Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

    Преди 2 седмици радиаторът на Галопера ме изненада неприятно, като протече за втори път. Първия път радиаторджиите на "Хладилника" ми "отрязаха главата" за заварка в навечерието на Коледа, поради което реших този път да не си играя с поредни заварки, ами направо да сменя протеклия радиатор с нов.

    Въз основа на похвалите, които съм чел във форума за радиаторите с марка Nissens, реших да не се занимавам с официален вносител или вносители на корейски части, а да избера "европейското".

    Проверих при официалния дилър на Nissens за България и ми казаха, че имат в наличност радиатор за Хюндай Галопер 2, 2.5 турбодизел.
    Дотук добре. Обаче нататък започнаха изненадите:

    Първата изненада дойде от опаковката. В същност "европейският" радиатор беше в много корейска опаковка, върху която просто беше залепен стикер с логото и продуктов номер на Nissens




    На първо четене това мина по линия на "глобализацията", в следствие на която много неща в същност се произвеждат някъде в Азия.

    Следващите изненади обаче не бяха от най-приятните. Те изплуваха, когато Митко Фулдата тръгна да монтира радиатора на мястото на вече сваления оригинален.

    Оказа се, че новият радиатор с етикета на Nissens има дебелина на питата едва около 25 мм ...




    срещу около 40-те мм на оригиналния ...




    Също така се оказа, че тръбата на изхода на новия радиатор е с малко по-различна от оригиналната, което доведе до:

    а) необходимост да се подстриже дифузьора, за да може същият да легне на мястото си и

    б) необходимост от преработка на водното съединение, тъй като оригиналния маркуч, наденат на новия радиатор се сгъна така че хем сечението му се намали, хем се оказа в неприятна близост до шайбата на алтернатора.




    Както и да е. Проблемите с инсталацията бяха досадни, но преодолими.

    Лошото обаче е, че сега се чудя дали доста по-тънката пита на новия радиатор ще се справи с охлаждането, а и с отоплението (колата има фабрично и задна печка).

    От една страна формално, по условията на гаранцията, май нямам право на рекламация, тъй като са ми доставили радиатор от Nissens (според етикета), който по принцип е в изправност. Само дето нещо като параметри не съответства на оригиналния ...

    Поради това, взех че отправих едно питане до "производителя" на радиатора - Nissens в Дания. Даже ми и и отговориха. След една размяна на съобщения първо ми заявиха, че не можели да намерят колата по VIN-а, който съм им предоставил (колата е внесена в България от официалния дилър на Хюндай за страната). След допълнителни уточнения (както се и опасявах) получих един многословен отговор, който обаче на практика не казва нищо.

    Било имало различни варианти на радиатори за този модел на Галопер-а, пък те не можели да покрият всички от тях, та за моя Хюндай май нямало продукт от тяхната гама. Хубаво де, ама като отидох да питам за радиатор на Галопер, 2.5 TDI, 2000 г. що директно и без уговорки ми вадят от базата данни и от склада радиатор с етикет и продуктов номер на Nissens, на който пише, че е за Галопер?!?

    Ако исках да купувам корейски изделия, щях да отида или при официалния вносител, или при някоя от другите фирми, които внасят корейски части по алтернативни канали. Аз уж тръгнах да си взимам качествен продукт от европейски производител ...

    Та така, колеги. Ако се наканите да сменяте радиатор и решите той да е с марка Nissens, май все пак няма да е зле предварително да проверите дали общото с Nissens не е само етикетът, лепнат на корейски, китайски или турски кашон ...
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    ...

    Първата изненада дойде от опаковката. В същност "европейският" радиатор беше в много корейска опаковка, върху която просто беше залепен стикер с логото и продуктов номер на Nissens...
    Да се надяваме, че поне цената е била като за Азиатски продукт, че на мен ми обявиха някаква... близо четирицифрена!

