви техни статистики. После разпитах приятели и се оказа че е вярно. Трима с МЛ бяха сменяли главите между 150 и 200. Хаки е единия. Не знам дали е свързано със стилът на каране. По скоро е умора в матириала. Главите се пукали без дори двигателя да прегрее. Същия филм както при 2.5тд на Паджеро.
    Ако успееш да намериш 2.7 с пробег над 200к със завоската глава значи процента ще падне под 100.
    Точно едни 2500 не ги бях наместил.... заделям ги . Абе божа работа. Така или иначе вече съм много назад с тоя Джип та мисля да видя дали ще вляза в статистиката преди 200К.

    Коментар


    • #17
      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

      колеги,нов съм в форума и щте бъда кратък.имам jeep grand cherokee 2.7CRD,нуждае се от дюзи,кажете ми от къде мога да ги намеря на достъпни цени???? благодаря предварително.

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

        Темата явно е стара и съм изпуснал момента да се включа,но не мога да се въздържа.По малко от година съм собственик на Grand Cherokee WJ 2001 година 3.1 TD и съм безкрайно доволен .Много си го обичам.Благодаря на Иван Мутафчиев,редактор в AUTOBILD BG,който е първопричината да си го купя.Аз също имах възможност да купя ML,вярно бензинов 2.3(като двигател по-надежден и по-безпроблемен от 2.7 CRD),но не харесвах визията му нито във фас,нито в профил,нито отзад.В профил изглежда така като,че ли са го замислили като седан,а после са решили,че трябва да е с по-обемно купе.Грешката е поправена в по-младия,но по-голям брат GL.Красавецът от всички гледни точки е Джипчо,а офроуд възможностите не подлежат на коментар.Не,че съм ги изпитвал.На 56 годишен чичка като мен му е достатъчен удобния перфектен универсален автомобил.Определено американците са епикурейци.АЗ СЪЩО!

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

          Здравейте!
          Виждам, че темата е стара, но бих искал да споделя нещо относно предни писания.
          От около 18 месеца карам Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD - 2003г. - колата беше на 180000 км като я взех, очевидно никога не е тормозена оф-роуд (личи си по корема й) и нищо не тропваше и не хлопваше като я взех. И аз не съм излизал много извън пътя, но все пак съм я пробвал. А и не съм изминал много - в момента е на 194000 км. От опита си със коли втора употреба мога да кажа само, че това е първата ми покупка, на която не съм правил никакъв ремонт (освен смяна на термостата с който я купих, защото не вдигаше над 50 град.) и няма промяна в състоянието - освен появата на силни метални вибрации като от треперене на две метални пръчки една до друга при студен двигател зимата, но като си качи над 50-60 градуса и изчезва. С оглед последните студове - пали без никакъв проблем при -22 гр. и върви и при -30 гр., а не съм сменял акумулатор, нито съм го зареждал. Дизел и предният собственик и аз зареждаме само от РОМПЕТРОЛ, а преди нас е карана 4 години (140000 км.) в Италия с по-хубави горива. За разхода - бях изненадан че борд-компютъра показва с 2 литра по-малко от действителния, но му свикнах. Извън-градско разходът ми е варирал между 7.8 и 9.5 л/100км - в зависимост от натоварване, температура на въздуха, скорост, маршрут и т.н. променливи - сам, с 90 км/ч по пътя и магистралата, спазвайки всички ограничения, Бургас - София - Бургас през есента - разход 7.8, а 3-ма през зимата на -20-30 гр. Бургас - София - Бургас със парно до дупка, 120-130 км/ч по магистрала и 100 км/ч по другия път - 9.5 л/100км.

