Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Фанатик

    Не са ме излъгали за Астрата, просто си взимах подсилени свещи, които им дават да издържат 60 000 км ( Bosch ), а кабелите за Астра, понеже се правят в Турция са едни .... и предпочитайки зимата да не изпадам в кофти положения ( а и оригиналните ми кабели имаха метални предпазни обшивки, а след това всичките, които по каталог ми се водят оригинални за моята Астра бяха без... изводите са ясни ).

    Фанатик - наистина можеш ли по-подробно да ми обясниш какво точно става в рездатката когато включиш 4х4 на асвалт. Въртящият момент на двигателя, посредствум нея се предава на предния и заден диференциал. Но защо ако има добро сцепление ( си на сух асвалт ) има проблем . А също така и защо да не се вдига повече от 80 км/ч. За ограниченията в завиването - разбирам, предишните две питания са ми неясни ?!?!?
    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

    Коментар


    • #32
      До: Фанатик

      Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
      Не са ме излъгали за Астрата, просто си взимах подсилени свещи, които им дават да издържат 60 000 км ( Bosch ), а кабелите за Астра, понеже се правят в Турция са едни .... и предпочитайки зимата да не изпадам в кофти положения ( а и оригиналните ми кабели имаха метални предпазни обшивки, а след това всичките, които по каталог ми се водят оригинални за моята Астра бяха без... изводите са ясни ).

      Фанатик - наистина можеш ли по-подробно да ми обясниш какво точно става в рездатката когато включиш 4х4 на асвалт. Въртящият момент на двигателя, посредствум нея се предава на предния и заден диференциал. Но защо ако има добро сцепление ( си на сух асвалт ) има проблем . А също така и защо да не се вдига повече от 80 км/ч. За ограниченията в завиването - разбирам, предишните две питания са ми неясни ?!?!?
      Има го разисквано мнооого на широко, потърси, не в раздел Опел. Но ако порасъждаваш логически ще разбереш защо твърдо зацепени 2 моста без диференциал между тях не могат да се въртят еднакво.
      То може и с 200 но ако колата не е твоя.
      Прекалено се натоварва раздатката и при висока скорост триенето е много голямо и износването на зъбите също. Пък като мине една зима сам ще видиш че джипа не е панацея и няма да имаш мераци да вдигаш над 80 освен ако не си живял в Якуцк примерно.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: Нов в клуба

        Мдам и аз така знам, че раздатката се троши за доста лесно на асвалт.
        А също така знам и че струва... има няма една фронтера.
        0877 83 30 90 - Жоро

        Коментар


        • #34
          До: Нов в клуба

          за маслата има един сайт на валволин http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp
          Последно редактирано от zemo; 24-07-09, 08:54.
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #35
            До: Нов в клуба

            Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
            Ей, това е много готин линк!
            Всичко на една страница както си трябва.
            Благодаря zemo.

            Незнам дали ще слагам точно валволин, но поне количествата, препоръчителните срокове за проверка кое кога и какво както и видовете масла са много информативни и за мен.

            Коментар


            • #36
              До: Нов в клуба

              Колеги, моля за мнение за марката "Валволин" като масло за дифове...
              Някой, ползва ли, доволен ли е и т.н.
              Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

              Коментар


              • #37
                До: Нов в клуба

                Май повечето ползваме Castrol.
                0877 83 30 90 - Жоро

                Коментар


                • #38
                  До: Нов в клуба

                  Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                  Колеги, моля за мнение за марката "Валволин" като масло за дифове...
                  Някой, ползва ли, доволен ли е и т.н.
                  Аз съм с "Валволайн" за LSD/75W140,няма никакъв проблем при експлоатация с него.
                  Май и Fanatic кара с такова.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нов в клуба

                    Аз намерих за задния диф TUTELLA W140 ( по съвета на kuzdov ) за 10-тина лв./л.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нов в клуба

                      Ето примерна снимка на 6 цилиндров двигател на Фронтера В
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нов в клуба

                        Честито и от мен. Безаварийно каране. Не знаех, че има фронтера с такъв двигател. Стахотен е , представям си какво ускорение има. А както казваш за разхода за джип бензинов и то с толкова коне за мен е много добър. Аз карам мойта фронтерка вече 10 месеца и съм много доволен. Има много с какво да те изненада фронтерката. Честито още веднъж.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нов в клуба

                          Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                          Ето примерна снимка на 6 цилиндров двигател на Фронтера В
                          Благодаря колега.Наистина не бях виждал такова изпълнение на "Фронтера"...Кефи ме!..

