Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ акулата не слуша.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помощ акулата не слуша.

    Какво означава да ги гърми? Избиват порцелановия изолатор ли? Прегрява ги и ги спуква ли?

    Коментар


    • #47
      До: Помощ акулата не слуша.

      Прегрява ги и ги спуква
      0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

      Коментар


      • #48
        До: Помощ акулата не слуша.

        Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
        Гледам и чета от форумите и си размишлявам,па се питам дали може да има проблем в дюзите за впръскване на горивото?Не съм палил бавареца от 4м. и вчера не ми даде даже да завъртя ключа пали четмак,ама работи само във високи обороти а на тихи се едно ги реди 3-4-2-5-6-силиндъра и прекъсва.????
        Колега незнам дали ще ти е от полза ама на един Форд бензин правеше същото и се оказа спукан клапан.

        Коментар


        • #49
          До: Помощ акулата не слуша.

          Провери си топлинното число на свещите.
          Вземи си по-топли свещи . На бензин или на газ прави така ?
          Бих ти препоръчл свещи NGK , но е важно топлинното число .
          Иначе детонации се получават от недобро изгаряне на горивото - което може да е следствие от лоши свещи , повреден кабел за свещи , бобини ( не знам с една ли си или всяка свещ е с бобина ) и центровка . Това са леките повреди .
          По-тежките са в двигателя . Забравих - провери си и ламбда сондата .

          Коментар


          • #50
            До: Помощ акулата не слуша.

            Причините може да са комплексни, но като начало свещите с препоръчваното за тази кола топлинно число ли са?
            Ако да, неправилно изгаряне на сместа. Това вможе да е от много бедна смес, неправилен момент на запалване и всички изброени до сега причини. Въобще, една добра диагностика би отговорила на въпроса най-точно.
            Усеща ли се мотора да прегрява? Освен по термометъра, прегрелия мотор се усеща по загубата на мощност и прекомерното излъчване на топлина като се наведеш над него. Като се загаси се чува и необичайно силно цъкане на метала от охлаждането. Но това може да се усети само ако се познава нормалното състояние на даден двигател.

            П.П Не по-топли, по-студени свещи,т.е предназначени за по-високи компресии и натоварвания.
            Топлата свещ е тази свещ която провежда по-малко топлина и се охлажда по малко, студената обратно.

            М-у другото главата на тази кола пилена ли е?
            Последно редактирано от ctef; 17-01-10, 10:13.

            Коментар


            • #51
              До: Помощ акулата не слуша.

              Нямам ламбда сонда! Бавареца е само на бензин няма газ,кабелите и капачката са нови.Клапаните са наред,проверявах ги като смених гарнитурите,не е шлайфано нищо.Имам съмнение чи може да е от дюзите,да впръсква много гориво и да не може да ги изгори.
              Car audio & Off road club TETEVEN
              Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
              GAZ 69 0ff Road '76

              Коментар


              • #52
                До: Помощ акулата не слуша.

                Ако имаш намерени сам да си правиш диагностика
                Имаш ли с какво да си провериш и центроваш момента на запалване?
                Чува ли се чукане на аванса при подаване на газ от ниски обороти на 3 и 4та?
                Ако по запалването всичко ти е наред, се насочи към горивото и сместа.
                След нормално-извънградско каране за около 15-20 мин. свали свещи и кажи какъв им е цвета. За това има писано много.
                Но ако мислиш че сместа ти е до такава степен преобогатена, то свещите и ауспуха би трябвало да са ти в сажди и да бълва чрен пушек при подаване на газ.
                На първо време това е най-лесното което може да нправиш.
                Между другото какви свещи ползваш до сега?

                Коментар


                • #53
                  До: Помощ акулата не слуша.

                  Свещите бяха NGK ама от 6лв. поръчал съм други по 13лв. дано са по-свесни.Пали от без проблем, не дава да му завъртя ключа,1год. не беше пален само налях вода в системата и запали от първото въртене.Не се чуват никакви странични шумове,от аспуха излиза чернилка но само докато загрее.
                  Car audio & Off road club TETEVEN
                  Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                  GAZ 69 0ff Road '76

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помощ акулата не слуша.