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

            Първоначално публикуван от metzabg Преглед на мнение
            ......................................... - освен появата на силни метални вибрации като от треперене на две метални пръчки една до друга при студен двигател зимата, но като си качи над 50-60 градуса и изчезва. С оглед последните студове - пали без никакъв проблем при -22 гр...................................................
            Във връзка с появата на тези вибрации, може би не е лошо да огледате състоянието на т.н. Viscous Heater / Виско-печка/, както и на ролките и обтегача на ремък-аксесоари. Този подгревател се намира отпред вдясно на мотора и се задвижва от въпросния ремък. Включването става чрез ел.магнитен съединител, като този на компресора на климатика. Управлява се от ECU и се включва при по-ниски температури /около 7град. С и по-ниски/. Служи за по-бързото загряване на антифриза в малкия кръг на двигателя. Възможен е проблем с лагер във въпросния подгревател, описан от Veselinv в ето тази негова тема. Ето и снимка от темата, на която се вижда вископодгревателя.

            Във въпросната тема има подробности за проблема и неговото решаване.
            Успех!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              От: До: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

              Здравейте,
              Моят ML 270 CDI производство 19.02.2004 е на 271.318 км.
              Обслужван само в сервизите на Мерцедес Бенз (Германия и Балкан Стар в България).
              Нямам никакви проблеми (да чукна на "дърво"). Надявам се да изкарам още много километри.
              Поздрави от Хасково

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                а кое се представя по-добре Гранд Черокито или Ниссан Терано 2,7тди, за сняг предимно ще се карат в планината и по 4ерни пътища в гората но не сериозен офроуд с калища и трапища

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                  Първоначално публикуван от don_mimo Преглед на мнение
                  а кое се представя по-добре .....
                  ....представянето е:
                  80% гуми. т.е. правилните гуми за конкретния терен.
                  15% шофьорско майсторство, т.е. водача да си познава машината, и да знае нейното поведение във всяка една обстановка, и съответно как да реагира
                  5% са от емблемата на капака и от Бог (процентите са ориентировъчни)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    ....представянето е:
                    80% гуми. т.е. правилните гуми за конкретния терен.
                    15% шофьорско майсторство, т.е. водача да си познава машината, и да знае нейното поведение във всяка една обстановка, и съответно как да реагира
                    5% са от емблемата на капака и от Бог (процентите са ориентировъчни)
                    С други думи казано:
                    Терано с правилните гуми и шофьор майстор се представя както Гранд Чероки без гуми карано от баба ми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                      добро сравнение
                      продължавам да 4ета за 4ерокито 2,7црд '03 ,4е в този сняг си е нужен 4х4 сув

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                        Какво стана със статистиката за мерджаните 2,7 - още ли е на (около) 100%
                        Че едно аверче се е загледало по МЛки....
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                          Как бихте сравнили Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD и Land Rover Discovery II td5 година на производство 2003/2004?
                          Автомобил за ежедневно ползване , както и семейни разходки през уикендите извън пътя (не че имаме много асфалт по пътищата) и разхода +–2 литра на 100 км не са проблем.

                          Yamaha XV1900-личен
                          Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                          JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                          Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                            Върху Land Rover Discovery II td5 нямам никакви наблюдения и опит , Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD с блокажи на двата диференциала и бързи бавни на раздатката , с добра динамика на асфалт мисля че се представя доста добре на пътя и в гората въпреки че прилича на магистрален SUV .
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                              Здравейте. Ами аз не съм карал МЛ, но от година и половина си карам Гранда 2.7 и то целогодишно с гумите с които го купих а те са зимни, и мога да кажа, че нямам никакви проблеми за сега с проходимостта. Не че съм ходил на някакви супер хард охроуди, но и в прилична кал почти като глина съм влизал с Лади Ниви и то прилично се е представял джипо. Така че за мен Гранда печели пред МЛ, поне в отношение за избор на движение. Кеф ти асфалт,кеф ти черен път. Доколкото знам мерджана няма никакви блокажи и блокировки, чист СУВ.
                              Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Grand Cherokee 2.7 – 2002г. или Mercedes Ml 2.7 -2002г.?

                                Такива приказки много ме устройват!
                                ДА, МЛ-а е трошлив , няма никакви блокировки и т.н. Въобще, пълна скръб!
                                Давайте, та да им паднат още цените ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X