Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Mazda Tribute 4x4

    Колега,оборотите играят от стъпковото моторче,а този маркуч влиза под тръбата от въздушния филтър на дроселовата клапа челно .там влизат още няколко вакуумчета,но най-лесно ще се види с огледало.дано съм помогнал.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #62
      От: Mazda Tribute 4x4

      Здравейте колеги! Извинявам се за закъснението но нямах много време напоследък. Колега charger маслото в скоростите е сменено но твърдия лост остава Така angel borukov нещо не мога да разбера кое е стъпковото моторче при този двигател а за маркуча там където казваш ти всичко е запълнено и няма къде да се вкара още един маркуч Сега като покарах колата искам да отбележа че на бензин имам симптоми на дебитомер смисъл че не може да се изфорсира хубаво при подаване на газ а глъхне и изведнъж отработва лично според мен това е липса на въздух или нещо свързано с него? Реших да започна от някъде и купих спрея на Мотип за почистване на карбуратори и реших да видя какво е положението с дросела ми и ето какво открих:


      Отгоре:

      Отдолу:

      Почистване:


      След процедурата:


      Колектора:



      След почистване на въпросния дросел отново нямам никаква промяна оборотите още си правят каквото искат но поне изчистих дросела въпросите са ми:
      1.Защо дросела и колектора бяха толкова мръсни това на газ-та ли се дължи?
      2.При затворен дросел има просвет между дросела и стените му не знам това нормално ли е или дросела трябва да затваря абсолютно плътно?
      3. Някой може ли да ми отбележи на снимка къде и какво представлява стъпковото моторче при този двигател?
      4. Колега Tony33 какво му се прави на това серво че нещо не разбирам къде да търся проблема?

      Коментар


      • #63
        От: Mazda Tribute 4x4

        Ами не може много да се направи със сервото за жалост. Ако е от него ( за мен е 90 %) там проблема. Иска си друго. Ама преди да се диагностицира не вземай ново . Пиша с презумцията, че си огледал всички други възможни причини като маркучета и т.н. Според мен трябва да чуеш характерния съскащ шум от спукано серво. Вътре в купето най вероятно.
        висете отпуснато

        Коментар


        • #64
          От: Mazda Tribute 4x4

          Здравей,колега Tony.
          Карах такава Мазда,със същия двигател 7 години и решение на проблемът с оборотите не намерих.
          На бензин го правеше по-малко отколкото на газ.Сменял съм всичко за което се сетиш,без сервото.
          Нямаше съскащ звук от него и спирачките ковяха,когато работи двигателя.Пък и за седем години
          най-вероятно щеше да има някаква промяна.След 87 000 км.преди две седмици отнесох една манти-
          нела на магистралата и сега съм пълен тотал.
          Избрах си отново Мазда Трибют,защото въпреки фаталния удар,тя ме спаси.Отдолу е страшно яка.
          Е не остана нищо здраво,но съм жив и здрав.
          Но поради тези пусти обороти на зе-тековия двигател,реших-следващата ще е 2,3 .

          Коментар


          • #65
            От: Mazda Tribute 4x4

            Няма да се предам ще им намеря маистора на тия обороти че зимата сигурно няма да има каране и ще гасна на всеки светофар като гледам сега какво прави st_jivko колега след като си сменял всичко ще ме светнеш ли кое е стъпковото моторче при този двигател защото аз лично не оприличавам нищо на стъпков мотор ?

            Коментар


            • #66
              От: Mazda Tribute 4x4

              Колеги, пишете нещо за МАЗДА - ТРИБЮТ 2.3, ако е вазможно.

              Коментар


              • #67
                От: Mazda Tribute 4x4

                @ mitaka_8430

                Всичко писано от мен в тази тема е за МТ 2008 2.3.
                Приятно четене.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #68
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  Стъпковото моторче се намира под смукателните колектори,на супер шибано място.Провери пак за това вакуумче ,като сравнявам по моята мазда отива точно там.
                  Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                  Коментар


                  • #69
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    Здравейте колеги! Един бърз въпрос и понататък ще ви разкажа до къде съм стигнал с проблема с оборотите. Може ли кожен салон от Трибют да се монтира на Трибют който не е с кожа главно ме притеснява че салона е електрически и моята мазда няма да има нужното окабеляване? Според вас ще имам ли оставено окабеляване за ел. кожен салон и ако нямам то колеги който са с кожа биха ли ми казали захранването към седалките ако е само +/- добре ще намеря от къде да им подам ток но да не би да има някой измислен модул или някакви други глезотий който са завряни някъде си?

