Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Нов в клуба

    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
    Да а на какви пари е полусинтетиката ако знаеш де?Че чувам че е скочило драстично?
    Онзи ден си купих от там където каза Куздов 5 литра GM 10W40 за
    40 лв. Еднолитронвата туба е 9 лв.

    Коментар


    • #92
      До: Нов в клуба

      Здравейте,
      Точно преди празника лек, клонящ към сериозен проблем...
      За последните 4 дни пообиколихме из Кърджалийска област и навъртях около 1 400 км. Преди да тръгна на екскурзийката с дечурлигата както писах смених маслата при Лозан ( двигател, скоростна, заден диф и т.н. ). Нивото на маслото в двигателя беше една идея над максимума сутринта преди тръгване, а тази сутрин е точно на средата между минимума и максимума . Извод: Яде масло якооо... Питане: по-рядко масло ли е сложетно ( 10 w 40 за бензинов двигател на 230 000 км ) или са за смяна гумичките на клапаните ?!?! Другото, което ме подразни е, че помолих Лозан да прегледа колата от-до, защото ме очаква много път с малки деца, а днес като я гледах на канала при дядо ми се оказа, че имам скъсан маншон на предна лява гума ( който както си личеше не е от последната седмица, а държа машинката ми да е тотално изрядна ) и сериозно омасляване на хдравликата ( клони към леко петно тази сутрин )... Дайте някакъв съвет за София, че хранех сериозни надежди на Лозан, но сега ми се иска и друго мнение. Давайте идеи и опции за град София...
      Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

      Коментар


      • #93
        До: Нов в клуба

        Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
        Здравейте,
        Нивото на маслото в двигателя беше една идея над максимума сутринта преди тръгване, а тази сутрин е точно на средата между минимума и максимума . ..
        Трябва да си сигурен, че тази сутрин е била на равно паркирана. Да не е била на наклон или на неравно, защото от това може да ти даде разлика в нивото на маслото.

        Коментар


        • #94
          До: Нов в клуба

          ГАРАНЦИЯ!
          Колата се паркира на едно и също място по един и същ начин
          Днес навъртях 25-30 км, паркирана е на същото място по същия начин и остава малката надежда утре сутрин, картинка да е по-различна, но спрях да вярвам в чудеса преди много години
          Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

          Коментар


          • #95
            До: Нов в клуба

            Проблема с маншона не ти е сериозен и фрапиращ , хидравликата трябва да се разгледа внимателно (може да се окаже и нещо дребно);За маслото , с гумички въобще не се занимавай , моята беше 2.2i16V и със същото масло ми дръпна над 2литра за 10000км , а при твоя голям двигател и шофиране над 3000/об не очаквай да е по различно положението (тези коли щпорат ли се - горят масло) . Така че не се ядосвай , оправиси текущите забележки , следи си маслото , доливай когато е нужно и си карай и въобще не се притеснявай .

            Коментар


            • #96
              До: Нов в клуба

              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
              Давайте идеи и опции за град София...
              Ако става и извън София,звънни един телефон.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #97
                До: Нов в клуба

                До Кирико,
                Това малко ме успокоява,но:
                1. Определено около 600 км съм карал с около 3 000 об./мин, а на магистралата 300 км с около 4 000 об./мин. Останалите 500 км са карани с около 2 000 - 2 500 об./мин.
                2. Най-много ме притеснява момента, че това масло, което "гори", после минава през катализатора и по моя логика може да го позадръсти... А и не ми се вижда нормално да доливам масло при всяко зареждане, все едно карам трабанче...

