Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Допълнително охлаждане

    И аз не мога да ги кача тези пусти снимки!Монтирах вентилатора сравнително лесно и бързо.Събра се между радиятора и предната маска,заедно с кожуха или стойката,кой както изка да го нареч.4 квадрата кабел,и много качествена ключмаса/един колега ми я даде/,и стана работата.Миналата събота,в най големата жега се качвах 5 пъти в планината,и не му дадох да мръдне повече от 70-75 градуса.Вързал съм +са директно на акумолатора,а не знам дали е най правилния начин.Но времето ще покаже.Освен това,дърпа яко ток и се притеснявам за алтернатора!На ампермера стрелката е малко преди 30.

    Коментар


    • #17
      До: Допълнително охлаждане

      Не е правилно директно на акумулатора. Вземи и един датчик. Не е кой знае колко скъп. Също така и реле. Датчика трябва да ти подава сигнал към релето и то да включва перката.
      Най-лесно пък е да мине през ключ. С него да вклчваш и изключваш перката. Но той трябва да е съобразен с амперите на вентилатора. Трябва да е около 15А.
      LZ1AID

      Коментар


      • #18
        До: Допълнително охлаждане

        Този датчик какъв да бъде?А ключето дето се стопи беше 16А,та затова съм сложил още по яко.

        Коментар


        • #19
          До: Допълнително охлаждане

          Та последно какъв вентилатор сте монтирали? Тия 4кв.мм проводник от наличността ли са? Теоретично по силовото захранване трябва да има и предпазител 20А-25А. Има такива единични гнезда за предпазители.

          Коментар


          • #20
            До: Допълнително охлаждане

            Първоначално публикуван от tikotam Преглед на мнение
            Та последно какъв вентилатор сте монтирали? Тия 4кв.мм проводник от наличността ли са? Теоретично по силовото захранване трябва да има и предпазител 20А-25А. Има такива единични гнезда за предпазители.
            Винтилатора,когато го купувах,ми казаха,че е от Вектра.Поле питах колега колега жичкаджия,и той ми обясни.Минуса за купето-където се навива единият болт на свирката.Плюса,от вентилатора,през ключа,директно на акумолатора.Даде ми и един бушон,но не съм го слагал засега.

            Коментар


            • #21
              До: Допълнително охлаждане

              Чичо, личи си, че хич те няма по токовете.
              Вземи закарай джипа на някой жичкаджия да ти направи хубави и правилни връзки, че така ще вземеш да се запалиш и ще стане страшна беля.
              Как ще правиш връзки без бушон?! При едно късо ще ти се запали инсталацията и от там става страшно!
              Жиците не са майтап!
              Щом не разбирате платете си за да ви е мирна главата!

              Иначе аз на джипа съм само с една електрическа перка от Латвия. Стандартно монтирана, зад радиатора. И сега в най-големите горещини, на бавни предавки в гората, не подминава 75 градуса.
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 03-08-09, 12:19.

              Коментар


              • #22
                До: Допълнително охлаждане

                Колко ампера ти е вентилатора? Ще ти изпратя схема как да си го вържеш без датчик, с ключе /ако искаш/. Ще трябва само да следиш температурата и да си го включваш ръчно.
                LZ1AID

                Коментар


                • #23
                  До: Допълнително охлаждане

                  Алекс,всичко вече е монтирано и работи перфектно.Само забележките на колегата Жоро ме притесняват малко,но сигорно ще отработя и този проблем.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Допълнително охлаждане

                    Да, прав е. Без бушони можеш да загубиш цялата кола!!!
                    LZ1AID

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X