Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с масло в заден Диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с масло в заден Диф

    Здравейте, имам лек проблем с маслото.
    В момента си наливам 75W-140 на Castrol за LSD, но иам проблемче не знам колко точно да налея. по каталог мисля че му дават 1.9л. и 2.2 ако е нормален диф. моя е P.L. 5-13 и с 1.9л маслото е далеч от контролната пробка.
    Моля кажете ми колко трябва да е да не зема да го препълня?!
    0877 83 30 90 - Жоро

  • #2
    До: Проблем с масло в заден Диф

    Какво значи препълня ? Наливаш докато прелее.
    Nissan Pathfinder 4.0L

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с масло в заден Диф

      Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
      Здравейте, имам лек проблем с маслото.
      В момента си наливам 75W-140 на Castrol за LSD, но иам проблемче не знам колко точно да налея. по каталог мисля че му дават 1.9л. и 2.2 ако е нормален диф. моя е P.L. 5-13 и с 1.9л маслото е далеч от контролната пробка.
      Моля кажете ми колко трябва да е да не зема да го препълня?!
      По сигнатурите си с LSD,1.9 ти е количеството на маслото.Отчети загубите в шприца и наливай докато прелее от пробката.Тя се казва така или иначе "контролно-наливна",пълни смело.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с масло в заден Диф

        ок мерси
        0877 83 30 90 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: До: Проблем с масло в заден Диф

          Здравейте колеги.От месец и аз съм с Фронтера А, КБ.И аз имах подобен"проблем"днес,и незнам какво да си мисля.
          Сменях и аз маслото на задния ДИФ (75W-140 на Castrol за LSD).По всички каталози дето гледахме дори и без ЛСД(майта е със) ДИФ-а събира 2,4 литра,но днес докато не наляхме 3 литра маслото не прокапа от пробката???

          Коментар


          • #6
            От: До: Проблем с масло в заден Диф

            Сигурен ли си, че дифът е от фронтера? Да не е ъпгрейдвана някъде, преди да я купиш? Май това може да е само за добро И моят според пробата с въртенето на гумите в една посока е с LSD, но събра 2,5-2,6л. Така карам и си свиркам. Какво има да му мисля.
            ОФА КБ 2.0 '95

            Коментар


            • #7
              От: До: Проблем с масло в заден Диф

              Абе всичко му е фронтерско P.L. 5.13.Ако не бях там постоянно щях да си помисля че искат да ме "изгърбят" от сервиза.Къде отидоха тия 3 литра незнам.Както и да е,малко странно, но ако някой колега изпадне в такава ситоация да знае че не е единствения

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с масло в заден Диф

                Това, че си бил там не значи, че не са те изгърбили.... За пръв път чувам фронтеров диф да събира 3 литра.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с масло в заден Диф

                  Няма такъв. Аз съм с 5.13 и няма как да влезнат повече от 2 литра при хоризонтален джип, при това над 1.9 започва да сълзи от пробката.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с масло в заден Диф

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Това, че си бил там не значи, че не са те изгърбили.... За пръв път чувам фронтеров диф да събира 3 литра.
                    Не са ме изгърбили щото бях през цялото време до колата от изпущането на старото масло до наливането на новото.Даже аз си отварях ботилките SAF-XJ.Чак след наливането на 3-тото шише горната пробка прокапа. Странно но факт.
                    На предния ДИФ си беше по каталог събра около 870мл.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Проблем с масло в заден Диф

                      Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                      Сигурен ли си, че дифът е от фронтера? Да не е ъпгрейдвана някъде, преди да я купиш? Май това може да е само за добро И моят според пробата с въртенето на гумите в една посока е с LSD, но събра 2,5-2,6л. Така карам и си свиркам. Какво има да му мисля.
                      Ето колегата е събрал 2,5-2,6л. значи и тука не е 1,9л.Нека колегата който е пуснал темата да пише колко е налял.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с масло в заден Диф

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Няма такъв. Аз съм с 5.13 и няма как да влезнат повече от 2 литра при хоризонтален джип, при това над 1.9 започва да сълзи от пробката.
                        И аз мисля, че няма шанс да са ме излъгали. Преди да сменям маслкото, бях изчел темите тук и в една от тях колега даваше съвет на друг, цитирам по смопен - "гледай масларите в ръцете, за да не разменят маслото за дифа...". Аз го приех буквално и наистина висях над главата на масларя, докато наливаше. Бях много учуден, като не прокапа след изцеждането на второто шише. Мислих, че става въпрос за 50-100гр., останали по шприца и маркучите, но взех още 1л., от който дифа пое 500-600гр. Мисля, че това бяха и моите означения - 5/13. Ако все още се чете, ще проверя и потвърдя по-късно.
                        ОФА КБ 2.0 '95

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с масло в заден Диф

                          Наливайте вие по 3 литра масло в Дифа и после ще има тема " Протече ми семеринга на пиньона..."
                          Хората са казали 1.9 литра масло, никъде не пише докато протече от пробката. Това не е Жигули.
                          А ако има някой дето се чуди къде е отишло всичкото масло да си провери ръкавите на моста!!!
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с масло в заден Диф

                            При диф 5.13 с ЛСД, даже и просълзява като налееш 1,900л.Говоря за хоризонтален джип при наливането.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с масло в заден Диф

                              Сега залягах под джипката. На планката ми пише 5.13. Вдигната на подемник като завъртя едната гума напред и другата се върти в същата посока(този тест не сега, разбира се). Сменях маслото в сервиз на канал. Предполага се, че дори и да не става за пускане на ракети , е близък до хоризонталния. Събра 2,5-2,6л. За това, дали трябва да се налива до пробката, или колко пише в каталога - има различни мнения.
                              ОФА КБ 2.0 '95

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X