                Дали да опитам с някаква добавка за масло, която "леко да го сгъсти" и да засека дали продължава да гори или ако не да преминавам към варианта със смяна на гумички и т.н.
                Дайте мнение и опит без да ми казвате, да не се притеснявам и че това е нормално, защото за мен не е
                Никъде из литературата за моя двигател: Исузу 6VD1(W), 151 kw, 24V - не пише, че при високи обороти гори масло в съотношение 1:100 = масло:бензин!
                Давайте мнения и сценарии, които да разиграя ( безопасни за машинката и сравнително евтини ), за да открия правилния начин за отстраяване на проблема!
                Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                Коментар


                • #98
                  До: Нов в клуба

                  Най-евтино и предполагаемо са маслообирачи.Като махнеш главата ще се види/премери и износването на цилиндрите/зъб в ГМТ и т.н./.
                  Разходът на масло ти е много.Това за многото газ и обороти,които консумирали масло не го броя за истина.
                  ...мотора бил голям,та нормално да яде масло...,тия с Чероците 5,2/5,7 първо масло ли зареждат на бензинджийницата или бензин?
                  Тръгнал мотор гори масло-това е.Ако е само маслообирачи-добре,иначе-парите са други,но ремонта е неизбежен/за автомобила,горублянска врътка и присадка могат да окепазят колата и собственика винаги,а следващия да си троши главата/.
                  Последно редактирано от maxxx; 04-04-10, 21:23.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Нов в клуба

                    Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                    До Кирико,
                    Това малко ме успокоява,но:
                    1. Определено около 600 км съм карал с около 3 000 об./мин, а на магистралата 300 км с около 4 000 об./мин. Останалите 500 км са карани с около 2 000 - 2 500 об./мин.
                    2. Най-много ме притеснява момента, че това масло, което "гори", после минава през катализатора и по моя логика може да го позадръсти... А и не ми се вижда нормално да доливам масло при всяко зареждане, все едно карам трабанче...

                    Дали да опитам с някаква добавка за масло, която "леко да го сгъсти" и да засека дали продължава да гори или ако не да преминавам към варианта със смяна на гумички и т.н.
                    Дайте мнение и опит без да ми казвате, да не се притеснявам и че това е нормално, защото за мен не е
                    Никъде из литературата за моя двигател: Исузу 6VD1(W), 151 kw, 24V - не пише, че при високи обороти гори масло в съотношение 1:100 = масло:бензин!
                    Давайте мнения и сценарии, които да разиграя ( безопасни за машинката и сравнително евтини ), за да открия правилния начин за отстраяване на проблема!
                    Преди да смениш маслото гореше ли толкова колкото сега като го смени? Преди да го смениш с какво масло беше и с какво масло е сега?

                    Коментар


                    • До: Нов в клуба

                      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                      Онзи ден си купих от там където каза Куздов 5 литра GM 10W40 за
                      40 лв. Еднолитронвата туба е 9 лв.
                      Благодаря за информацията!!!
                      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                      Коментар


                      • До: Нов в клуба

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        ....Като махнеш главата ще се види/премери и износването на цилиндрите/зъб в ГМТ и т.н./.
                        Разходът на масло ти е много.Това за многото газ и обороти,които консумирали масло не го броя за истина.
                        ...Тръгнал мотор гори масло-това е...
                        Що плашиш човека?! Че е тръгнал - тръгнал е , ама върви бавно.
                        Което не е причина все още да сваля глави. Ти виж как го е шпорил : 4000 оборота са около 80% от максималните , плюс около 150 км./час . Няма начин да не пие масло . В такива режими от колкото коли съм карал , единствено бензинов Бенц не ми е горил масло - и то с пълна синтетика.
                        Не се знае и какво масло е наливал и дали това е първата му смяна
                        ( някъде в първите постове беше писал , че е "оправил" маслото , но това нищо не ми говори . Аз така веднъж бях "оправил" комшийката , ама явно и е харесало - та като почна едно преследване ...)
                        А не е изключено предния собственик да е наливал някаква алхимична добавка за повишаване на компресията . То това обикновено се прави за нафтовите печки ,при бензиновите е рядко , но знае ли човек.
                        Та по-добре е да долее и да следи ситуацията при следващата смяна на масло.... е , при положение че кара под 150 км/ч. Щото няма пък да е изключена после темата "Защо ми е омаслявена ходовата част и как се сменят семеринги"
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • До: Нов в клуба