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нов в клуба

                            Честито и безаварийно каране. Да и се кефиш максимално.
                            ИСКААМ КРЪГЧЕЕ Не бих рискувал да ръчкам чужда кола, но искам да я видя на живо на някой събор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нов в клуба

                              Малко съживяване:
                              Вече имам отговор на вечния въпрос в този форум:

                              Какъв джип да си купя, който да е: резачка на магистрала, добър в гората, мощен двигател, икономичен, евтин за поддръжка и т.н.

                              Е това е ОФ 3.2

                              Ако искате ми вярвайте или не но през месец Ноември исках да проверя колко ще ми даде като разход за 180 км преходче ( София - Стрезимировци и обратно ), като се излиза и влиза от София през Мало и Голямо Бучино - прохода. Пълня резервоара абсолютно до преливане, карам и пак зареждам на същата бензиностанция до преливане ) - точно 16.67 литра бензин А95, което означава около 9.2 литра на 100 км. От както съм я взел вече се навъртяха около 4 500 км, и по груби сметки извън градско ми е около 10-10.5 при средна скорост около 100-120 км/ч. Признавам, че при теста не съм прескочил 2 500 оборота, но на 5-та това около 95-100 км/ч.
                              С една дума - икономична е!
                              Вечерта на 19 Дек взех същия маршрут посред нощ на чист лед и се представи геройски.
                              Тествах я в коловози с доста кал и пак е отличник
                              За момента са давани пари само за консумативи и все още не съм се запознавал колко е скъпа за подръжка ( цени на резервни части ), но мисля, че в сверата на джиповете ще излезне икономична.
                              За динамика няма да приказвам, че ако брат ми с неговото БМВ прочете форума вече ще му дойде в повече

                              С една дума, за да не стане " прехвалено магаре " за момента смятам, че случих на покупка и за целите, които я взех ми върши отлична работа
                              Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нов в клуба

                                Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                                Малко съживяване:
                                Вече имам отговор на вечния въпрос в този форум:

                                Какъв джип да си купя, който да е: резачка на магистрала, добър в гората, мощен двигател, икономичен, евтин за поддръжка и т.н.

                                Е това е ОФ 3.2

                                Ако искате ми вярвайте или не но през месец Ноември исках да проверя колко ще ми даде като разход за 180 км преходче ( София - Стрезимировци и обратно ), като се излиза и влиза от София през Мало и Голямо Бучино - прохода. Пълня резервоара абсолютно до преливане, карам и пак зареждам на същата бензиностанция до преливане ) - точно 16.67 литра бензин А95, което означава около 9.2 литра на 100 км. От както съм я взел вече се навъртяха около 4 500 км, и по груби сметки извън градско ми е около 10-10.5 при средна скорост около 100-120 км/ч. Признавам, че при теста не съм прескочил 2 500 оборота, но на 5-та това около 95-100 км/ч.
                                С една дума - икономична е!
                                Вечерта на 19 Дек взех същия маршрут посред нощ на чист лед и се представи геройски.
                                Тествах я в коловози с доста кал и пак е отличник
                                За момента са давани пари само за консумативи и все още не съм се запознавал колко е скъпа за подръжка ( цени на резервни части ), но мисля, че в сверата на джиповете ще излезне икономична.
                                За динамика няма да приказвам, че ако брат ми с неговото БМВ прочете форума вече ще му дойде в повече

                                С една дума, за да не стане " прехвалено магаре " за момента смятам, че случих на покупка и за целите, които я взех ми върши отлична работа

                                Приемам отзивите с усмивка , щото лично аз друго не съм и очаквал . И това само потвърждава тезата ми , която съм защищавал в кръчмите , като Дон Кихот дето спори с неверниците . Жалко че не можах на времето да открия такъв екземпляр , иначе сега изобщо нямаше да надничам в подфорумите с "кой джип да избера..."
                                Колега , жив и здрав и газ ! Нема да го жалиш !
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X