    Коментар


    • #3
      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Да се надяваме, че поне цената е била като за Азиатски продукт, че на мен ми обявиха някаква... близо четирицифрена!
      Надявай се. За фронтерата Нисенс ми поискаха близо 600 лв.
      Двигателя е 2000 джипа е 1700 кила и съм убеден, че всеки радиатор за поне 2500 кубика ще свърши работа. Ама йок. Входа и изхода на тръбите е в горното казанче и заради тази инжинерна мисъл цената е по-скъпа от на радиатор за Мерцедес Бенц.
      Препочетох да си заварявам стария радиатор.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

        А някъде имаше и реклама, че били медни май?

        Коментар


        • #5
          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

          От Nissens и аз имам лоши впечатления - на старата ми кола Мицубиши Галант беше сменен от стария собственик с такъв и радиатора издържа точно 3 г и протече на две места, след залепянето още държи /2-3 г/ ама...
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Да се надяваме, че поне цената е била като за Азиатски продукт, че на мен ми обявиха някаква... близо четирицифрена!
            Реално заплатената цена беше 316 лв, като официалната била 395.

            Иначе за Патрула анонсът беше 1000 и нещо, като предполагам, че с някаква отстъпка може да слезе и под това.

            А в случая въпросът не е и само за това, че продуктът е корейски. Още по-лошото е, че е с по-малък капацитет за охлаждане от също така корейския щатен радиатор.


            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            А някъде имаше и реклама, че били медни май?
            То може и да има медни. За някои марки и модели.
            За останалите - внос на ширпотреба и лепене на EU етикети ...

            А бе, пореден пример за "европейско" отношение към клиентите.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

              Не мога да не предложа на вниманието на колегите част от Е-мейла, който получих тази вечер от Нисенс (Унгария).

              Мейлът е в отговор на мое писмо, в което между другото попитах господата от Нисенс защо, ако не разполагат с радиатори с подходящи параметри (както в конкретния случай), просто не информират клиентите си, че не могат да им предложат продукт, а вместо това внасят и продават радиатори, които очевидно се разминават със заложеното от производителя на съответната марка и модел, предлагани на нашия пазар.

              Dear Mr Krachunov,

              I see your point.

              Your imported car fits to teh zone of Europe which is not covered by NISSENS. This is a problem for us not only because of Bulgaria, but we face the same situiation in eg. Italy, Spain, Portugal as well. This is a place where we still could develop. But at the same time we can cover the continental and norden part of Eurpoe which means we can not say simply we do not have this application at all because the whole sitation is linked by region. Therefore we add extra technical info to our products to give advises to your mechanics.
              ...
              В превод:
              Уважаеми господин Крачунов,
              Разбирам Вашата гледна точка.
              Вашият автомобил попада в зона на Европа, която не е покрита от Нисенс. Това е проблем за нас не само заради България, но ние сме изправени пред същата ситуация и в напр. Италия, Испания, Португалия. Това е област, в която имаме място за развитие. В същото време обаче ние можем да покрием континенталната и северната част на Европа, което означава, че ние не можем просто да кажем, че изобщо нямаме този продукт, защото ситуацията е свързана по регион. Затова ние добавяме допълнителна техническа информация към нашите продукти за да дадем съвети на Вашите механици ...
              Е за това вече просто нЕмам думи!
              Колкото пъти го чета този текст, все го разбирам по следния начин:

              "Ние не можем да предложим за всички марки и модели автомобили радиатори, които да са подходящи за климатичните условия в страните от Южна Европа. Но тъй като имаме радиатори, които вършат работа в континенталната и северна част на Европа, а пък южняците и те са все пак в Европа, ние им продаваме каквото имаме."

              Те така се прави бизнес по високите европейски стандарти! Бутай на южняците радиатори в северно изпълнение. Дали ще им вършат работа или ще си прегреят моторите си е техен проблем!

              Има ли нужда да казвам, че към радиатора нямаше никаква допълнителна информация?

              Сега, освен другото, съм ги попитал какъв съвет ще ми дадат, ако при очакваните температури от 35-40* колата ми започне да прегрява заради тъничкия радиатор, който доставят в България?

