Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Mazda Tribute 4x4

    Маздата е доста по-"4x4" от хондата - фулл тайм е. Хондата е "on demand", демек ще имаш 4x4 след превъртане на предните - половин секунда след като е трябвало да го имаш, което може и да е късно. И ще се изключи след като вече имаш сцепление отпред.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Mazda Tribute 4x4

      На обявата която гледах собственика пише за някакви фирмени блокажи и видях на една от снимките копче за включване май на задното.Как става предаването на задния мост, в какво съотношение работи и имат ли различни модофикации и мога ли да я ползвам за леки забежки извън пътя.
      .

      Коментар


      • #18
        От: Mazda Tribute 4x4

        По конкретно става въпрос за тази обява.Какво ви е мнението.
        http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21315938234468479&f1=details

        Коментар


        • #19
          От: Mazda Tribute 4x4

          Никой не ми отговори а и колата по обявата са продали вече така че ще си гледам пак за Хонда.
          Явно щом в нашия форум няма мнения за този автомобил не е за предпочитане.

          Коментар


          • #20
            От: Mazda Tribute 4x4

            Здравей, колега. Не карам "Трибют", но карам Мазда. Мазда 2,3 бензин е страхотен двигател. С верига е. Осъвършенстван е в продължение на десетилетия. Двигателя 2,0, който също слагат на "Трибют" е производство на Форд.
            В конкретния случай като прреимущество на ЦРВ може да се изтъкне, че за резервната гума са предвидени две места - на пода на багажника и отвън на петата врата При евентуално поставяне на газова уредба има място за бутилката без да се лишаваш от пространство в багажника или от резервна гума.
            Бъдете здрави.
            Nissan Pathfinder 2.5 dci

            Коментар


            • #21
              От: Mazda Tribute 4x4

              @vasko jonchev
              Здрасти колега,не бях влизал дост време тук и не съм ти видял въпросите.
              Копчето за принудителни блолажи го имат моделите до 2007а вклязючително,после следва фейс лифт и бутона изчезва,за да се замено от автоматично превключване към 4х4.
              Ако имаш интерес към Мазда Трибют,питай.Вече 3та година я карам и нямам забележки
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #22
                От: Mazda Tribute 4x4

                Сигурно е бензин нали, че за дизела съм чувал "скапан форд"...
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #23
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  Да,бензин е 2.3i.
                  Не знам този модел да има дизел.СХ7 има и бензин и дизел.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    Аз карам 2.0 2003г МТ от четири години. По принцип автомобила не е лош. На асфалт вози учудващо добре, а и за не много натоврващ офроуд и при кал и при сняг също се справя. И то доста добре бих казал. Салона е доста просотрен. На задната седалка трима възрастни нямат проблем. Багажника също е достатъчен. Има много неща, които могат да се изтъкнат като плюсове. Но има някои основни недостатъка. На мен ми се струва, че мощността от 124к.с. е недостатъчна, от което може би и разхода е прекалено висок. 13-14л градско и 9-11л извън града, като се има предвид, че гледам да карам икономично. И може би най-големия недостатък това е качеството. Не знам как е при други марки SUV-ове, но от Мазда очаквах повече. Понеже не разбирам особено 4х4, марката и това че я купих от вносителя, беше причината да се спра на нея. Но явно, както в последствие разбрах, че това си е чист Форд Ескейп си оказва влияние.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mazda Tribute 4x4

                      @ rosdeboss

                      Колега тъй като съм в процес на търсене на автомобил и съм се спрял на Форд Ескейп или Мазда Трибют 2000/2001 да разбирам ли, че Форд Ескейп не става и респективно Мазда Трибют също?
                      Аз живея в Канада, така че тук по-малък двигател от 3.0/3.3 не намирам.
                      Колеги освен с Мазда Трибют някой да има опит с Форд Ескейп?
                      Не знам и какъв разход мога да очаквам от 3.3L ...
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mazda Tribute 4x4

                        Започнах нова тема по случая, но един колега ми препрати линковете:

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...33#post1802833

                        Това е темата, която отворих - ако преценят модераторите нека я изтрият!
                        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                        Коментар


                        • #27
                          От: Mazda Tribute 4x4

                          Колега, Charger,
                          видях, че имаш Mazda Tribute и имам няколко въпроса.
                          Първо да кажа, че допреди две години имах Мазда 626, 1.8, 100 к.с., 2000г. и още съжалявам, че я продадох. Изключителна машина и като здравина, и като возия, и като вътрешно пространство, и като визия, и като разход. Абе супер си беше, ама залитнах по немските машини и сега си плащам (буквално) за това удоволствие.
                          Жена ми все още си кара последната продадена от Стар Моторс Mazda 323f от 2003г. (преди да излязат 3-ките) и това е настоящата любима семейна кола.
                          Та въпросите ми са следните:
                          1. Къде я обслужваш и доволен ли си от обслужването?
                          2. Смятам да използвам колата предимно за вилата, а там има една отсечка от черен път (не много лош) от около 3-4км. с наклон от 15 до 30 градуса. Ще се справи ли? Маздата на жена ми стига до средата на пътя и я оставям точно преди големия наклон и мочурището (20 метра), а е висока едва 150мм., но ми е жал да я тормозя.
                          3. Разходът градско и извънградско как ти е?
                          4. Сложил ли си газова и доволен ли си от представянето на джипа с нея?
                          5. Доволен ли си от автоматика?
                          6. И с риск да съм малко нахален, склонен ли си за един тест-драйв? Ще почерпя!!!
                          Златан

                          Коментар


                          • #28
                            От: Mazda Tribute 4x4

                            Здравей колега,
                            1.Обслужвам я в доверен сервиз,при хора които познавам от 10на години и са ми обслужвали и предишните коли.
                            2.За вилата ще стане,щом не е хард оффроуд,няма грижи,все пак е SUV,честно казано,при такива разходки няма проблем,освен ако не е някакво уникално калище.По подобни пътища се движих точно преди 2 дена и никакви грижи.
                            3.Разходът извън градско е 8.5 минимален,реален 9, 9.5, веднъж заради доста натискане и юркане по магистралата с 140-150,даде 11 /100.Градското варира от 12 до 17/100,като факторите са бензин,задръстване и тежина на крака
                            В Австрия градското и през есента беше 12,тук зимата стига до 17.Последните ми 2 пълнения ми ги дава около 16,заради кратките маршрути,до 2км.Иначе стандартно е около ~14-15 с климатика.Гумите са фабричните Continental.
                            4.Газова не съм слагал,реално изминавам по 10-12000 на година и не виждам смисъл за момента.
                            5.Автоматика е добър,но ми е муден при изпреварване.Предишната ми кола беше Ауди 1,8Т 180hps с чип,и летеше.Тази е за по спокойни натури.Прави ми впечатление,че на дълъг път се държи по добре.Има и круиз контрол и тъй като управлението на газта минава през него,вероятно заради това я усещам по мудна.Ако е натоварена на макс:5 души с багаж,ти трябва мнооого дълъг празен участък Реално,като цяло съм доволен от автомата,просто е въпрос на навик как да се кара с него.
                            6.Склонен съм нещо за събота или неделя можем да се разберем.
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Mazda Tribute 4x4

                              Благодаря за отговора и за предложението, но от петък до пон-к съм на морето. Ще пиша другата седмица, за да се разберем нещо и ако на теб ти е удобно. Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Mazda Tribute 4x4

                                Здравейте,
                                Считано със сегашна дата все пак съвет за Хондата CR-V или Маздата Tribute, може ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X