                    Чернилката докато загрее най-вероятно е от автоматичен смукач, преобогатява. Интересното е какво става след това.
                    А и че пали от раз не е гаранция за добра центровка. Стробоскоп имате ли?
                    И аз карам с NGK от6 лв.-Френски. За сега 10,000 не съм имал проблеми.
                    Кой модел купуваш?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помощ акулата не слуша.

                      Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
                      Свещите бяха NGK ама от 6лв. поръчал съм други по 13лв. дано са по-свесни.Пали от без проблем, не дава да му завъртя ключа,1год. не беше пален само налях вода в системата и запали от първото въртене.Не се чуват никакви странични шумове,от аспуха излиза чернилка но само докато загрее.
                      Чернилка ...........на бензин .......
                      Да няма дизел в горивото ? Или някаква добавка за дизел ?
                      Източи това гориво и го смени с прясно и чисто . Ако не е от горивото нищо не губиш , ще си го сипеш обратно .
                      Но такава чернилка ( освен на дизела) не съм виждал . Имаш ли турбо ?
                      Някъде вероятно имаш пропуск на масло в горивната камера ( цилиндрите).
                      Помисли от къде може да е ?
                      Имаш ли отдушник на картерните газове ? Обикновено това е един маркуч( 2 см диаметър) излиза от горния край на картера и влиза някъде по смукателните колектори . Не знам точно - ще го откриеш .
                      Той минава през филтър който отнема маслото и остава само топъл въздух . Ако този филтър е затлачен започва да пропуска и масло . Мисля , че това масло ти влияе на свещите и от него е чернилката .( маслото също е гориво , но на много по-висока температура и има много чернилка като отпадък)
                      Може този маркуч просто да го изолираш , за да не пуска масло във въздушната смес .
                      Всичко това са предположения , но не познавам твоя двигател и нама как да съм сигурен .
                      Все пак е по-лесно да провериш този маркуч и филтър , както и горивото преди да отваряш главата за клапани . ( а натам вървят нещата , ако не е някой дребен проблем).
                      Забравих :- Харчи ли ти масло колата ?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помощ акулата не слуша.

                        Маслото не го пипа.Дано мога да го открия този маркуч че са около 30 малки такива само вакуми и незнам какво още,благодаря.Свещите са като за лада само такива намерих,сега ми предложиха някакви същите по номера и вид самоче на друга фирма по 13лв. парчето,ще ги пробвам тях.
                        Car audio & Off road club TETEVEN
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                        GAZ 69 0ff Road '76

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помощ акулата не слуша.

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Чернилка ...........на бензин .......
                          Да няма дизел в горивото ? Или някаква добавка за дизел ?
                          Източи това гориво и го смени с прясно и чисто . Ако не е от горивото нищо не губиш , ще си го сипеш обратно .
                          Но такава чернилка ( освен на дизела) не съм виждал . Имаш ли турбо ?
                          Някъде вероятно имаш пропуск на масло в горивната камера ( цилиндрите).
                          Помисли от къде може да е ?
                          Имаш ли отдушник на картерните газове ? Обикновено това е един маркуч( 2 см диаметър) излиза от горния край на картера и влиза някъде по смукателните колектори . Не знам точно - ще го откриеш .
                          Той минава през филтър който отнема маслото и остава само топъл въздух . Ако този филтър е затлачен започва да пропуска и масло . Мисля , че това масло ти влияе на свещите и от него е чернилката .( маслото също е гориво , но на много по-висока температура и има много чернилка като отпадък)
                          Може този маркуч просто да го изолираш , за да не пуска масло във въздушната смес .
                          Всичко това са предположения , но не познавам твоя двигател и нама как да съм сигурен .
                          Все пак е по-лесно да провериш този маркуч и филтър , както и горивото преди да отваряш главата за клапани . ( а натам вървят нещата , ако не е някой дребен проблем).
                          Забравих :- Харчи ли ти масло колата ?
                          Лелеле ,приятел ти в час ли си изобщо с автомобилите без дасе обиждаш ама разсаждаваш като малко дете,Първо какво турбо , това е м20 б10 мотор ,второ черния пушек не говори че има нафта в горивото а че преобогатява сместа,трето ако влиза масло в цилиндрите пушека няма да е черен а бял пп.колега това е много труден за настройка мотор моят съвет е да го го закараш на някой който се занимава с беемвета , но търси такав човек а не някаде кадето прават диагностика че само ще те карат смени това , смени онова и накрая нищо няма да направят
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помощ акулата не слуша.