              Ако вземат да ми кажат да си пусна парното, направо ще ги поканя на една уикендова разходка из Южна България. Да ги повозя. С пуснато парно ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                Някакъв ужас са тия търговци. За някои сервизи пък да не говорим, че вдигам кръвното. Не знам дали има такава тема /макар да има подобни/, но не е лошо да се направи нещо от сорта - "Магазини и сервизи, където да не се ходи" и да речем "Доволен съм от тоя магазин или сервиз". Вече не знаеш къде ще те прее....т и къде не.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                  Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                  Някакъв ужас са тия търговци ...
                  В случая това е производител, който се изявява и като търговец. И то не български, а от т.нар. "бели страни" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                    Като толкова години разправям че всъщност главната идеология на Запада е мошенничеството, и повечето свинства по нашите земи идват от там, а не от Изток, що не ми вярвате?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      В случая това е производител, който се изявява и като търговец. И то не български, а от т.нар. "бели страни" ...
                      Аз като писах моя пост също имах предвид "западни" контрагенти, не само български. Сякаш там няма отявлени мошеници, но правят такива неща, като в твоя случай. Моя скорошен случай беше поръчка за гарнитура на главата, като поръчаме до Лондов в рамките на Англия, където пише 3 дни и даже след това казаха, че пращат на следващия ден. Реших така и така поръчам да взема и масло за раздатка и още нещо си там. След седмица им пиша и те ми отговарят "ООО не получихте ли мейл от моите работници. Нямаме в наличност маслото и го чакаме да пратив всичко заедно". Аз пък им написах, че като си поръчам гарнитура значи е спешно и очаквам да си спазват сроковете или да ме уведомят. Доста остро ги наредих. Е верно, че после частите дойдоха за 3 дни до България, но... Все пак западняците макар и да правят гафове се извиняват и се поучават, а някои наши гамени направо ти казват "Не ме занимавай. Оплачи се където искаш. Да си гледал в магазина" Смяххх

                      А колко е гнусно /тва е точната дума/ да си дадеш парите някъде и после като има проблеми, тия дето са взели парите се държат така, сякаш ти си им длъжен и трябва да им се молиш.

                      Все пак аз винаги съм вярвал, че няма страна само с добри хора и такава само с лоши. Навсякъде има и от двата вида, както и коректни и некоректни. Така че някой от Африка може да се окаже по-коректен от някой от "белите страни". Точно за тва може да спретнем каталог на едните и другите.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                        ... Все пак западняците макар и да правят гафове се извиняват и се поучават ...
                        Eй това по-горе хич не ми прилича на извинение. По-скоро на наглееща откровеност ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                          Разни хора, разни некоректности. Каквото и да е, не е правилно и не трябва да се толерира. Аз до сега съм имал освен това още едно недоразумение и винаги са се извинявали, ама де да знаеш третия път кво ще стане. Хем си плащаме, хем се подиграват с нас. Аз с моите клиенти не правя така...
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Надявай се. ....
                            ...заради тази инжинерна мисъл цената е по-скъпа от на радиатор за Мерцедес Бенц.....
                            Не позна. За MBenz, G250GD 89г. радиатор на Нисенс струва 1600лв. ...не е златен. Даже място за датчик няма

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Eй това по-горе хич не ми прилича на извинение. По-скоро на наглееща откровеност ...
                            Да ти се извинят значи да ти върнат парите.....Стига бе!

                            Не ми остава време да разказвам, ама съм в подобна ситуация с едно джакузи, което напук на рекламата и техническата спецификация няма помпа за въздух и не прави мехурчета. От две седмици не могат да повярват, че съм се усатил. Те били продали много и никой не пискал. Баси логиката.
                            Последно редактирано от drukman; 21-07-09, 02:49.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли нещо гнило в Дания - радиатори "Nissens"?

                              Аз не купувам радиатори от доста години(става въпрос за нови),щото са и толкова качествени.
                              В Пловдив има човек който ремонтира и прави нови медни радиатори,какъвто размер и дебелина искаш,даже и гаранция дава.
                              На 80-ката ми прави нов маслен за скоростната кутия,на трактора и не съм имал проблеми.

                              Ако някой иска телефона му да пише тук или на лични,да не го пускам да не прозвучи като реклама.
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X