Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто новата ми виско муфа неще да откачи ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чисто новата ми виско муфа неще да откачи ???

    Здравейте, чисто новата ми виско муфа неще да откачи ???
    сложих си я преди около месец, всеки път като запаля тя е закачена и духа зверски за около 30 - 40 сек. след това си откача.... От 2 дена изобщо неще да откачи, днес например сутринта беше -5 С и двиг. си загря на място за около 5 мин. Независимо, че перката духа много силно двиг. не се охлажда повече от нормалното, но не можах да разбера дали термостата не е блокирал на отворено положение... Миля, че си работи защото иначе би трябвало да се охлажда повече от нормалното. Някой има ли идея къде е проблема ?
    защото определено това не е нормално.
    LZ1RED

  • #2
    Щом мотора си е загрял нормално значи проблем с термостата няма. Дефектна бройка си улучил на виското.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      Според мен вс е в ред. И при мен при палене на двигателя вентилатора върти и това е докато двигателя не вдигне и поддържа за 1-2мин обороти над 2000веднага след това изключва и така докато не прегрее и се включи отново или пък не го загася. Дори и при топъл двигател, като го запаля , съединителя на перката си се задейства, но след като вдигна 2000 оборота изключва. Какво да го праиш - специфика на работа.
      Поздрави
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        даде ама не ще да изключи независимо от оборотите, които вдигам...
        ако е дефекта направо ще пукна от мъка... пратиха ми я чак от канада
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          "Специалисти" ме обясниха,че честотата на въртене,е различна.С повишаване на температурата се увеличава.При ниска температура можело да спреш перката и с ръка.Не съм опитвал и не съветвам никого да го прави.Иначе и на моята Фероза си върти още с паленето.
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар


          • #6
            Пробай на извънградско, и поддържай 90 в продължение на няколко минути с топъл двигател, ако и тогава не отлепи и продължи да вие.... не знам какво да кажа. Може пък при ниски температури маслото вътре да му е трудно да циркулира и от там да се получава тая работа. При мен зимно време е точно така. Според мен не му обръщай много внимание. И без това не можеш направи нищо. това не оказва особенно влияние, ако ти работи термостата, и двигателя поддържа нормална температура. Изчакай да се вдигнат температурите малко и пак пробай. Не е м ного логично нова част при това закупена извън БГ да се скапе толкоз бързо, ама... всяко правило има изключения.
            Поздрави
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от dit_dh
              "Специалисти" ме обясниха,че честотата на въртене,е различна.С повишаване на температурата се увеличава.При ниска температура можело да спреш перката и с ръка.Не съм опитвал и не съветвам никого да го прави.Иначе и на моята Фероза си върти още с паленето.
              ми то старата муфа като беше монтирана си я спитах перката с ръка и дори я завъртах наопаки независимо от тампературата.... но това значи, че е просто заминала и е за смяна...
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от dit_dh
                "Специалисти" ме обясниха,че честотата на въртене,е различна.С повишаване на температурата се увеличава.При ниска температура можело да спреш перката и с ръка.Не съм опитвал и не съветвам никого да го прави.Иначе и на моята Фероза си върти още с паленето.
                по акъла на такива "специалисти", щях да остана без пръсти
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от D-MAX
                  Пробай на извънградско, и поддържай 90 в продължение на няколко минути с топъл двигател, ако и тогава не отлепи и продължи да вие.... не знам какво да кажа. Може пък при ниски температури маслото вътре да му е трудно да циркулира и от там да се получава тая работа. При мен зимно време е точно така. Според мен не му обръщай много внимание. И без това не можеш направи нищо. това не оказва особенно влияние, ако ти работи термостата, и двигателя поддържа нормална температура. Изчакай да се вдигнат температурите малко и пак пробай. Не е м ного логично нова част при това закупена извън БГ да се скапе толкоз бързо, ама... всяко правило има изключения.
                  Поздрави
                  ще пробвам но ме дрази звукът пък и двиг. стана по тромав и предполагам, че ще ми вдигне разхода... а за пръстите аз първият път спрях старата с един дебел картон... страх лозе пази :-)
                  добре че не си пострадал...
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    Дори и при здрава виско муфа е нормално перката да се върти,но не със същите обороти на двигателя(просто се увлича).Когато двигателя не е достигнал работна температура и при най-лекото докосване перката трябва да спре,ако не...
                    sigpic УАЗ-452

                    Коментар


                    • #11
                      При запалване е нормално за малко да работи виското,но след няколко секунди(обороти)се изключва,така трябва да е Ако не се изключва...най-вероятно нещо силикона е спекъл,може да си е била дефектна още от нова,жалко...и без това е цифра... Само за проба можеш да направиш следното:При изгасен двигател пробвай на ръка да завъртиш перката.Тя трябва сравнително лесно да се върти.Ако неще или е много тегава...сещаш се нали?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X