Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за джет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за джет

    Здравейте,какво ви е мнението за джет Sea Doo/Bombardier GTX 155,2004 година на 120ч.Какви са плюсовите и минусите на този модел,поддръжка и т.н.Ако някой знае да сподели Благодаря

  • #2
    До: Мнение за джет

    Единственият плюс на този джет би била цената, ако е за жълти стотинки. За здравина не знам как е, мисля че не е толкова зле, но поддръжката ако се прави като хората си е цифра.

    Огромно значение има как е поддържана машината, на тези години може да е станала неспасяем сандък, или да е в идеално състояние.

    Проблемът на този модел се казва Кавазаки, по-точно STX-15F (или дори по-малкият STX-12F). Просто кавазакито е оптималната машина в този клас, и в тези години (2004) беше най-доброто в класа си, и 155цата трудно го конкурира по който и да било параметър.

    Може би за леки разходки 155цата ще е малко по-удобна, май има малко повече жабки и чекмедженца. Но дадеш ли му газ идилията ще е до там. Тази серия джетове на бомбардие имаха една много неприятна черта - при висока скорост носът играе. Много смущаващо чувство е - караш бързо, а носа на машината се вее наляво надясно, с амплитуда няколко десетки сантиметра (или поне такова впечатление ти оставя). Всеки път като тръгне нанякъде - имаш чувството че няма да спре и че ей сега ще завиеш на 90 градуса както си караш със 100км/ч. Носът винаги се връща обратно в средата естествено, но само за да тръгне в другата посока. Собствениците на тези модели са му свикнали, но за мен беше кошмар да карам такова нещо.

    Мощността също не отговаря кой знае колко на цифрата, не върви като за толкова мощен двигател. Тоест поправка - кавазакито, което е 160 коня, върви като за двеста.

    Не ме разбирай погрешно - не казвам "кавазаки са по добри от си ду", просто наистина мисля че в тази ценова гама (ползвана машина над 150к.с на 5 години) най-добрият избор е кавазакито, особено предвид че в България ги има много, което помага в избора. Бързо е, ускорението му е изключително добро, стабилно е при всякакви скорости и е много пъргаво като поведение.

    155цата може би ще има известни преимущества по отношение на комфорта - възможно е да пази малко повече от пръски, при кавазакито винаги си мокър до кости при най-малката вълна, предвид че почваш да правиш маймунджулъци.

    Водометната помпа на 155цата по принцип изкарва повече от на кавазакито, там имаш плюс в полза на си ду-то. На кавазакитата (STX серията) семерингите (и съответно лагерите) са консуматив, и се сменят според експлоатацията и късмета между 80 и 160 часа. Но го брой средно на 100-120. Ремонта е прост, свалянето на помпата е половин час с бирата и майтапите, сменят се лагерите и семерингите и си готов. НО, ако ти се случи докато си на морето е досадно, и все пак за лагерите ти трябва преса. На си-ду то оста плува в масло, и лагерите изкарват повече. И най-вече - защитени са с доста интелигентно измислен лабиринтен семеринг, който изкарва повече. НО, опреш ли до ремонт (и до смяната на въпросния семеринг), портмонето ще те заболи повече.

    При всички положения - въпрос на избор е. Си ду имат страхотни машини, но тази не е сред тях. Ако не е наистина адски евтина, огледай се за нещо друго.

    Майстор на тези машини е Пламен от Кошарица (до Слънчев Бряг), не му знам телефона и фамилията но мисля че беше оторизиран сервиз на бомбардие и сигурно ще го има в нета някъде.

    Но при всички положения - имай предвид че джетовете са невероятно скъпо удоволствие, и трябва много точно да си направиш сметката кое ще ти се върже по-евтино. Освен ако нямаш намерение да го караш по цял ден, цяло лято, карането на джет под наем, при все цялата му скъпотия, излиза по-евтино.

    Ако ти трябва повече информация пиши на лично. Поздрави.
    Последно редактирано от Goblin; 21-07-09, 21:27.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X