                            Че инжекциона му е труден за настройка и няма да може да се справи сам е ясно.
                            Със съветите които се опитвам да дам,искам да се изключат ако е възможно, всички останали варианти за проблем и чак тогава да се дават пари на специалисти. Друг е въпроса дали в Тетевен ще има такъв човек.
                            Ладовите свещи са с едно що годе средно топлинно число и не би трябвало така лесно да се унищожават.
                            Съвета ми е да се пробва с NGK 5ца или 6ца. Но за кратко за да не се скапят и те
                            И най-добре снимка на електрода на свещта след теста за да се види за какво става дума. Ако е възможно и снимка на изгърмелите свещи.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помощ акулата не слуша.

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Лелеле ,приятел ти в час ли си изобщо с автомобилите без дасе обиждаш ама разсаждаваш като малко дете,Първо какво турбо , това е м20 б10 мотор ,второ черния пушек не говори че има нафта в горивото а че преобогатява сместа,трето ако влиза масло в цилиндрите пушека няма да е черен а бял пп.колега това е много труден за настройка мотор моят съвет е да го го закараш на някой който се занимава с беемвета , но търси такав човек а не някаде кадето прават диагностика че само ще те карат смени това , смени онова и накрая нищо няма да направят
                              Синът ми се занимава с БМВта. С диагностика .Само че е във Форума на БМВ , а не при нас .
                              Имам две БМВта - 318 и 320 . И съвсем случайно - знам какво пиша .
                              А ти ?
                              Давай го с повече усмивка , колега !
                              Виждал съм много изпълнения на БМВ . Вкл. и бензинка с турбо - споко .
                              Виждал съм и маслен удар - пак споко .
                              А нафта ..... аз съм сипвал бензин вместо дизел и съм умувал един час какво се случи . Защо да не е допусната подобна грешка . Нищо не бива да се изключва .
                              Сега дете ли ти изглеждам още ?
                              Има още много какво да видиш , колега . И се научи да четеш -това което гледаш .
                              Последно редактирано от bgbul; 19-01-10, 17:13.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помощ акулата не слуша.

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Синът ми се занимава с БМВта. С диагностика .Само че е във Форума на БМВ , а не при нас .
                                Имам две БМВта - 318 и 320 . И съвсем случайно - знам какво пиша .
                                А ти ?
                                Давай го с повече усмивка , колега !
                                Виждал съм много изпълнения на БМВ . Вкл. и бензинка с турбо - споко .
                                Виждал съм и маслен удар - пак споко .
                                А нафта ..... аз съм сипвал бензин вместо дизел и съм умувал един час какво се случи . Защо да не е допусната подобна грешка . Нищо не бива да се изключва .
                                Сега дете ли ти изглеждам още ?
                                Има още много какво да видиш , колега . И се научи да четеш -това което гледаш .
                                Това че си виждал не значи че тази кола е с турбо момчето никаде не е упоменал.Второ ако колата е направила маслен удар вече изобщо няма да запали и трето как ще е сипал нафта, не виждаш ли че първият му пост за този проблем е от почти 6 месеца ,до сега е сипал вече няколко резервоара
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X