Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Mazda Tribute 4x4

    Сравнително спешен въпрос, че ми излиза добра оферта:
    Защо са по-евтини 3.0? Да не би да имат слабо място(автомата)?
    Разхода и данъка ще ги преживея.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #92
      От: Mazda Tribute 4x4

      Автомата мисля, че е фордовския CD4E, който е класически 3 степенен+овърдрайв хидравлично управляем с хидротрансформатор. Имах такъв в продължение на 6год. до преди 4год. в 2литрово бензино Мондео. Изключително зависим от охлаждането и околната температура автомат. 18тата година в жегите лятото между 3та и 4та приплъзваше цели секудни. Понякога имах чувството, че няма да превключи. Но се държи като куче и го карат все още. Може би защото смянах маслото на 30к км. Но да се има предвид, че тук е куплиран с 3 литров агрегат.

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #93
        От: До: Mazda Tribute 4x4

        Здравй, имам Тribute 2000к.см. 2001г. Много съм доволен, обаче сега ми прави номера. Преди седмоца видях че няма спирачна течност и долях. Пиша го да не би да има значение по основния проблем. Днес педала на съединителя остана долу. Повдигнах го с крак, напомпих и се оправи... надявам се. В едно и с хроничния проблем с твърдия лост, незнам какво да предприема. Дали съединителя е за смяна или да търся другаде проблема, това, че педала остана долу, може да е от някоя помпа - горна или долна, но и твърдоста на лоста вече взе да ме дразни много а не намирам логика с помпите. Съединителя мога ли да си го сменя сам или трябват повечко познания? Ако е от помпите как да разбера коя е? Някакви ориентировъчни цени на помпите и на комплект съединител за Варна? Благотаря предварително .

        ivanov.zlatomir@gmail.com

        Коментар


        • #94
          От: Mazda Tribute 4x4

          Качваш я на канал и гледаш долната помпа, ако е омаслена и тече значи е тя!
          Ако не, гледаш крачната, но там нещата са по трудни ! може и в ъв вилката на съединителя да е проблема - износена ябълка!
          Това е за твърд педал!Може да е скасана пружина във помпите ! Трябва да се огледа и отвори !
          Последно редактирано от tatii; 27-01-17, 10:33.

          Коментар


          • #95
            От: Mazda Tribute 4x4

            моргата е
            Студио 4х4
            с. Царева ливада

            Коментар


            • #96
              От: Mazda Tribute 4x4

              Здравейте колеги.
              Мой близък приятел има фейслифтов Трибют и от известно време удряме на камък с намиране на една проста част.
              Става дума за копчето за включване/изключване на климатика, неговото е счупено и не можем да намерим. Преди фейслифта е на врътката. Качвам снимки:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-53c19714c73bf571f6baafdfda03ae5af40dada40f9c9f6b23a74c89f4766089-V - К&#1086.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5752629
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-04-6c463c70e414c0043e50de364be2dc6f46ad9be3c7dd500b1cdeb9ce5a2a00da-V.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5752630
              По код нищо не намираме, по морги фейслифтова намерихме само една и уж беше изпратено копчето, а го няма и изпращача не си вдига телефона.
              Някой може ли да помогне по някакъв начин?
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #97
                От: Mazda Tribute 4x4

                Здравейте, да събудя малко темата.
                Исках да сменя моето SantaFe 2.0 113к.с. с бензиново 2.7 автомат. Каточели вариантите на Форд/Мазда не са за подценяване.

                Някой може ли да каже как се представят 3.0 V6 автоматиците?
                (Алтернатива би бил и 2.3 двигателят, ако се намери читава бройка, но ми се иска 3ката)
                Слаби места?
                Носи ли на газ?
                Части и поддръжка?
                Нужни ли са специфични инструменти инчови а на мм?
                Гумите стандартни ли са?
                (Питам заради проблеми с американски Шевролети, за които няма гуми и инструмент, или поне така са ми казали)
                Ако някой случайно е сравнявал Santa Fe със съответнтие?

                Благодаря

                P.S.
                Нещо неприятно на което попаднах относно 2та автомобила:
                https://www.youtube.com/watch?v=UI4VddwvGqY
                Последно редактирано от mecho_gruh; 13-03-18, 00:58.
                Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                Коментар


                • #98
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  НЕ се занимавай с глупости, негативите си ги прочел и ги знаеш. Единствен позитив, ниска цена.
                  Купи си нещо полулярно в БГ с много части и забрави за тая недомислица.Особено ако попаднеш на някакъв междинен модел, на който по VIN ще изпишеш точните части, а ще се окаже, че нещо си било от следващата генерация.
                  Имах нова пръчка, на която незнайно защо на 2 пъти ми пропадна педалът на газта, защото минава през круиз контрола...
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    charger Благодаря за съвета!
                    Ще си взема Санта Фе пак първа генерация. Удобен, широк, добро съотношение цена/качество, прилична защита от корозия, "евтини" гуми.
                    Какво ли не отпадна от Азия, Щатите и Европа заради проблем с качество, скъпи части, корозия и безброй други безумия.
                    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                    Коментар


                    • От: Mazda Tribute 4x4

                      mecho_gruh
                      По добро решение
                      Успех с избора на читаво Санта Фе
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • От: Mazda Tribute 4x4

                        Абонирал съм се за темата, щото Маздата винаги ми е харесвала, а и я слагам в един глас/графа с Форестера, но чисто информативно, щото не ми стана ясно, кое е по-добрият вариант, Трибют или Маверик 2 ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Mazda Tribute 4x4

                          Нищо общо с Форестер,освен това,че имат по 4 гуми.
                          Маверика, до колкото знам е оргинала.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • От: Mazda Tribute 4x4

                            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                            Нищо общо с Форестер,освен това,че имат по 4 гуми.
                            Маверика, до колкото знам е оргинала.
                            Колега, казах, че съм ги сложил в един клас/размер, а не че имат нещо общо.

                            И пак казвам, не разбрах какви са по-съществените разлики м/у Маздата и Форда ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Mazda Tribute 4x4

                              Само външни по ламарините. Вътре може и да има някакви минимални незабележими разлики. И вътре е по-широк от Форито - 2 метра, 120 кг. съм. Когато го взимах, пътьом пробвах едно Санта Фе 1. Собственикът на авто салона (пък и аз де) беше като гръмнат, че не се хващам в "толкова голям джип"!!! На мен лично Форд-ът ми допада повече външно от Маздата и първото Санта Фе, но това е строго субективно. Втора (и половина) зима карам моя Ескейп. Със зимни TOYO се държи перфектно на сухо, мокро и дълбок сняг - преди седмица - две при нас имаше бая. Двойното включва абсолютно адекватно и също толкова неусетно. Само веднъж го включих предварително ръчно защото имаше и доста кал (не дълбока!) в участъка за преминаване.Ама съм сигурен, че можеше и без това. Миналата зима нямаше голям сняг, но тази съм много доволен от представянето. За МОИТЕ цели е идеален. За три години при мен....
                              Венцислав Петров
                              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                              0889 62 8четири 6четири

                              Коментар


                              • От: Mazda Tribute 4x4

                                Сподели за разхода и частите моля.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X