                          Не съм казал утре да хваща гаечните ключове,щрихирах хронологията на лечение-кога е втори въпрос.Редовен мотор да яде така масло,тц,не мога да се съглася.Жабарска Алфа 155 Туин спарк 1.8/150К+/ какво е преживяла в ръцете ми,чудя се на акъла си в задни години.Оборотомера се беше абонирал за червения сектор,Шумен-Варна с 200 и други простотии.Нямал съм такъв разход на масло,на бензин е ясно.
                          Всъщност,ако някой е наливал "течен ремонт" в маслото,при доливането бързо ще стане ясно за какво иде реч и без големи обороти и скорости.
                          Не съм го виждал този мотор,няма ли начин да се сменят маслообирачите без да се сваля главата?

                          Коментар


                          • До: Нов в клуба

                            Здравейте,
                            Днес бях при един познат с автосервиз и май съм попоизлъгал малко......
                            Когато Лозан ми смени маслото беше една идея ( или точно ) на маркировката за "Максимум". След 1 400 км магистрално каране в момента показва точно на средата между "минимума" и "максимума". Той ми обясни, че според него това е около 250-300 мл. масло, а не както аз си мислех около 1 литър. Оглеждайки я на канала се вижда, че няма теч абсолютно от никъде и целия двигател е "сух". По негово мнение за този двигател на 230 000 км е по-добре да се прави комбинацията: 3 л 10 w 40 + 2 л 15 w 40. Каза, че двигателя си бачка перфектно, не пуши от ауспуха и т.н. Според него маслото й е дошло малко по-редичко... Утре съм пак при Лозан за второ мнение...
                            1. Какво Ви е мнението за такива комбинации при смяна на маслото?
                            2. Възможно ли е, един двигател да гори масло, ако е по-рядко ?

                            Предварително Ви, Благодаря!
                            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                            Коментар


                            • До: Нов в клуба

                              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              Днес бях при един познат с автосервиз и май съм попоизлъгал малко......
                              Когато Лозан ми смени маслото беше една идея ( или точно ) на маркировката за "Максимум". След 1 400 км магистрално каране в момента показва точно на средата между "минимума" и "максимума". Той ми обясни, че според него това е около 250-300 мл. масло, а не както аз си мислех около 1 литър. Оглеждайки я на канала се вижда, че няма теч абсолютно от никъде и целия двигател е "сух". По негово мнение за този двигател на 230 000 км е по-добре да се прави комбинацията: 3 л 10 w 40 + 2 л 15 w 40. Каза, че двигателя си бачка перфектно, не пуши от ауспуха и т.н. Според него маслото й е дошло малко по-редичко... Утре съм пак при Лозан за второ мнение...
                              1. Какво Ви е мнението за такива комбинации при смяна на маслото?
                              2. Възможно ли е, един двигател да гори масло, ако е по-рядко ?

                              Предварително Ви, Благодаря!
                              Получи съвети и препоръки,но май търсиш смляно и сдъвкано.
                              Както искаш,така ги мешай-пътьом отвори масларски каталог и виж има ли такива препоръчителни мешандии.
                              Питаше как да си караш колата,сега какво да наливаш в машинното-тая кола как я купи-по взаимна симпатия ли?
                              Не се подигравам,но влизай в отбора на четящите-това,че си взел Фронтера с рядък мотор,не оправдава питанки за тривиални ситуации и системно обслужване на всякакви ДВГ,препоръчани от завода производител.Ако не ти харесва ситуацията с твоя мотор,не искай да чуеш,че маслото ти е криво/фалшиво,а трезво прецени до колко е износен.3,2 мотор не се купува от пенсионерка с болонка,да я води в парка...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X