                    Накратко може ли да се прехвърли кожен салон на мястото на плюшения или ще има проблеми?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Mazda Tribute 4x4

                      Coolpapabelимам същия проблема с оборотите. Има ли решение на проблемът

                      Коментар


                      • #71
                        От: Mazda Tribute 4x4

                        Колега, на практика той и не е стъпков мотор, а клапан за празния ход.
                        http://www.rockauto.com/catalog/more...nid=427&jpid=4
                        Намира се наистина на мноооооого гадно местенце, но за съжаление не е единствената причина за проблема. Майсторът го свали и почисти основно, но.......Аз още не мога да го реша проблема на моята, ама той (Ескейп-ът) го прави само на газ. Много близко съм да се ядосам и да поръчам IACV - клапана за празния ход и TPS - датчик за положението на дроселовата клапа, но имам лошото предчувствие, че Тони ще се окаже прав за сервото. При мен има промяна например ако спра на светофар, оборотите започнат да играят и като натисна рязко и бързо няколко пъти спирачката , в повечето случаи се успокояват.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • #72
                          От: Mazda Tribute 4x4

                          Здравейте,

                          Успяхте ли да решите проблема с оборотите? Аз имах същия проблем, но намерих решение, което поне в моя случай работи. Двигателят ми е на газ и бензин с газово Тартарини-ауто поставено в Италия. Първоначално и при мен при спиране на светофар или при движение с много ниска скорост по инерция оборотите ми играеха, като се е случвало и дори двигателят да загасне. Постоянно ми светеше лампата на двигателя и ми изписваше грешка за бедна горивна смес, като дори на моменти двигателят губеше мощност. Тръгнах от смяна на вакумните тръбички, но това не реши проблема. Смених и въздушния филтър, но и това не помогна. Проблема ми го даваше, както при работа на газ, така и на бензин. Все пак реших да проверя газовия инжекцион и се оказа, че не му бяха направени абсолютно никакви настройки за съответния двигател. След промяна на настройките и увеличаването на количеството на впръскваната газ, колата взе да върви по-добре, но проблема с оборотите не се реши. Лампата на двигателя в началото угасна, но в последствие пак светна и даде грешка за бедна смес. Проверих и свещите, бяха в отлично състояние, все едно сега съм ги купил от магазина. Тогава реших да прочистя дроселната клапа на двигателя, правеше ми впечатление едно леко задържане в началния момент на натискането на педала на газта. Почистих натрупалия се нагар и проблема с задържането при натискането на педала се реши. След почистването двигателя беше като удушен поради прочистването на всукателният тракт влизаше още повече въздух в двигателя и сместта стана още по-бедна. За да върви що годе добре колата се налагаше да натискам повече газта, лампата на двигателя все така продължаваше да свети. Стигнах до извода, че проблема идва от настройките на газовото и за да реша проблема си поръчах съответния кабел за моето газово от ebay. След получаване на кабела си инсталирах нужния софтуер и се запознах в детайли с всяка една опция в настройките, които трябва да бъдат направени. След изпълнение на цялата процедура проблема при мен беше решен. От тогава нито ми е светвала лампата на двигателя, нито съм имал проблем с играенето на оборотите на двигателя. От всичко казано дотук мога да обобщя, че решаваща роля за отстраняване на проблема при мен изигра прочистването на дроселната клапа и ПРАВИЛНАТА регулировка на газовия инжекцион. Подчертах думата правилна, защото поне при мен майстора, който ми я прави първоначално просто промени само някой параметри, а не направи цялостна настройка. Много важно за настройката на газовото според мен е да се въведът точните параметри на двгателя и неговите датчици, по-конкретно точно неговия вид ламбда сонда, тя дава информация за състава на отработените газове и в конкретния случай за количеството на кислорода в тях, а от там и за обогатеността на горивната смес. Задължително след това да се пусне процедурата за първоначална автоматична настройка на газовия инжекцион при различни режими на работа на двигателя с и без включени ел. консуматори. Не по-маловажна при мен се оказа и опцията Adaptive, която на практика постоянно обучава и променя настройките на газовото(количеството на впръскваната газ) според информацията, която постъпва от датчиците и картата на ECU-то. Надявам се с написаното да съм успял да помогна на някой със същия проблем.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Mazda Tribute 4x4

                            Колеги здравейте, може ли едно бързо въпросче, пък обещавам да изпрочета темите като имам време но сега отивам на оглед за едма мазда за брата. ТА да питам регулират ли се клапани на тея мазди като при хондите или са с хидравлични повдигачи? И страдат ли от газта или двигателя носи на газ ? Благодаря предварително
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #74
                              От: Mazda Tribute 4x4

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Колеги здравейте, може ли едно бързо въпросче, пък обещавам да изпрочета темите като имам време но сега отивам на оглед за едма мазда за брата. ТА да питам регулират ли се клапани на тея мазди като при хондите или са с хидравлични повдигачи? И страдат ли от газта или двигателя носи на газ ? Благодаря предварително
                              С механични е.
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • #75
                                От: Mazda Tribute 4x4

                                Значи се регулират? да не са като на италянките с пулове че е баси хуинята
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X